Премини към съдържанието
Anne

Защо някой не измисли безопасни монитори за компютър и телевизия?

Препоръчан отговор

Защо някой не измисли безопасни монитори за компютър и телевизия? Толкова ли е трудно, толкова ли е скъпо? :(  Толкова ли никой не иска да се погриги за зрението на хората? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля че някой модератор трябва да се вземе в ръце и да приключим с твоите теми. Ти само трябва да четеш и стой далече от клавиатурата защото си досадна.

До сега разреши ли поне един твой проблем в този форум да те питам ? Всяка тема в последно време е за главата или очите.

Направиха ти тема защо не си я ползваш?

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля че някой модератор трябва да се вземе в ръце и да приключим с твоите теми. Ти само трябва да четеш и стой далече от клавиатурата защото си досадна.

До сега разреши ли поне един твой проблем в този форум да те питам ? Всяка тема в последно време е за главата или очите.

Направиха ти тема защо не си я ползваш?

Една мишка замина от натискане на бутон "Докладвай" и файда никаква.Не знам, може да е племенница на админа... :D  :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиши си Anne - не ги слушай! Все някой ще ти отговори  :popcorn2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хипохондрията я тресе яко. :no-no:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Anne, че какво им е на сегашните? Или още караш на някое старо CRT и си мислиш, че всички монитори са като твоите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те и сега са си безопасни - просто не ги включвай.А що се отнася до очичките -   ползваш ги не ползваш се скапват ,като тялото на което принадлежат.   Не си спомням кой го беше казал '' Никой не се е измъкнал от тоя живот жив'' ..... Така че свиквай!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е, че от мониторите не се ослепява. Директното гледане на монитор за време, по-малко от необходимото за написване на тази тема води до образуване на мозъчна аневризма, която може да бъде съпътствана от бавна и мъчителна смъртт.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Факт е че компютрите вече не са това което бяха.По принцип се работи върху намалянето на  вредите  от компютъра и монитора, но докато се стигне до 0.00% ще се мине още доста време.  За да се  предпазиш поне малко от вредните лъчения може да се придържаш към няколко прости правила (който почти никой не спазва :) )  Да не седиш нон-стоп пред монитор.Периодите на натоварване да се редуват с периоди на почивка.  През почивката да правиш упражнения за очи , или както още е известно като йога за очи. Едно от упражненията е да съсредоточаваш погледа върху обекти на близо и далеч. Защитно свойствео има колофонът,  можеш да поставиш едно парче върху мониторът, и през година на година да си го сменяш(това беше по между другото) Иначе ако работата ти е свързана с постоянна работа на компютър/лаптоп Задължително си вземете очила или лещи, които са специално изработени за работа с компютър, които пазят окото от вредните ефекти.

Използване на антирефлексен екран или подобни очила с такова покритие, които да намаляват отблясъците от екрана.. Хапвай храни, богати на минерали, витамини А и D. В помещението което е компютъра обезателно трябва да има живи растения, факт е че намаляват вредните емисии в глобален план , красиви са за дома и офиса, пък и е хубаво да дишаш чисто нов въздух от извора така да се каже. При тях философията е като на мечо пух: колкото повече, толкова повече. Дано да съм помогнал :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма, няма и да има такива "безопасни" електроники. Все пак, трябва да кажеш какво те притеснява в съвременните монитори и телевизори. Нима са по-вредни от храните в магазина, или по-вредни от напитките които консумираме, или от цигарите, или от изгорелите газове на автомобилите които дишаме ..... ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие да сте забелязали някакво включване на титуляра от времето на пущане на темата?!?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо безопасно няма на таз земя и недосегаеми няма - това за успокоение на автора :tease2:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.