Премини към съдържанието
KamozZze

SGS II - Проблем при ъпдейт

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с моя SGS II. Купих си го 2-ра ръка с инсталиран Cyanogenmod 9. Реших да го махна и да сложа официален 4.1.2 JellyBean. Всичко беше наред, включи се, но ми излезе съобщение SIM Network Unlock PIN. Оттам нататък не знам какво да правя. Не е руутнат, фърмуера го изтеглих от SamMobile. Пробвах и с 4.0.4, но резултатът беше същият. Не искам да е руутнат и да е с къстъм ром. Да не би рома да не е за нашия регион или проблемът е друг?? Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем с моя SGS II. Купих си го 2-ра ръка с инсталиран Cyanogenmod 9. Реших да го махна и да сложа официален 4.1.2 JellyBean. Всичко беше наред, включи се, но ми излезе съобщение SIM Network Unlock PIN. Оттам нататък не знам какво да правя. Не е руутнат, фърмуера го изтеглих от SamMobile. Пробвах и с 4.0.4, но резултатът беше същият. Не искам да е руутнат и да е с къстъм ром. Да не би рома да не е за нашия регион или проблемът е друг?? Благодаря предварително! :)Най вероятно телефонът ти е кодиран или си си изгубил Имей-я

Най вероятно телефонът ти е кодиран или си си изгубил Имей-я

Редактирано от Архангел (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно телефонът ти е кодиран или си си изгубил Имей-я

За първото съм съгласен, че е най-вероятната причина, но второто - как, по дяволите, се губи IMEI?...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За първото съм съгласен, че е най-вероятната причина, но второто - как, по дяволите, се губи IMEI?...

Но как е станало така?? Преди това си работеше добре, като изключим бъговете на Cyanogenmod-а. Разговорите чрез СИМ картата работеха без проблем. Странно... -.-

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам ще намериш отговор на въпросите си - ТУК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам ще намериш отговор на въпросите си - ТУК.

Вече писах там. Стигнах до решението утре да го заведа на сервиз. И без това нямам време да се занимавам с телефончето.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В темата с въпросния ROM няма ли писано нещо за радиото? Възможно е по-нов Android да иска по-ново радио - CM9 е базиран на Android 4.0 - и освен ROM-а (/system) да трябва да се флашне и радио (/radio).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговарям-при флашването се случва да се затрие папката EFS в която е ИМЕЙ -я на телефона и е препоръчително винаги да й правиш бек-ъп.А  решението ако е станало да си сложиш сервизен ИМЕЙ,защото телефонът ти иначе не става за нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.