Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте разбирачи (казвам го в добрия смисъл на думата :) ),  карам направо, искам да си сменя видеокартата понеже тази, вече ме предава Играя само една игра (понеже нямам време за други ), играта се казва World of Tanks, много от вас сигурно я знаят, та последно време, започнаха да релийзват нови мапове, с изключителна детайлност и дори на low графика, започва самата игра да ми лаги и в определени моменти да има доста сериозни фпс дропове. Картата ми е nvidia geforce gts 250 (512mb) , процесора ми е  intel core duo e7500 2.93GHz (което мисля, че е що годе добре ), рам памет 4 gb. Та искам да ми дадете съвет, каква точна карта да си взема, която най-добре да пасва на останалата част от компютъра :) . Ако ви трябва още някаква информация, питайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,трябва да ни кажете,какво е захранването ви и какъв е бюджета,който сте си определил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

надявам се, че се вижда добре. Иначе за парите, около 200 лв.

Редактирано от ReSp3c7a (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PALIT 1024M GTX650 WOW DDR5170,87 лв. Като за този процесор нещо такова. Захранването е китайско, но картата е 64W, така че няма да има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм, благодаря. А някакви други предложения :) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте разбирачи (казвам го в добрия смисъл на думата :) ),  карам направо, искам да си сменя видеокартата понеже тази, вече ме предава Играя само една игра (понеже нямам време за други ), играта се казва World of Tanks, много от вас сигурно я знаят, та последно време, започнаха да релийзват нови мапове, с изключителна детайлност и дори на low графика, започва самата игра да ми лаги и в определени моменти да има доста сериозни фпс дропове. 

Картата ми е nvidia geforce gts 250 (512mb) , процесора ми е  intel core duo e7500 2.93GHz (което мисля, че е що годе добре ), рам памет 4 gb. 

Та искам да ми дадете съвет, каква точна карта да си взема, която най-добре да пасва на останалата част от компютъра :) . Ако ви трябва още някаква информация, питайте.

Ами ние сме си разбирачи, не се притеснявай да го казваш по-често :P  А тая игра я разбирам. Неще само видеокарта, а и процесор.  Ето ти един пример колко е важен процесора специално при тая игра:

Публикувано изображение

Видеокартата също оказва влияние, но в доста по-малка степен. Обърни внимание на тестовете с видеокарта HD7870. С процесор FX6100BE кадрите са два пъти по-малко отколкото с процесор i3-4340.  Едва след як клок на AMD-то имаме някакви кадри, при които може условно да кажем, че стват за игра. А при теб положението е направо трагично с това C2Duo. Сменяй платформата и щом ще играеш само тая игра, насочи се към Haswell!

ПП: Но докато решиш какво да правиш, опитай се да изстискаш максимума от тоя E7500, ако дъното го позволява. така ще си наясно, дали спъването идва главно от процесора или и видеокартата си е позор. Но аз отсега залагам, че клокът на процесора ще пооправи нещата. Но дали ще успееш да играеш нормално е друг въпрос. предполагам тая игра си иска 4 ядра за да върви гладко.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не, виж, сега не е зле, просто както казах, примерно (щом знаеш играта може малко по-детайлно да се изразявам ). Например, някой скаут елка (elc amx ) профучава отнякъде и аз рязко си завъртам нали камерата, пре аймвам и влизам в снайперистки режим, ЛАГ ... и съответно, снапшота не елката нещо не се получава . Няма проблем и на low графика да играя или на медиум ... важното играта да върви глаааааааадко, а не да се получват тея лагвания, особено като се изкачваш над нещо и оръдието като ти се клати, ако си в снайперистки режим е някакъв ужас, а аз съм доста добър играч (1610 wn6, 58% WR, aka син играч) и не мога да си позволя, тея неща да ми пречат на геймплея . Проблеми с фпс-то нямам ... (като цяло) като изключим странния лаг, фпс-то варира от 70 до 100+ (в различни ситуации ) и пада до 50 (na low графика това ) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта иска много добра еднонишкова производителност. Засега няма поддръжка на многоядрени процесори. Очаква се да дойде в пач 9,0 (след 8,11). Заедно и с HD клиент, където ще увеличават броя на полигоните и тн. Снайперския режим ти ползва повече видеокартата, особено ако си в храст или гледаш към някого. Това го казвам от опит. С конфигурацията от подписа имам средно 60-45 фпс в аркаден режим и 80-120 в снайперски. Може да пробваш с мод като Wot tweaker - спира определени неща по избор (пушек, движение на дървета, анимация на разрушаване) или no shrubs and trees mod - премахва дърветата и храстите. Водят го нелегален, ама и няма как да разберат че го ползваш, освен ако не се издадеш сам. И не би трябвало да ти пречи освен ако не играеш сау или лек танк. А пък ако не искаш да си криминален, си изтегли компресор на текстурите, не помага колкото махането на храстите ама пак е нещо.Ако искаш мога да ти напиша и настройките в играта за слаб процесор или слаба видеокарта. Също забравих да кажа, че имаше проблем с нвидия драйверите. Мисля че беше версия 308 и по-нови??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е като ми махнеш храстите, аз откъде ще знам къде има храсти да се крия ( не знам картите до такава детайлност :D ) Иначе с twekaer-a е все едно да имаш умрял хамстер у вас и да пръскаш с ароматизатор, с течение на времето, ще мирише все повече и повече (бахти сравнението :D ) . Както каза Jove с твикъра мога да си направя играта, да изглежда като шутър от 2006та, но защо ? Вместо да дам 200 лева за нова видео карта и да си играя на High (ако не на хайт на медиум поне) графики, защо едната, вместо другата крайност .Да ми напишеш настройките за слаб процесор ? :D Всичко е на low или изключено ... (и пак си ми харесва графиката или просто свикнах ) Btw тея проблеми се появиха веднага след 8.10 след като направиха маповете такива, абе знаеш, по-отворени, примерно да виждаш до другия край на мапа, иначе до тогава нямах никакви проблеми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, на новата японска карта имам 35-40 пфс.... А за храстите, те остават сенките от тях (тези дето са нарисувани по мапа) и има едни черни места като локви, това са ти храстите. Аз като играх на една интелска вградена видеокарта (май беше HD3000) имах 24-30 фпс на минимални и с този мод станаха 40-60. Иначе наистина ти трябва ново видео. Нали ще увеличават броя на полигоните на танковете (между 4 и 8 пъти) и тогава тази ще клекне.Да предложа и аз нещо. SAPPHIRE 1024М HD7770 GHz Edition DDR 5 PCI-E 3.0 /BULK/ - Цена: 173,97 лв.Малко по-бърза е от 650. И двете карти искат 6-пинов PCI конектор за захранване. Провери дали твоето има такъв. И помисли за негова смяна, че е някво неизвестно и ме съмнява да не умре. Ползваш старата версия на рендера, нали ?

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за конектора, къде да го проверя ? Иначе се сещам, още като си взех компютъра, на втория месец захранването не издържа (взех си pc-то от мултирама, а техните захранвания бяха бъгави ) та ми го сменяха ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На самото захранване. Отваряш компа и търсиш такова: 
Публикувано изображение

Ако няма, ще ти трябва преходник: 
Публикувано изображение

Обаче ако няма, едва ли е предвидено за видеокарта от такъв клас. Май ще ти трябва и захранване  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.