Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Излишно скъпо дъно,което просто няма да ви е необходимо.Вземете по-обикновено.Спестете пари.

Вместо i7,вземете някой Xeon. Спестете пари.

Кутия за 70 лв ще ви върши същата работа.Спестете пари.

Можете да вземете по-малък ССД,например 128 ГБ. Спестете пари.

Захранване за 120 лв е достатъчно.

Със спестените пари си купете един обикновен хард,за сторидж,и някой хубав монитор.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излишно скъпо дъно,което просто няма да ви е необходимо.Вземете по-обикновено.Спестете пари.

Със спестените пари си купете един обикновен хард,за сторидж,и някой хубав монитор.

Трябваше да повториш "спестете пари" още няколко пъти, за да стане ясно на всички за какво става дума.

Към автора: според мен, можеш направо да скочиш на сокет 2011.

Примерно нещо такова:

BIOSTAR TPOWER X79 s2011

I7-4820K /3.7G/10M/BOX/LGA2011

2X8G DDR3 2400 GEIL EVO LEGGERA

Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s

1.5T SG SATA 6G 64M 7200

ZOTAC GeForce GTX 760 AMP! Edition ZT-70402-10P

FD DEFINE R4 TITANIUM

Количка

+ Cooler Master GX Bronze, 650W с 5 години гаранция от ем*г

Обща стойност - 2 306.46 лв. с ДДС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо му е този процесор?Не е ли по-добре fx 8350 и ако иска да го клоква до колкото може.

Не ме разбирай погрешно,не целя да се заяждам с теб,но този процесор според мен е по-скоро за фенове :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 2 348.33 лв. с ДДС
За тези пари бих взел i7. Може да вземеш i5 4670K със подходящото дъно и охладител. Но едва ли скоро ще ти потрябва клок, поне в близките 3-4 години. 16ГБ РАМ ще са ти достатъчни за всички програми, с които ще работиш. 1,5 хард и ССД за бързодействие на системата. Може да погледнеш и това: KINGSTON HyperX® 3K SSD 120GB, но според това на Самсунг е най-доброто за тези пари. С видеокартата ще играеш всичко на висока резолюция и максималния настройки. Може да спестиш пари от нея, ако не си запален геймър. Захранването е тихо със златен сертификат, като мощност също ще е достатъчно. Кутията е доста просторна с добър въздушен поток и добър външен вид. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо му е този процесор?Не е ли по-добре fx 8350 и ако иска да го клоква до колкото може.

Не ме разбирай погрешно,не целя да се заяждам с теб,но този процесор според мен е по-скоро за фенове :D

Защото видео обработката и 3D рендеринга не са шега работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 2 348.33 лв. с ДДС
За тези пари бих взел i7. Може да вземеш i5 4670K със подходящото дъно и охладител. Но едва ли скоро ще ти потрябва клок, поне в близките 3-4 години. 16ГБ РАМ ще са ти достатъчни за всички програми, с които ще работиш. 1,5 хард и ССД за бързодействие на системата. Може да погледнеш и това: KINGSTON HyperX® 3K SSD 120GB, но според това на Самсунг е най-доброто за тези пари. С видеокартата ще играеш всичко на висока резолюция и максималния настройки. Може да спестиш пари от нея, ако не си запален геймър. Захранването е тихо със златен сертификат, като мощност също ще е достатъчно. Кутията е доста просторна с добър въздушен поток и добър външен вид. 

Благодаря за предложението за дъно, мисля да мина от Z87 към H87.

Относно захранванетомисля да не се притеснявам тогава ако слеза и на 600W.

Видеокартата няма нужда да я дигам според мен :DМерси и за кутията. :)

Само да попитам, защо си ми добавил 2 вентилатора :? Според теб има ли опасност от прегряване и да ми трябва допълнително охлаждане?

А видео картите на PALIT надеждни ли са? Някакси името им не ми вдъхва много доверие, нищо не съм чувал за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много смислени препоръки.

Аз бих взел дори два харда за сторидж и бих ги пуснал да работят в RAID 1,  след като тая конфигурация е за работа, а не за развлечение.  Кофти е един слънчев ден да се загуби всичко. Вярно, има и доста други варианти за подсигуряване, но пък RAID  1 си е най-гъзарско според мен. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да попитам, защо си ми добавил 2 вентилатора :? Според теб има ли опасност от прегряване и да ми трябва допълнително охлаждане?

А видео картите на PALIT надеждни ли са? Някакси името им не ми вдъхва много доверие, нищо не съм чувал за тях.

Ми защото всичко излиза 2 бона и няма да е зле да има и две тихи вентилаторчета. Няма да прегрее,ама все пак..Палита е най-евтин и за това съм го сложил,има си гаранция..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото видео обработката и 3D рендеринга не са шега работа.

Абе те не са шега, но този консуматор на ток 9370 с нищо не превъзхожда i7 4770/K. Да по-ефтин е от i7,но пък дъно за това 220W чудовище почва от 200лв.+ и нещата стават равни, а i7 си го бие във всички категории. За това което автора иска вариантите са i7, Xeon и ако иска да мине по-тънко FX8350.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета,не предлагайте хардуер,с който не сте запознати.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета,не предлагайте хардуер,с който не сте запознати.

Давай обосновката, че да научим нещо и ние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давай обосновката, че да научим нещо и ние.

Без обстойно да разглеждам конфига и предназначението ѝ,само на пръв поглед,става ясно,че няма да се затвори страничният капак на кутията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без обстойно да разглеждам конфига и предназначението ѝ,само на пръв поглед,става ясно,че няма да се затвори страничният капак на кутията.

Лесно е да се говори само. Може и да си прав, но е редно да го докажеш а не само да злословиш.

Ето размерите на охладителя Height (with fan) 165 mm и кутията  Case dimensions (WxHxD): 200 x 444 x 480mm (including front panel and feet)

Действително нямам опит с точно тази кутия, но реших че ще се събере, но може да ме опровергаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесно е да се говори само. Може и да си прав, но е редно да го докажеш а не само да злословиш.

Ето размерите на охладителя Height (with fan) 165 mm и кутията  Case dimensions (WxHxD): 200 x 444 x 480mm (including front panel and feet)

Действително нямам опит с точно тази кутия, но реших че ще се събере, но може да ме опровергаеш.

FD Core 3000 • Supports CPU coolers with height of 160mm ;) Това е единственият минус на тази кутия!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FD Core 3000 • Supports CPU coolers with height of 160mm ;) Това е единственият минус на тази кутия!

Така е, може да съм сгрешил, но не е ли правилно да се обоснове. А не да пише само критики, има хора четат тука и се ограмотяват.

Иначе тези 5 мм не мисля че са голям проблем, може да се мръдне вентилатора малко към процесора и може и да се събере, дадено е че без вентилатор пак е 165мм, но само с опит може да се каже.

Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, може да съм сгрешил, но не е ли правилно да се обоснове. А не да пише само критики, има хора четат тука и се ограмотяват.

Иначе тези 5 мм не мисля че са голям проблем, може да се мръдне вентилатора малко към процесора и може и да се събере, дадено е че без вентилатор пак е 165мм, но само с опит може да се каже.

Точно тези 5мм ще са проблема, а няма как да мръднеш вентилатора, защото той е направен само по един начин да се монтира. Другият път малко по-внимателно оглеждай нещата! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тези 5мм ще са проблема, а няма как да мръднеш вентилатора, защото той е направен само по един начин да се монтира. Другият път малко по-внимателно оглеждай нещата! ;)

Тука намерих едно видео 

и се вижда, че 17см няма да се смести, но за 16,5 може би истината е някъде там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука намерих едно видео 

и се вижда, че 17см няма да се смести, но за 16,5 може би истината е някъде там.

Е нужно ли е да се гадае. Човека ако го вземе и неможе да си затвори капака какво правим? После теб трябва да те "сурвака" :beat: . Тя и тази тема отиде в коша. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ми нали затова е форум ако някой недогледа нещо, да го поправят за да не стават из.ъзици, а не да подхвърлят тази конфигурация не става.

Иначе ще се оправи, ще му направи един мод с дрелката за пайповете и готово :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Николай Алексиев
      Здравейте, не съм сигурен че темата е за тук, но ми се видя най-близо по смисъл.
      Та с няколко думи, търся човек ентусиаст, който да има свободно време и познания със софтуер
      за видео обработка за взаимно създаване и поддържане на YouTube канал.
      Идеята ми е аз да правя хип-хоп , денс, машъп и екстендед версии на популярни
      песни а втори човек да се занимава с видеото и ъплоуда. За отличен образец на идеята ми 
      може би е каналът на Trap Nation, искам да се получи нещо подобно.
      Пускам и линк към soundcloud акаунта ми, като там са качени малка част от готовите неща.
      Ако има ентусиасти нека ми пишат за да видим какво можем да създадем заедно.
      ::::::::::::::::::::Soundcloud Nikso:::::::::::::::::::: 
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Лина Георгиева
      Здравейте, 
      Правя един ~едночасов клип, който е съставен от ~25 по-малки клипчета, като между отделни части от клипа има черен 'simple color' с текст отгоре. Работя с последната версия на Filmora, безплатeн лиценз. Днес отворих последния си запазен project file, редактирах го известно време, след това натиснах 'Save', програмата изведнъж се затвори от нищото. Опитах се да отворя project файла, но резултатът беше, че целият клип освен черния 'simple color' и текста, е изчезнал! Опитах се да отворя по-предишни мои project файлове, но резултатът беше същия, освен за един, който бях правила преди седмица- изписа се "The file was made on an older version of Filmora and needs to be converted.", конвентирах project файла, но след като го затворих и отворих отново, същото се случи и с този project file ... Нямаше никакви далогови прозорци, че нещо не е наред. Не съм работила с по-стара версия на Filmora докато съм обработвала клиповете. 
      Моля ви, помогнете ми, вече се хващам за главата, не искам да губя повече project файлове, 4 месеца труд хвърлих по този клип, трябваше да бъде за рожден ден на много важен за мен човек, не искам да го разочаровам, тъй като вече знае за клипа, не искам и да правя отново абсолютно целият клип наново! 
      Това е всичко, което е останало от клипа.

• от udobenliedivana
      Здравейте, хора!
      Сглобих си чисто нова конфигурация наскоро и 1-2 седмици след това започна едно странно жужене откъм захранването и видеокартата. След дълго разучване вече съм сигурен, че става дума за "coil whine" на захранването, което е Cooler Master MasterWatt 550.
      Със сигурност ще изпратя захранването обратно, понеже е в гаранция.
      Въпросът ми е - някой имал ли е такъв проблем и зачитат ли го изобщо за "проблем" родните сервизи?

CPU: AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz
      Дъно: MSI A320M Gaming Pro
      GPU: Palit GeForce GTX 1050 2GB
      Памет: 8GB Kingston 2400MHz (2x4GB)
      Захранване: Cooler Master MasterWatt 550W
      Охлаждане: Cooler Master MasterLiquid ML120 и 4 вентилатора Cooler Master MasterFan Pro
      HDD: Seagate Barracuda 1TB
      SSD: NVMe Adata SX600 XPG 128GB

• от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.