Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Добър вечер хора :)

Аз 25 щях да си купувам нов компютър, но това ще се случи  до 22-ри за това пускам темата по рано за смяна на компютъра :)

сега от старата машина нищо не може да се ползва освен монитор/мишка и т.н

Бюджета ми е до 1000 без доставка не се допуска надвишаване на сумата над 2-4 лв

Компютърът ще се ползва главно за новите игри като бф4 крайсис 3 ассасин креед 4 и т.н.

Монитора ми е 19" и на резолюция 1366 X 766 

Ето коя конфигурация съм избрал  :) http://nikem-bg.net/cart/49776p1r46784p1r48235p1r47524p1r1177p1r2029p1rf.html 

Ако може да предложите по добра конфигурация в рамките на този бюджет ще се радвам да го видя :) но видеокартата ако може да остане тази защото с нея идва бф4 а аз съм фен на поредицата бф :) 

Благодаря за отделеното внимание ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 995.56 лв. с ДДС
Нещо по-добро и балансирано. Дъно с по-нов чипсет. С отделно захранване и кутия. Видеокартите на Сапфир и МСИ са на едно ниво, като изключим, че втората идва с ключ за BF. Не е лошо след време да смениш монитора, ако има възможност.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо по-добро и балансирано. Дъно с по-нов чипсет. С отделно захранване и кутия. Видеокартите на Сапфир и МСИ са на едно ниво, като изключим, че втората идва с ключ за BF.

Аз именно заради бф4 искам тази карта :/ иначе щях да взема или на сафир 4гб версията или или на мси хавк версията :)

Нещо по-добро и балансирано. Дъно с по-нов чипсет. С отделно захранване и кутия. Видеокартите на Сапфир и МСИ са на едно ниво, като изключим, че втората идва с ключ за BF. Не е лошо след време да смениш монитора, ако има възможност.

както и може ли да ми дадеш 1 интелска конфигурация да видя как ще изглежда :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз именно заради бф4 искам тази карта :/ иначе щях да взема или на сафир 4гб версията или или на мси хавк версията :)

както и може ли да ми дадеш 1 интелска конфигурация да видя как ще изглежда :)

Количка, но тук BF категорично отпада! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Обща стойност - 996.64 лв. с ДДС
Ако можете да ползвате старата кутия,ще може да се вземе комплект двуканална памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка, но тук BF категорично отпада! :)

благодаря предпочитам амд конфигурация защото мисля че ще е по производителна защото видео картата е 2 идеи над р7 260х :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря предпочитам амд конфигурация защото мисля че ще е по производителна защото видео картата е 2 идеи над р7 260х :)

Ако ще си останеш с този монитор видео повече от 260x е ненужно! Заложи на по-бърз процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще си останеш с този монитор видео повече от 260x е ненужно! Заложи на по-бърз процесор.

добре значи с и5 и 260х но защо нико_ каза че захранването което съм дал не е добро нали е на колер мастер  и неговото е на колер мастер ? защото моето е с вградено псу ? има ли някаква разлика заслжава ли си тия 50 лв повече ?

Редактирано от Garen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:
AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+ около нивото на i5 e..
2X4GB DDR3 1333 A-DATA bf4 изисква 8 гб рам  :D  макар да се подкарва на 4.
CM K350 W/600W PSU Захранването е достатъчно,под пълен стрес всичко това не минава 250W..

Обща стойност - 1 028.70 лв. с ДДС
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре значи с и5 и 260х но защо нико_ каза че захранването което съм дал не е добро нали е на колер мастер  и неговото е на колер мастер ? защото моето е с вградено псу ? има ли някаква разлика заслжава ли си тия 50 лв повече ?

Нико не ти е предлагал захранване на CM! Това, което ти си избрал не е добър вариант, но сега няма смисъл да дискутираме - има доста изписано. За 260x и по-слабо захранване ти върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нико не ти е предлагал захранване на CM! Това, което ти си избрал не е добър вариант, но сега няма смисъл да дискутираме - има доста изписано. За 260x и по-слабо захранване ти върши работа.

благодаря за всички отговори мисля да си избера 1 от тези на 22-ри :) ако имате други идеи до 22-ри моля ви се сложете ги :)

Редактирано от Garen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една идея от мен:

Крайна цена 992,67 лв.

Всъщност 6300 е достатъчен. Конфигурацията е без записвачка, тъй като и в твоята примерна отсъства. Тук имаме добри кутия и захранване, дъното не е лошо, харда е перфектен, 8GB рам, и една много добра графична карта.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари спрямо моята конфигурация ще трябва да си използваш твоята кутия, ето я и нея :

Дъно : MB, ASUS F2A85-M Pro /AMD A85X/ VGA/ FM2 - с възможност за CrossFire  -  APU+GPU+GPU

Процесор : CPU, AMD A10-6800K X4 /4.4GHz/ 4MB Cache/ FM2/ BOX (AD680KWOHLBOX) - Най-добрият APU чип

РАМ: DDR3, 4GB, 1600MHz, GEIL, Bulk x2 ще бъде достатъчно, за сега 

Хард диск : HDD 3.5", 1000GB, Seagate Hybrid SSHD, 7200rpm, 64MB Cache, SATA3 (ST1000DX001) - SSHD - почти със скоростта на SSD (предполагам знаеш)

Видео карта: VC, XFX HD7750, 2GB GDDR3, 128bit, HDMI, PCI-E - За да можеш да си направиш Hybrid CrossFire X

Захранване: PSU, 500W, FORTRON HEXA 500 - Ще бъде достатъчно за цялата конфигурация ;)

Общо: 975.00 лв.

Ако все пак искаш кутия ще се наложи да се разделиш с видеото. Надявам се, че съм ти помогнал ;)

Ако

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е да се информираш преди да пишеш такива глупости. Почти като SSD??? :no-no: Разликата между този хибрид и SSD в скороста е поне 2 пъти, а и има доста SSD-та ще са дори 3 пъти по-бързи на четене/запис! ;)

Това е добре да се каже за да не се подвеждат хората. Не напразно този "уникално бърз хибрит" 1ТБ е на цената на 128GB SSD, те ако бяха почти на едно ниво кой глупак би си купил SSD?

но нали се сещаш, че харда гори по-бързо от ссд, защото все пак е механичен. А скоростите на тези евтини SSD-та не е толкова колкото е зададена по документация, нали все пак имам две от ,,евтините" и също така спрямо цената е по - логично да си вземем хибрид

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари спрямо моята конфигурация ще трябва да си използваш твоята кутия, ето я и нея :

Дъно : MB, ASUS F2A85-M Pro /AMD A85X/ VGA/ FM2 - с възможност за CrossFire  -  APU+GPU+GPU

Процесор : CPU, AMD A10-6800K X4 /4.4GHz/ 4MB Cache/ FM2/ BOX (AD680KWOHLBOX) - Най-добрият APU чип

Хард диск : HDD 3.5", 1000GB, Seagate Hybrid SSHD, 7200rpm, 64MB Cache, SATA3 (ST1000DX001) - SSHD - почти със скоростта на SSD (предполагам знаеш)

Видео карта: VC, XFX HD7750, 2GB GDDR3, 128bit, HDMI, PCI-E - За да можеш да си направиш Hybrid CrossFire X

Захранване: PSU, 500W, FORTRON HEXA 500 - Ще бъде достатъчно за цялата конфигурация ;)

Ако все пак искаш кутия ще се наложи да се разделиш с видеото. Надявам се, че съм ти помогнал ;)

Ако

Доста зле подбрана.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но нали се сещаш, че харда гори по-бързо от ссд, защото все пак е механичен. А скоростите на тези евтини SSD-та не е толкова колкото е зададена по документация, нали все пак имам две от ,,евтините" и също така спрямо цената е по - логично да си вземем хибрид

Незнам какви боклучки SSD-та имаш(сигурно 3-4годишни със Сата1), но като собственик на SSD-то от подписът ми съм сигурен, че при всеки тест сравнение с този хибрид ще е поне 2 пъти по-бърз(дори и повече). Незнам дали си наясно какво представляват тези хибриди и че това си е нормален хард с малко SSD за кеш, тоест пак си е механично!!!  ;)  (Явно това не го знаеше) :D  Да не говорим за SSD-та на mSata, че там вече си достигат и максималните стойности дадени от пройзводителят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста зле подбрана.

Какво и е злето ?

Незнам какви боклучки SSD-та имаш(сигурно 3-4годишни със Сата1), но като собственик на SSD-то от подписът ми съм сигурен, че при всеки тест сравнение с този хибрид ще е поне 2 пъти по-бърз(дори и повече). Незнам дали си наясно какво представляват тези хибриди и че това си е нормален хард с малко SSD за кеш, тоест пак си е механично!!!  ;)  (Явно това не го знаеше) :D  Да не говорим за SSD-та на mSata, че там вече си достигат и максималните стойности дадени от пройзводителят.

Виш сега много добре знам каква е разликата между SSD и SSHD, все пак за това го препоръчвам. Има SSD-та, които стигат до 450 мб/с, но нормалната скорост варира от 250 до 350. SSHD Развива нормална скорост от 180 мб/с, за това мога да твърдя, че се доближава скороста, не съм казал че е еднаква за да ме критикувате. При положение, че разликата на цената за еднакво пространство между HDD и SSHD е едва 30 лв., защо да не си вземе по-бързото ? Устройствота е така както казван, но и за това цената му е такава, още в предишният ми коментар, ако беше го прочел преди да започнеш да ме критикуваш - щеше да видиш, че механичното не може да стигне SSD-то и изгаря по-бързо, но все пак е за предпочитане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво и е злето ?

Ти ако беше толкова запознат с асемблирането на конфигурации, нямаше да предложиш APU (от което в твоята конфигурация няма нужда) и карта с GDDR3 памет. А Hybrid Crossfire X не вярвам да даде някакви невиждани резултати, защото нито вградения чип, нито дискретното видео са нещо особено.

Иначе, това ми е идеята (ако си ползваш кутията):

Обща стойност - 1 000.12 лв. с ДДС
Редактирано от Twingo™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Легенда, няма да се получи CrossFire. Тая карта с GD3 е дори по-слаба от вграденото видео, та не вярвам да подпомогне в гейминга. Тая работа става с Kaveri процесор + R7 карта с GD5 ( може и с GD3 ). Не знам защо бутате APU, при положение, че в бюджета влизат отлични процесори с доста производителни видеокарти. Другите ти компоненти също са зле подбрани. Не се обиждай.

Поздрави.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво и е злето ?

Виш сега много добре знам каква е разликата между SSD и SSHD, все пак за това го препоръчвам. Има SSD-та, които стигат до 450 мб/с, но нормалната скорост варира от 250 до 350. SSHD Развива нормална скорост от 180 мб/с, за това мога да твърдя, че се доближава скороста, не съм казал че е еднаква за да ме критикувате. При положение, че разликата на цената за еднакво пространство между HDD и SSHD е едва 30 лв., защо да не си вземе по-бързото ? Устройствота е така както казван, но и за това цената му е такава, още в предишният ми коментар, ако беше го прочел преди да започнеш да ме критикуваш - щеше да видиш, че механичното не може да стигне SSD-то и изгаря по-бързо, но все пак е за предпочитане.

Механичните са много здрави 10+ години не им мърдат на по-качествените.

Живота на SSD-то зависи от много фактори, като как ще се използва, имат определен брой цикли на четене и запис, качество на изработка и други. И от това зависи дали ще служи дълго време или ще си замине след няколко години.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не те критикувам, а просто ти казвам да не заблуждаваш хората с тези твърдения.

1. 30лв. е разликата друг път! Този който си дал SSHD струва 160лв., а нормален хард 1ТБ е 105-110лв. ;)  Разликата е 50-55лв, а за малко над 100лв. се взима 64GB SSD и разликата ще е доста доста голяма спрямо SSHD.

2. Нормалната скорост на всяко SSD пройзведено през 2013г. е над 300мб/с. Ето ти няколко примера от колеги от форума:

http://www.kaldata.com/forums/topic/32267-да-споделим-тест-на-притежавания-твърд-диск/?p=2636366 Kingston HyperX 3K

http://www.kaldata.com/forums/topic/32267-да-споделим-тест-на-притежавания-твърд-диск/?p=2604514 Maxel

http://www.kaldata.com/forums/topic/32267-да-споделим-тест-на-притежавания-твърд-диск/?p=2704991 Samsung 840(новата серия Evo е още по-добра)

http://www.kaldata.com/forums/topic/32267-да-споделим-тест-на-притежавания-твърд-диск/?p=2519048 Samsung 830 този си е от старите(3год.+) SSD-та и тук може да кажем, че SSHD се доближава, но пак е по-назад.

Погледни в нета дисковете на Интел новите им серии са едни от най-добрите, а и един колега ги направил в RAID и резултата е повече от впечетляваш http://www.kaldata.com/forums/topic/32267-да-споделим-тест-на-притежавания-твърд-диск/?p=2686980

3. Давноста на SSD-то няма как да се докаже, защото още не съм виждал 8-10годишно SSD, а аз притежава 2 Seagate на по 7-8год. и са бетон все още. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ако беше толкова запознат с асемблирането на конфигурации, нямаше да предложиш APU (от което в твоята конфигурация няма нужда) и карта с GDDR3 памет. А Hybrid Crossfire X не вярвам да даде някакви невиждани резултати, защото нито вградения чип, нито дискретното видео са нещо особено.

Иначе, това ми е идеята (ако си ползваш кутията):

Обща стойност - 1 000.12 лв. с ДДС

Като с думи не става ето доказателството : 

http://www.youtube.com/watch?v=lD5UqHWF9RE

и клип само с вградената графика : 

Учил съм Компютърни системи и приложен софтуер и знам какво да препоръчвам, за това по - добре си мълчете и си давайте свойте мнения - аз никого не критикувам и иска и мен да не ме критикуват ;)

Не те критикувам, а просто ти казвам да не заблуждаваш хората с тези твърдения.

1. 30лв. е разликата друг път! Този който си дал SSHD струва 160лв., а нормален хард 1ТБ е 105-110лв. ;)  Разликата е 50-55лв, а за малко над 100лв. се взима 64GB SSD и разликата ще е доста доста голяма спрямо SSHD.

2. Нормалната скорост на всяко SSD пройзведено през 2013г. е над 300мб/с. Ето ти няколко примера от колеги от форума:

http://www.kaldata.com/forums/topic/32267-да-споделим-тест-на-притежавания-твърд-диск/?p=2636366 Kingston HyperX 3K

http://www.kaldata.com/forums/topic/32267-да-споделим-тест-на-притежавания-твърд-диск/?p=2604514 Maxel

http://www.kaldata.com/forums/topic/32267-да-споделим-тест-на-притежавания-твърд-диск/?p=2704991 Samsung 840(новата серия Evo е още по-добра)

http://www.kaldata.com/forums/topic/32267-да-споделим-тест-на-притежавания-твърд-диск/?p=2519048 Samsung 830 този си е от старите(3год.+) SSD-та и тук може да кажем, че SSHD се доближава, но пак е по-назад.

Погледни в нета дисковете на Интел новите им серии са едни от най-добрите, а и един колега ги направил в RAID и резултата е повече от впечетляваш http://www.kaldata.com/forums/topic/32267-да-споделим-тест-на-притежавания-твърд-диск/?p=2686980

3. Давноста на SSD-то няма как да се докаже, защото още не съм виждал 8-10годишно SSD, а аз притежава 2 Seagate на по 7-8год. и са бетон все още. ;)

А на това 64 GB-во SSD какво ще сложиш само един Windows  и това е ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учил съм Компютърни системи и приложен софтуер и знам какво да препоръчвам, за това по - добре си мълчете и си давайте свойте мнения - аз никого не критикувам и иска и мен да не ме критикуват ;)

И това означава, че всичко ти е на 100% ясно??? Като ти гледам темите, че преди един месец си питал дали става Crossfire на А4 проц, да не говорим за другата ти тема, че не можеш да си нагласиш харда от ОС!!! Да не говорим за SSHD, където и там нещата не са ти много ясни.

Като гледам доста си научил в училище. Ако искаш да не си критикуван пиши неща за който си на 100% сигурен, че са така. ;)  Айде жив и здрав!

ПС: 64GB SSD е достатъчно, само човек да знае кое къде да инсталва. Иначе ми е интересно да видя ОС как ще заеме 64GB???

Спри да пишеш глупости, че нещата стават по-зле. Вместо да правиш пвечетление, че си УЧИЛ то става точно обратното! :(

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.