Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги!

Натовариха ме със задачата да купя нов евтин телевизор за мои роднини. Хората са над 60 годишни и нямат представа, кое да си купят. Искат само да не се занимават с декодери, а като отидат на село пролетта и лятото да могат да гледат новините и някой филм.

Търси се "добър" телевизор в рамките на 360 - 370лв. от Техномаркет http://www.technomarket.bg/browse/16#[{%22name%22%3A%22filter[price][min]%22%2C%22value%22%3A%220%22}%2C{%22name%22%3A%22filter[price][max]%22%2C%22value%22%3A%2270000%22}%2C{%22name%22%3A%22filter[price][active]%22%2C%22value%22%3A%220%22}%2C{%22name%22%3A%22filter[option_3][min]%22%2C%22value%22%3A%2216%22}%2C{%22name%22%3A%22filter[option_3][max]%22%2C%22value%22%3A%2285%22}%2C{%22name%22%3A%22filter[option_3][active]%22%2C%22value%22%3A%220%22}%2C{%22name%22%3A%22group%22%2C%22value%22%3A%22all%22}%2C{%22name%22%3A%22sort%22%2C%22value%22%3A%22price%22}%2C{%22name%22%3A%22page%22%2C%22value%22%3A3}]

Аз се спирам на 24 инчовите Филипс и Тошиба. А вие кой бихте препоръчали?

Благодаря!

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия Toshiba и Philips нямат нищо общо с Toshiba и Philips, а възрастните хора ще трябва да гледат 24" телевизор от 70 см разстояние - има ли смисъл? Не се подвеждай по инчовете при кинескопните модели. Препоръчително е по възможност, разбира се, да съберете поне още 100 лв, че да "стигнете" до 32", докато и тях все още ги има, че като гледам превютата за 2014 г, и 32" отиват в историята.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да взимат това :) хем кадъните ще са по големи  :D

То за такава сума май каквото и да вземе -все тая.Поне да е 32 инча ;)​ 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората няма да са претенциозни , важното е ТВ да работи и да не се разкарва по сервизи :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората няма да са претенциозни , важното е ТВ да работи и да не се разкарва по сервизи :D

Ами мисля отново си прав :)  Знам малко несериозно се държим в тази тема,но за такава сума просто няма какво да се предложи.

kolev_74 да не се засегнеш нещо.Всеки си знае джоба и няма лошо,но просто за тези средства няма избор.Аз бих им взел поне 32 инчов телевизор та да виждат поне хорицата какво гледат-едва ли ще имат претенции какъв е :) То и този да е https://www.technomarket.bg/products/09126936/neo-led-32165-dl и който и друг-няма да има разлика в този ценови клас!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е , защо да е несериозно , разбирам ги хората относно цената , никой от тях не претендира за някакви екстри - за тях е просто да заменят стария кинескоп .

Все пак си мисля че като качество , блаупункта е по добро от незнайната гаражна сглобка

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно! Хората нямат никакви претенции защото не разбират. :)

Ще ида утре до Техномаркета и ще им купя Блаупункта..

Благодаря на всички, за мненията!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тия китайски Блаупункт-ове кой знае и те в кой китайски  гараж са сглобявани,ма хайде (знаеш,че само се водят Словашки ;) )

Нео поне си е марка на Техном...

Както и да е -успех на колегата и радост за родата  :)

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е , щом като е в този ценови клас ;) ама на Нео съм попадал И имам ТВ което китаеца е сглобил с подръчни материали , каквото е намерил на масата , че дори доста части не са и поставени на шасито :D та все пак си мисля че заради самата известна марка - няма да се наАкат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

blaukpunta е добра машинка аз на село съм с едно нео китайско ама работи пущината и няма никви проблеми  за сега

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Предстои ми избор на нов телевизор . Първо да кажа , че почти нищо не разбирам от тази материя и затова ви моля за помощ и бъдете снизходителни.

. Държа на перфектна картина - ще се гледа телевизия, филми и спорт. Естествено USB за най- често срещаните формати /вкл. mkv/  Разстояние : 3 - 4.8м. Ще се постави на въртяща се стойка поради две съединени помещения.Няма физическа възможност за по-голям от 42" Бюджет - ограничен, макс. 1000лв.        

От много четене съвсем се обърках, но за сега съм се насочил към сл. ТВ-та,за това моля помагайте.

http://www.emag.bg/televizor-led-samsung-40h5030-40-101-sm-full-hd-ue40h5030awxxh/pd/D93JZBBBM/

http://www.technopolis.bg/b2c/details/12080/P11090104/Televizor-SAMSUNG-UE-40H6200-3D-LED

http://www.emag.bg/televizor-3d-led-lg-42-106-cm-full-hd-42lb6200/pd/DRYFLBBBM/

SONY KDL-42W650ABAEP - Техномаркет

Благодаря предварително на отзовалите се !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То защото Neo-то не е Китайско.;-)

То тия китайски Блаупункт-ове кой знае и те в кой китайски  гараж са сглобявани,ма хайде (знаеш,че само се водят Словашки ;) )

Нео поне си е марка на Техном...

Както и да е -успех на колегата и радост за родата  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То защото Neo-то не е Китайско.;-)

Ами поне аз знам, че е NEO марка на Техномаркет и се произвежда от Vestel - другото си го прочети сам :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се напънеш с още 100 лв предложението от мен е за този Panasonic 

От напъване вече ще направя двойна херния.Тръгнах от 24" - 270лв. за една от стаите в която изгоря стария ТВ , заместих го с 32" LCD Самсунг  от голямото помещение и започна напъването. Не мога повече. Пък и не знам дали си струва за екстри, които няма да използувам да давам толкова пари ? За това моля за съвет за телевизор без много екстри с хубава картина . Може и по-стар модел, ако го има в мрежата. Напр. има ли разлика в картината между Samsung UE40H6200 - 990лв и 40H5030 - 730лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От напъване вече ще направя двойна херния.Тръгнах от 24" - 270лв. за една от стаите в която изгоря стария ТВ , заместих го с 32" LCD Самсунг  от голямото помещение и започна напъването. Не мога повече. Пък и не знам дали си струва за екстри, които няма да използувам да давам толкова пари ? За това моля за съвет за телевизор без много екстри с хубава картина . Може и по-стар модел, ако го има в мрежата. Напр. има ли разлика в картината между Samsung UE40H6200 - 990лв и 40H5030 - 730лв.

Ами добре-Вие си знаете възможностите.Аз просто предложих.Относно конкретния въпрос- ами според мен си заслужава по-скъпия ...6200 от...5030.

Иначе до 1000 лв. Ви предлагам да обърнете внимание на този модел.По моему е по-добър от посочените от Вас модели на Samsung.Долу-горе сте се ориентирал какво търсите и какво Ви трябва, имате и предложения-грабвайте една флашка и тествайте и гледайте на място.Който Ви хареса-той ще е Вашия ТВ

За мен до 1000 лв телевизора, който Ви посочих сега е най-добрия вариант, но всеки с предпочитанията си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приказвайте си вие - аз по-хубава картина от Sony Trinitron 50" stereo още не съм виждал.

А за размерите - забравихте 20" - 21"-вите  :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами добре-Вие си знаете възможностите.Аз просто предложих.Относно конкретния въпрос- ами според мен си заслужава по-скъпия ...6200 от...5030.

Иначе до 1000 лв. Ви предлагам да обърнете внимание на този модел.По моему е по-добър от посочените от Вас модели на Samsung.Долу-горе сте се ориентирал какво търсите и какво Ви трябва, имате и предложения-грабвайте една флашка и тествайте и гледайте на място.Който Ви хареса-той ще е Вашия ТВ

За мен до 1000 лв телевизора, който Ви посочих сега е най-добрия вариант, но всеки с предпочитанията си.

В магазините на ТР и ТМ ме посъветваха да не гледам Панасоник, Филипс, Сони и др., защото имали проблем с четенето на някои формати, за това да избирам само между Samsung и  LG Не знам да им вярвам ли. За това се обръщам към вас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В магазините на ТР и ТМ ме посъветваха да не гледам Панасоник, Филипс, Сони и др., защото имали проблем с четенето на някои формати, за това да избирам само между Samsung и  LG Не знам да им вярвам ли. За това се обръщам към вас

Амииии донякъде една идея са прави, колкото до това, че вградените плеъри на Samsung и LG са може би по-добри, но откъм картина това съвсем не е така (имам предвид да се отхвърлят Panasonic, SONY....), а за мен най-важното в един телевизор е качествената картина.Не казвам, че при някои модели на Samsung и LG не е добра-напротив.Всички марки си имат добри модели.При Panasonic например може и да ви малеят субтитрите още повече , че разстоянието, което сте посочил в първия си пост е за доста над тези 40-42 инча!

С моите предложения имах за цел да ви насоча вниманието към модели, на които картината е на ниво за сумата, която искате да отделите.Затова и ви казах-отидете  подготвен с флашка с различни формати, тествайте и гледайте.Тук се дават-не се налагат мнения.Избора си е Ваш!

И все пак не забравяйте, че телевизорите не са компютри и е съвсем нормално вградените им плеъри да не се справят с някои формати.Дори флагманските модели не ,,четат,, всичко. Най-добрия вариант си е PC>HDMI>TV.

Докато не отидете и не пробвате няма как да се убедите нито в думите на ,,консултантите,, нито на ,,приказките,, по форумите!

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амииии донякъде една идея са прави, колкото до това, че вградените плеъри на Samsung и LG са може би по-добри, но откъм картина това съвсем не е така (имам предвид да се отхвърлят Panasonic, SONY....), а за мен най-важното в един телевизор е качествената картина.Не казвам, че при някои модели на Samsung и LG не е добра-напротив.Всички марки си имат добри модели.При Panasonic например може и да ви малеят субтитрите още повече , че разстоянието, което сте посочил в първия си пост е за доста над тези 40-42 инча!

С моите предложения имах за цел да ви насоча вниманието към модели, на които картината е на ниво за сумата, която искате да отделите.Затова и ви казах-отидете  подготвен с флашка с различни формати, тествайте и гледайте.Тук се дават-не се налагат мнения.Избора си е Ваш!

И все пак не забравяйте, че телевизорите не са компютри и е съвсем нормално вградените им плеъри да не се справят с някои формати.Дори флагманските модели не ,,четат,, всичко. Най-добрия вариант си е PC>HDMI>TV.

Докато не отидете и не пробвате няма как да се убедите нито в думите на ,,консултантите,, нито на ,,приказките,, по форумите!

Благодаря за отношението и мненията по моя проблем ! Така и ще направя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами поне аз знам, че е NEO марка на Техномаркет и се произвежда от Vestel - другото си го прочети сам :tongue2:

Марката НЕО, говоря за телевизорите, имат два вида. Едните са Китайски, а другите са Турски, но не всички Турски варианти са с шаси на Vestel има с шасита Beko и други по-нечувани турски марки. Турските варианти, било то с шаси на Vestel или друга турска сглобка определено са по-добри от китайските.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.