Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от преди няколко седмици след 1 рестарт компютъра ми просто не можеше да подкара нито 1 игра. И в момента е толкова бавен, че дори браузър игричките ми засичат. Играя игри на които двойно покривам изискванията и пак ми засича. Допреди този рестарт не беше така. Сканирах с антивирусната няколко пъти след това ползвах диск дефрагментатора,  но нищо. Явно работата бие към преинсталация, но не ми се дават 30 лева, понеже до 2-3 седмици ще си взема нов компютър се чудя как ще изтрая до тогава. Дори почистих компютъра от вътре и всичко си е наред с компонентите.

Бях се подлъгал чрез един софтуер да инсталирам TuneUp, gamegain 3 и Razor game booster, и те работеха около 7 дни. Дали е възможно тези програми да са навредили на компютъра ми.Win7 64bitATI RADEON HD5450AMD ATHOLON 64 3000+ 1.8 GhzHDD-WESTERN DIGITAL 465 GB

2,512 GB RAM 2X1GB, +512 MB.Кутията не я знам, но прилича на "ПРАВЕЦ"Antivirus-ESET NOD32Дано има някакво решение на проблема без преинсталация, поне временно.Благодаря на отзовалите се предварително!!!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я провери дали диска не е влязъл в PIO режим. Отиваш на дивайс мениджъра -> IDE ATA Controllers и там проверяваш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че не е. Излиза ми следното.>ATA/ATAPI CONTOLLERS

ATA CHANNEL0

ATA CHANNEL1   NVIDIA nforce Serial ATA Controller  Standart Dual channel PCI IDE CONTROLLER

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да питаш като в магазин " за Други предложения " , вземи малко та виж как се преинсталира компютър де . Има клипове , описания , снимки , какво ли не . Направата на един диск отнема 15 мин с тегленето и записа . Инсталацията ще ти отнеме не повече от 30 мин . и 6-7 клика с мишката . Питаш тук за драйверите ако не можеш да ги намериш и след 2 часа си с нов Уиндоус .

Нали така и така ще си купуваш нов компютър , ми научи се на този кое как се прави . Все по 30 лв. ли ще даваш за нещо което е описано по всевъзможни начини как се прави . Колко ли трябва да е това на човек в главата да плаща на някой друг за неща който са му пред очите и трябва само да прочете или разгледа .

Не се сърди , това си е истината . Не очаквай сега някой да седне да ти нищи какво и що имаш на твоя компютър , особено като е ясно че не си в час с нещата . Вземи се в ръце и давай напред . С радост бих ти помогнал , както съм го правил със много народ тук , и по тел, и по Скайп, и чрез програми за отдалечен достъп, и у дома, и в техните домове   , но почни да правиш нещо.

Това е моето ПРЕДЛОЖЕНИЕ , нали предложения искаше  ?

Успех ти желая .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталация. И гледай новия ти компютър да не го пълниш с глупости от типа на: GameBooster или OptimizerPro.

Изгледай, Запомни и Направи:

http://www.youtube.com/watch?v=tjuT1mvryhg

Редактирано от RunningUser (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Други предположения ?

Нека да се изчерпа всичко, което е поискал колегата  techmaniac.

Понеже не видях да си показал каквото той иска, ще ти направя два шота.

Вярвам че ще се ориентираш..

Снимка 1.

Снимка 2.

Само да уточня:

Това са от:

ATA Chanel 0

ATA Chanel 1

При мен на снимка 2 е оптичното ми устройство.Но не се знае при теб как седят нещата.

За това ще е хубаво да направиш същите две снимки.

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/839/6977839X. http://prikachi.com/images/840/6977840r.jpg Това е.Не знам какво става, второто ми е точно като твоето :)Не мога да разбера защо излиза така на снимката.П.С Не е това с режима според мен. Явно ако няма други варианти в петък ще го преинсталирвам. :(

И няколко въпросчета, ако се стигне до преинсталация.Значи правя всичко от клипа както е показано, но къде да си избера да ми изтрие само диск C, защото в този 465гб хард диск имаме много ценни данни.И този буутабъл диск може ли да го направя с програмата UltraIso.

A на новият компютър,понеже няма да има записвачка може ли да направя буутабъл флашка и как ?Може директно да ми дадете някой линк вместо да ми обяснявате, за да не ви губя времето.

Редактирано от Християн Панов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може всичко . Ето ти линк за програма с която се прави флашка със Уин 7 заедно със обяснението как се прави това . Трябва ти флашка 8 Гб с , 4Гб флашки в много случай не вършат работа .

http://www.microsoftstore.com/store/msusa/html/pbPage.Help_Win7_usbdvd_dwnTool

ето ти и видео :

По другите въпроси .

1. Когато се стигне до мястото на инсталацията в което ти показва дяловете избираш който искаш дял , кликваш върху него и от долу ти се отварят опциите за него . Избираш какво ти е необходимо .

2. Да , можеш да си направиш диск и с UltraIso.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A може ли да ми направите някоя друга снимка за да съм напълно сигурен. Точно на мястото където си избирам да ми преинсталира само ц а другите 2 главни харда да си останат заедно с фаиловете в тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е такава снимка няма как да ти дам . Това с дисковете колко са и т.н си е за твоя компютър . Просто ти си знаеш кой дял ти е "С" когато стигнеш до него ти написах да цъкнеш и от долу от отворилите се опции да го форматираш . На липа се вижда много ясно това .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Zdravei, v momenta sum ot windows 7 preinstaliraniq. Sujalqvam 4e pi6a na latineca no nemoga da si go promenq. Vuprosut mi e kak da si instaliram avtomati4no driverite i za6to mi iz4ezna glavniq hard. Imam i edin koito e 465 gb no toi iz4ezna pri preinstalaciqta. Kak da go izvikam otnovo i trqbwa li da preinstaliram nanovo. eto snimka http://prikachi.com/images/705/6981705k.pngtrqbva da imam i o6te 1 disk 465 gb koito 6te mi e za igriMolq posta ne mi bude iztrit. Obe6tavam da go promenq sled kato si instaliram ezika.

Predi da napravq tova okon4atelno instalirane obarkah windowsa i na tozi disk 465 gb be6e win7. Az natisnah delete s nadejdata 4e 6te mahne samo windowsa no nestana.Trqbva li da preinstalvam na novo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска който търсиш не му е зададена буква и за това не го виждаш . Отвори Диспечера на устройствата - управление на дисковете - вътре имаш диск който е без буква . маркирай го - десен клик - задай буква - ок .

post-321919-0-34321100-1390422440_thumb.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

...Трябва ти флашка 8 Гб с , 4Гб флашки в много случай не вършат работа .

Много интересно. Това за конкретната програми ли става дума или по принцип говориш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Много интересно. Това за конкретната програми ли става дума или по принцип говориш?

За направата на Уин 7 на флашка по принцип са нужни най-малко 4 Гб пространство . Много от флашките който са на пазара и обявени със обем от 4 Гб ,всъщност са 3,7 или 3, 8 Гб . Поради тази причина изхождайки от познанията на автора на темата указах че сигурния обем за направа на флашка с Уин 7 е такава от 8Гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, излиза ми следното и не мога да променя името. http://prikachi.com/images/230/6983230Q.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото не е създаден дял. С дясното копче на мишката върху неразпределеното пространсто, избираш New Simple Volume, задаваш размера, избираш NTFS, задаваш му буква и става нов дял. Или ако искаш да го добавиш към съществуващ дял, пак с дясното копче върху дяла, който искаш да разшириш с неразпределеното пространство, само че избираш Extend Volume.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, оправих се с това. Сега пък се появи друг проблем. Имам около 80 гб свободно място в 114 гб харда, но когато се опитам да изтегля нещо веднага ми изписва нещо от рода, че се надвишава мястото на диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/306/6983306q.png http://prikachi.com/images/305/6983305k.png

И още 1 въпрос. Защо вин ъпдейт не ми работи и не мога да си доинсталирам дриверите. Дори дривергениус не иска да ги тегли.

Ъпдейднал съм си виндовса с лоадер от ДАЗ  но пак не искат да работят. Дали избощо е затова този лоадер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не иска да го свали файла защото е 7гб, а дяла на който се опитваш да го свалиш е форматиран под Fat32, а работи с файлове до 4гб мисля беше (или пък 2???). Та трябва да е NTFS.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не иска да го свали файла защото е 7гб, а дяла на който се опитваш да го свалиш е форматиран под Fat32, а работи с файлове до 4гб мисля беше (или пък 2???). Та трябва да е NTFS.

До 4GB е.

http://prikachi.com/images/306/6983306q.png http://prikachi.com/images/305/6983305k.png

И още 1 въпрос. Защо вин ъпдейт не ми работи и не мога да си доинсталирам дриверите. Дори дривергениус не иска да ги тегли.

Ъпдейднал съм си виндовса с лоадер от ДАЗ  но пак не искат да работят. Дали избощо е затова този лоадер?

Ако някой драйвер не се е инсталирал автоматично от ОС, сваляш го ръчно от сайта на производителя, а не с Driver Genius.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от transcend92
      със Intel 2300 съм ядрата стигат до 65 градуса
      със един вентилатор на кутията съм 
      това става когато играя игри 
      играя Fortnite, PUBG със Nvidia - 1050ti 4gb 
      PC кутия е на Raidmax Vortex V4 404WBG
      ето и снимки

какво трябва да направя за да не стига тези температури докато играя
      имам опция за още 3 вентилатора 
      2 x 120 мм (опционален, отпред)
      1 x 120 мм (опционален, отгоре)
      ако сложа тях ще си реша ли проблема ?

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Кристиян Кръстев
      Така извинете ме бях пускал тема тука и за ъпгрейд на моя компютър и са стигна до там че ще купувам направо нов та мисълта ми е дали ще е ок за игри на слаби графики за csgo на 1024x768 low 
      Частите 
      Дънна платка GIGABYTE H110M-S2V
      Процесор Intel Pentium G4600
      Kingston 4GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black, EAN: '740617244335
      Видео карта GIGABYTE GeForce® GT 1030 OC 2GB GDDR5
      Захранване ми кажете вие което няма да каже бум и да е качествено до 70лв 
      И друго дали ще мога изобщо да вадя добри кадри с тези части на CS:GO 1024x768 low

• от Rouhox
      Здравейте,хорица за пръв път пиша тук,един приятел ми каза за сайта Значи искам компютър за да кажем 2000 лева,но ако се налага или не достигат някакви пари мога и да дам 2150-2200,за да се получи перфектно,искам да подкарвам най-новите игри на макс графики ако е възможно с този бюджет?Та сега да кажа с какво разполагам,значи имам хард диск на стария компютър но е само 500 гигабайта,абе като цяло имам стар компютър там с 2 рам,които са ужасни тъп процесор и нямам видео карта,за нищо не става,имам и този монитор,който съм прикачил долу,та въпроса ми е мога ли да го използвам и според вас хубав ли е ,в смисъл на 10 години мисля че е модела е Acer-AL1916W 19 инча.Ще съм много благодарен,ако някой ми помогне!Искам и да кажа,че не искам втора ръка неща и ако се може частите да са от възможно най-евтиния сайт! Също така,някой може ли да ми каже,кой уиндоус е най-добър и от къде мога си го сложа след като си взема компютъра,защото по сайтовете гледам,че искат по 250 лева.Това е от мен,благодаря предварително!  
      'EDIT';Нещо не искаше да прикачи снимката,та ето я https://ibb.co/cxAGA7
    • от Tosho55
      Здравейте,уча последна година и днес говорихме за пс билдинг  с господина и той ни обясняваше как дъното взимало голямо участие в перформънса,даже повече от процесора,та реших да питам това дали е вярно? Също така в момента се чудя,кое според вас е по-добре пс4 про с 4к телевизор и 3 игри за 1800 лева или гемйминг пс отново за около 1700-800 лева,но след 3 месеца някъде,защото в момента видео картите са много скъпи.Благодаря предварително  
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.