Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Предполагам Ви е писнало от подобни теми, но нямам представа откъде да си набавя нужната информация.

1. Бюджетът ми е около 700-800 лв.

2. Компютърът ще се използва предимно за работа, браузване с много отворени табове и донякъде гейминг. Много ми се иска да играя GTA 5 и The Witcher 3. Знам, че игрите са още в разработка и все още няма конкретни изисквания за тях. Все пак се надявам, че някои от геймърите тук могат да направят някаква прогноза.

• [*] 2.1 Няма да овърклоквам по простата причина, че не знам нищо по въпроса. [*] 2.2 Да, компютърът ще бъде постоянно включен, но нямам чак маниакална нужда от тишина.

3. Конфигурацията включва само компютър, без периферия.

• [*]3.1 Нямам стар компютър, чиито части да бъдат продадени или използвани. [*]3.2 Засега, съм се спрял на мониторът Dell P2414h, резолюция 1920 x 1080. Мнения за монитор са добре доши!

4. Харесвам Intel, но предполагам бюджетът ми подхожда повече на AMD конфигурация. Нямам нужда от супер огромен хард диск и двд записвачката може да бъде, колкото да не е без хич. Бих желал, конфигурацията да е подходяща за бъдещо надграждане.

5. Мисля да занеса конфигурацията на местен сервиз, те да поръчат частите и да го сглобят. Онлайн вариантът по удачен ли е?

Благодаря предварително за всички мнения!

Поздрави

Magnet

Редактирано от Magnet (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Обща стойност - 746.89 лв. с ДДС

Както виждате,конфигурацията е базирана на Интел. Достатъчно силен процесор,с 2 реални и 2 виртуални ядра (общо 4).Ще ползвате вграденото му видео,което ще върши работа за средни и ниски настройки в игрите.След време,ако решите и ако има нужда,ще добавите външна карта.Двуканална рам-памет.Добра кутия,чудесно захранване,хард с три години гаранция-бърз и тих.
Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 812.10 лв. с ДДС
АМД наистина е по-добрия избор в твоя случай. Със 760К и 260Х ще играеш дори на 1920 x 1080 на по-ниски настройки. Вариант е и горното предложение. На i3-4330 можеш спокойно да сложиш 7850/7870/270X без да се притесняваш, че ще ги спъва. Това е от мен.
Поздрави!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Предполагам Ви е писнало от подобни теми, но нямам представа откъде да си набавя нужната информация.

1. Бюджетът ми е около 700-800 лв.

2. Компютърът ще се използва предимно за работа, браузване с много отворени табове и донякъде гейминг. Много ми се иска да играя GTA 5 и The Witcher 3. Знам, че игрите са още в разработка и все още няма конкретни изисквания за тях. Все пак се надявам, че някои от геймърите тук могат да направят някаква прогноза.

[*] 2.1 Няма да овърклоквам по простата причина, че не знам нищо по въпроса.

[*] 2.2 Да, компютърът ще бъде постоянно включен, но нямам чак маниакална нужда от тишина.

3. Конфигурацията включва само компютър, без периферия.

[*]3.1 Нямам стар компютър, чиито части да бъдат продадени или използвани.

[*]3.2 Засега, съм се спрял на мониторът Dell P2414h, резолюция 1920 x 1080. Мнения за монитор са добре доши!

4. Харесвам Intel, но предполагам бюджетът ми подхожда повече на AMD конфигурация. Нямам нужда от супер огромен хард диск и двд записвачката може да бъде, колкото да не е без хич. Бих желал, конфигурацията да е подходяща за бъдещо надграждане.

5. Мисля да занеса конфигурацията на местен сервиз, те да поръчат частите и да го сглобят. Онлайн вариантът по удачен ли е?

Благодаря предварително за всички мнения!

Поздрави

Magnet

Щом компютъра ще се ползва предимно за работа това е идеален вариант:

Крайна цена 802,31 лв.

Най-новото поколение APU Kaveri на AMD с добри резултати при физиката и много добри при графичните изчисления. Без записвачка - не можах да я събера в бюджета. С една елементарна операция се вдига още производителността на процесора без нужни познания за overclock. За монитор препоръчвам:   SAMSUNG 23" S23C650D, 5ms, 5000000:1, 250cd/m2, VGA, DVI, DP, USB, LED, AD-PLS От този магазин ще сглобят компютъра безплатно!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Ще разгледам подробно предложенията

Добре ще е да кажете и на какво сте се спрял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах подробно предложенията.

Мислех да избера едно от двете с вградено видео, но в крайна сметка реших да си взема и някаква видео карта.

Направих нещо сборно между вашите предложения за да мога да имам видео карта, 8 гб рам и 1 тб хард (не че ми трябва, но пък 20лв. разлика за 500гб...).

ASUS HD7770-1GD5ASROCK FM2A55M-HD+2X4G DDR3 1600 A-DATA1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARRCorsair 430W Builder Series CX V2 430WCM N300 BLACK /USB3 /NO PSUAthlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX BlackОбща стойност - 796.70 лв. с ДДС

Какво Ви е мнението? Пасват ли елементите добре един с друг? Трябва ли да заместя нещо?

Добра идея ли е да поръчам всичко от Nikem? Тестват ли новите конфигурации след сглобяване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ви е външно видео,като и вграденото ще върши добра работа.За ниски и средни настройки.За сметка на това пък,ще си вземеш по-силен процесор.Плюс това,ще ти спести и разход за ток.А след време,когато вграденото видео почне да се задъхва,ще си добавиш външна карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата не е налична.

BB код:

Обща стойност - 808.10 лв. с ДДС
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.