Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Днес реших само да хвърля едно око на опциите в Биоса да видя дали лаптопа ми може да буутва от DVD. Оказа се, че не. И без да бутам нищо излязох. Даже като излизам от Биоса ме попита да запази ли промените и аз дадох Не. Обаче след като излязох и лаптопа тръгна да се включва пак, след логото на HP(лаптопа е HP Compaq 6730s), ми излезе на екрана "Missing NTLDR"

и "Press Ctrl + Alt + Del to restart". Рестартирах го, изключих го, но все ми излиза този надпис и лаптопа не се включва. Направих в Биоса буутването от хард диска да е на първо място, но пак не става. Разбрах, че е най-добре да се преинсталира, но така ще загубя всички данни, които бяха на екрана ми. Дали има някакъв начин да се оправи без поражения по данните?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитахте ли http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/using-last-known-good-configuration#1TC=windows-7

last known good configuration

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте да влезете в биос да изберете ф9 съгласявате се  ф10 съгласявате се рестартирасе да видим

Или щом не искате да губите данните от началния екран ако имате уиндоус можете да направите репаир а не инсталация и готово нищо няма да загубите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Last Known Good Configuration не стана. Мога само докато се е появило логото на HP да вляза в Боса. След това веднага ме носи на екрана "Missing NTLDR..."

Сега ще пробвам да дам Repair щом няма да се загубят данните.

И с Repair не става. Вкарвам диска, но изобщо не го отчита. Минава през логото на HP и директно отива на въпросния екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пуснете диска рестарт и натискайте f9 и ще ви излезе опция за си ди двд изберете нея и ще зареди .Направете репаир

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задържах F9 и влезе в меню, където ме попита от къде да буутне. Опцията за CD я нямаше. Има:

Notebook Hard Drive

Notebook Upgrade Bay

Notebook Ethernal

Натискам на Hard Drive, но пак ми излиза екрана "Missing..."

Ако дам Restore Default Settings на всичко в  Биоса дали ще стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задържах F9 и влезе в меню, където ме попита от къде да буутне. Опцията за CD я нямаше. Има:

Notebook Hard Drive

Notebook Upgrade Bay

Notebook Ethernal

Натискам на Hard Drive, но пак ми излиза екрана "Missing..."

Ако дам Restore Default Settings на всичко в  Биоса дали ще стане?

Да, опитай с Restore Default Settings

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като задържа F9 ми излиза ето това, само че без  CD/DVD опцията. Този екран, който сте показал го няма никъде. Биоса ми изглежда долу горе със същия стил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест?Имам в биоса една опция UEFI Boot Mode и е Disabled

Разреши я.

п.п. Не можах да схвана, разрешена е и единствено ти дава опция за забрана или е забранена в момента ?

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест?Имам в биоса една опция UEFI Boot Mode и е Disabled

Доста е сложно с това ново UEFI, човек се обърква докато го настои да буутне. Погледни тези теми, дано са ти от полза

http://www.kaldata.com/forums/topic/218025-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89-%D0%B7%D0%B0-bios-windows-8-%D0%BD%D0%B0-asus-f550c/#entry2686258

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c03679389&cc=by&destPage=document&lc=ru&tmp_docname=c03653226#N1289

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

даваш disable uefi  restart после legaci boot реастарт после избираш cd dvd  и трябва да стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

първо трябва да дадете дисабле уефи ето видео  https://www.youtube.com/watch?v=ElzvaL96cw0ео 

Редактирано от Gangosa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.