Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, един приятел ще си купува нов компютър и ме помоли да му помогна бюджета е 520лв макс захранването е от старите фортрони 350W мисля че е хубаво харда е Maxtor 200gb sata.

Ето това му предложих аз. Ако предлагате нещо нека бъде от емаг.

Грешка ето това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мониторът му какъв е?

След като има стар компютър,не може ли да се ползва и кутията му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

740 няма вградено видео. Ако няма отделна видеокарта твоя приятел, няма да има картина. За какво ще се ползва? 

п.п Замени процесора със 750К

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мониторът му какъв е?

След като има стар компютър,не може ли да се ползва и кутията му?

Мониторът му е Самсунг 1280x1024 за радеон 7750 мисля че е идеален.А кутията неможе да исползва защото компа след това ще продължи да се ползва от друг.

740 няма вградено видео. Ако няма отделна видеокарта твоя приятел, няма да има картина. За какво ще се ползва? 

Избрал съм 740 защото съм сложил отделно видео радеон 7750

п.п Замени процесора със 750К

Няма смисъл 750к той няма да го клоква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът му е Самсунг 1280x1024 за радеон 7750 мисля че е идеален.А кутията неможе да исползва защото компа след това ще продължи да се ползва от друг.

Избрал съм 740 защото съм сложил отделно видео радеон 7750

Няма смисъл 750к той няма да го клоква.

И какво като няма да клоква? За лев отгоре взима по-добър процесор!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво като няма да клоква? За лев отгоре взима по-добър процесор!!

Ще го питам все пак той си решава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много ясно,за какво ще се ползва компютъра.Може и някой процесор с вградено видео да му свърши работа.И при това положение,че е важно да знаем с какъв интерфейс е монитора,това имах в предвид.

Количка

Обща стойност - 501.39 лв. с ДДС

Достатъчно мощен процесор,с добро вградено видео.Чудесна кутия.Двуканална рам.
На първо време да си ползва старите хард и захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази която аз предложих със радеон 7750 и AMD Athlon x4 740 е по-добра но все пак мерси.

Не е много ясно,за какво ще се ползва компютъра.Може и някой процесор с вградено видео да му свърши работа.И при това положение,че е важно да знаем с какъв интерфейс е монитора,това имах в предвид.

Количка

Обща стойност - 501.39 лв. с ДДС

Достатъчно мощен процесор,с добро вградено видео.Чудесна кутия.Двуканална рам.
На първо време да си ползва старите хард и захранване.

Компютъра ще се ползва за игри,гледане на филми и тн. Мониторът е със dvi.Мисля че тази която аз му предложих е по-хубава за игри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази която аз предложих със радеон 7750 и AMD Athlon x4 740 е по-добра но все пак мерси.

Как разбра, че е по-добра?

Виж няколко линка; 

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-G3220-vs-AMD-Athlon-X4-740

http://www.cpu-world.com/Compare/952/AMD_Athlon_X4_740_vs_Intel_Pentium_Dual-Core_G3220.html

http://www.hwcompare.com/13468/geforce-gtx-650-vs-radeon-hd-7750/

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1149&gid2=797&compare=geforce-gtx-650-1gb-vs-radeon-hd-7750-1gb-gddr5

Редактирано от ganio (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е голяма разликата но той искал задължително 4 ядрен процесор.Какво да го правя  :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е голяма разликата но той искал задължително 4 ядрен процесор.Какво да го правя  :huh:

Ами покажете му цената на изявени 4-ядрени процесори,че да му стане ясно.Има някои по над 500 лв даже.Пък той иска почти цял компютър да си вземе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами покажете му цената на изявени 4-ядрени процесори,че да му стане ясно.Има някои по над 500 лв даже.Пък той иска почти цял компютър да си вземе.

Опитах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирано.

Извинявам се на тия, дето са прочели поста ми. Заблудих се :) Сефте. Вместо G3220, прочетох "любимия" ми i3-3220 :P

Затова ще коментирам в съвсем друга посока. G3220 e с две ядра и ако ще се играят нови игри, по-добре далече от него. Още повече, че при ниски резолюции процесора оказва по-голямо влияние и както уж е достатъчен, може и да поспъне видеокартата. 

Има вариант за 515 лева с i3 3240, евтино H61  дъно, кутия за 50 лева и HD7750  с 4 GB RAM. Предимството е, че може да се сложи след време доста по-бърз процесор...чак до i7 и Xeon. С FM2+  няма никакво бъдеще след тоя Athlon,  а и той е слаба бира.  И ако някой твърди, че H61  е стар чипсет...то и А55  не предлага кой знае какво в случая.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирано.

Извинявам се на тия, дето са прочели поста ми. Заблудих се :) Сефте. Вместо G3220, прочетох "любимия" ми i3-3220 :P

Затова ще коментирам в съвсем друга посока. G3220 e с две ядра и ако ще се играят нови игри, по-добре далече от него. Още повече, че при ниски резолюции процесора оказва по-голямо влияние и както уж е достатъчен, може и да поспъне видеокартата. 

Има вариант за 515 лева с i3 3240, евтино H61  дъно, кутия за 50 лева и HD7750  с 4 GB RAM. Предимството е, че може да се сложи след време доста по-бърз процесор...чак до i7 и Xeon. С FM2+  няма никакво бъдеще след тоя Athlon,  а и той е слаба бира.  И ако някой твърди, че H61  е стар чипсет...то и А55  не предлага кой знае какво в случая.

Ще се опитам да го навия за i3.Най добре ще бъде да вземе fx6300 но му бил много скъп аз лично съм със него и съм адски доволен от него :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра е но този 6790к не мисля че ще поеме игри като Battlefield 3,4 и други подобни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко ще излезе доставката 

Пише,че си от София,отиваш и го зимаш от адреса им

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко ще излезе доставката 

С точност не знам! Аз за кутия 11КГ платих 14лв. до офис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.