Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Сблъсках се със проблем който след многократни и всякакви процедури си остава .Лаптоп Dell Inspirion 1300ОС - Windows XP SP3Проблема е че след инсталация на WinRar при отварянето му всичко вътре започва да се самомаркира (ефект като при маркирането на множество папки една след друга с курсора ) .Инсталацията на ОС е направена след изтриване на дяловете и създаването им отново и формати .Опити със различни версии на WinRar чрез различни носители ( за избягване на възможността за пренос на зараза някаква )След инсталацията на WinRar проверка с Mawarabytes - няма открити заразиСъщото копие на Windows и същата версия на WinRar инсталирани паралелно на друга машина не показват този проблем .Проверка на кабелите за тъч пада и клавиатурата - закачени са добре.Със или без включена мишка ефекта съществува .Ефекта се появява само във WinRar ,в други прозорци и програми не съществува .При зареждането на ОС се наблюдава че веднага след пълното зареждане " Моя компютър " веднага бива ограден със точиците все едно е под активност без да е кликвано върху него .Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели някакво решение до което е достигнал , ако има такова .Благодаря !

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не проваш със 7zip, да видиш как е? Иначе аз не съм имал проблем с Winrar-a. Това с последна версия ли е?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ефекта е същия .

Здравей! Дай някакъв акаунт да ти пратя нещо по въпроса и да опиташ с него. Искаш ли на скайпа например? Ето моя:  lz4jw-stefan

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможен е конфликт с някоя друга инсталирана програма или даже самата ОС.

Смени версията докато намериш "твоята"....

Аз съм с 5.0   .......

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Дай някакъв акаунт да ти пратя нещо по въпроса и да опиташ с него. Искаш ли на скайпа например? Ето моя:  lz4jw-stefan

Писах ти в Скайп .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И след като си похортувате на скайпа може и тук да споделите,та да видим какво е решението ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами решение за сега няма , ако има някакъв резултат разбира се ще бъде споделен .Ето и нагледно проблема.При отваряне на програмата и клик на някоя от папките се получава това :post-321919-0-74089100-1390124936_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като кликнеш с десен бутон върху архива и натиснеш например ,,Разархивирай в текущата папка,, пак така ли се поучава като се разархивират-все едно са маркирани?

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма антивирусна . След преинсталацията имаше  единствено WinRAR като програма . Впоследствие инсталирах и няколко програми.

Какво се случи от вчера до днес ? Нещо наистина странно . Реших да разкача клавиатурата и тъчпада отново  и да почистя слотовете . Разкачих ги и реших да пробвам  с мишката само-  проблема изчезна . По обратния ред закачих тъча и проблем нямаше . Закачих клавиатурата и проблема се появи . Реших да ъпдейтна БИОС , направих го до последната версия за модела - всичко мина гладко и без проблеми , но и без положителен ефект . Проблема е странен тъй като при останалите приложения няма такъв проблем , т.е. въпреки че цялата тази ситуация прилича на заседнал(залепнал )  бутон ако имаше такъв то неминуемо щеше да го има за всичко . Не зная все още дали клавиатурата е проблемна или нещо друго по дъното - нямам друга клавиатура подобна да закача за проба . Днес ще взема и ще пробвам . Дано проблема се корени в клавиатурата , защото  други варианти са лоши . Така и не ми стана ясно защо това го има само в WinRar . За първи път се сблъсквам с такова нещо . Гледaм какво и що , не са и много хората който са имали този проблем на дневен ред . След пробата с друга клавиатура ще е ясно и в по-голяма степен от къде идва проблема . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма антивирусна . След преинсталацията имаше  единствено WinRAR като програма . Впоследствие инсталирах и няколко програми.

Какво се случи от вчера до днес ? Нещо наистина странно . Реших да разкача клавиатурата и тъчпада отново  и да почистя слотовете . Разкачих ги и реших да пробвам  с мишката само-  проблема изчезна . По обратния ред закачих тъча и проблем нямаше . Закачих клавиатурата и проблема се появи . Реших да ъпдейтна БИОС , направих го до последната версия за модела - всичко мина гладко и без проблеми , но и без положителен ефект . Проблема е странен тъй като при останалите приложения няма такъв проблем , т.е. въпреки че цялата тази ситуация прилича на заседнал(залепнал )  бутон ако имаше такъв то неминуемо щеше да го има за всичко . Не зная все още дали клавиатурата е проблемна или нещо друго по дъното - нямам друга клавиатура подобна да закача за проба . Днес ще взема и ще пробвам . Дано проблема се корени в клавиатурата , защото  други варианти са лоши . Така и не ми стана ясно защо това го има само в WinRar . За първи път се сблъсквам с такова нещо . Гледaм какво и що , не са и много хората който са имали този проблем на дневен ред . След пробата с друга клавиатура ще е ясно и в по-голяма степен от къде идва проблема . 

Сега му разгледах клавиатурните шорткъти - май ти е залепнала или счупена или залята  * . Разгледай клавишните комбинации на winrar и пробвай копчетата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах , никакъв ефект . Интересното е че ако това което си написал е така , защо примерно при отваряне на каквато и да е друга програма , от браузър до каквото се сетиш проблеми няма . След час ще взема другата клавиатура и ще пиша .

Благодаря ти bluelight .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си антивирусна програма!

Kaspersky фен,много добре те е попитал,явно си се заразен с някое вирусче,което се е прицеляло точно към този вид програми!

Бих ти препоръчал Avira + Malwarebytes,инсталирай ги,сканирай,почисти вирусите и си гледай кефа!

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си антивирусна програма!

Kaspersky фен,много добре те е попитал,явно си се заразен с някое вирусче,което се е прицеляло точно към този вид програми!

Бих ти препоръчал Avira + Malwarebytes,инсталирай ги,сканирай,почисти вирусите и си гледай кефа!

Успех!

:)  Благодаря за съвета . Малко пропускаш в четенето . За теб ще повторя , машината е инсталирана на чисто , с изтриване на всички дялове и след това формат отново . Няма връзка с интернет , нищо друго не е инсталирано на нея освен WinRar в няколкото от версиите . Тези файлове са си лично мой и един изпратен от колега от тук във форума . Инсталирах същите на други работещи машини и там проблема не съществува . Няма място за вируси при инсталация с изтриване на дяловете и последваща инсталация на една единствена програма и то от файл пробван поне на 100 машини .

Чети по-внимателно . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бъди толкова сигурен. Може "нещо" да се е загнездило в биос-а. Я пробвай с друга клавиатура как е положението.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте като истеглите и стартирате това http://www.techsupportall.com/download/file_association_fixes/xp/zip_file_association_fix_xp.reg

последвано от рестарт ако не помогне това http://www.dougknox.com/xp/fileassoc/xp_fileassoc.zip

Последно за това се сещам http://www.winhelponline.com/blog/reset-the-registry-and-the-file-permissions-in-windows-xp/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех въпросната клавиатура , закачих и проблема не се реши . След пълното разглобяване на лаптопа извадих дъното и го занесох при мой познат в сервиз да го провери . Оказа се че е проблем със конектора за клавиатурата . Проблема е почти неразрешим поради факта че въпросния конектор е директно върху платката на дъното . Най-вероятно лаптопа ще се ползва с тази клавиатура докато човека на когото е машината не реши че си струва ремонта или направо ще си купува друг . Предложих му да си вземе външна клавиатура и да си прави там каквото си прави , а клавиатурата на лаптопа да бъде разкачена , но на мястото си .. Дадох му лаптопа и последващото решение ще си е само негово .

Благодаря на всички  за съветите и отделеното внимание .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е бил лаптопа? Само не ми казвай MSI... :clown:

Не , в обяснението съм написал - Dell Inspirion 1300

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Оказа се че е проблем със конектора за клавиатурата .. .

Благодаря на всички  за съветите и отделеното внимание .

A аз благодаря,че сподели.Мисля така е редно,за да бъде полезна темата и на други.Уви-не всички го правят!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A аз благодаря,че сподели.Мисля така е редно,за да бъде полезна темата и на други.Уви-не всички го правят!

Това със споделяне за решението или не на даден проблем е отговорност  на всеки който пише тук . Това е и идеята на всичкото това . Така се трупат и знания и в бъдеще всеки човек може да намери отговори на много неща , стига да има желанието да чете .Доста теми , даже огромно количество завършват както си забелязъл без думичка от авторите им за това как и дали изобщо се е решил проблема за който споделят . Но какво да се прави , както е казано " Разни хора, разни ....умове " 

Лека и спокойна вечер ти желая .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.