Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,решил съм да си сглобя една конфигурация,на която ще играя предимно диабло 3,ще гледам филми и от време на време някоя друга игра от по-новите.Четох из форума какви компоненти се предлагат,и се спрях i5 процесор,с някаква прилична видео карта,4 гб рам са ми достатъчни за сега,hdd ще ползвам от един лаптоп и ssd също не ми трябва.Та идеята е да се впиша мах в 1000 лв,като питането ми е мога ли да ползвам тв-то вместо да купувам монитор?

http://www.sony.bg/product/tv-102-40-lcd/kdl-40ex650

Това ми е тв,интересува ме ще се получат ли нещата както си ги мисля,и по-добър ли е този вариянт от колкото да взема някакъв монитор за 200 300 лв?Какви ще са плюсовете и минусите?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да стане телевизора да се ползва като монитор, само че освен ако нямаш безжична мишка и клавиатура, ще ти се избодат очите на тея 40 инча от половин метър. Силно непрепоръчително за мен. В бюджета ако трябва да се вкара и монитор, изобщо можеш да забравиш за i5 и смислена видео карта за игри. Някакъв монитор нямаш ли ?

Без монитор за 1000 лв. нещо прилично като това:

ASROCK B85M LGA1150
I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150
4GB DDR3 1600 A-DATA
SAPPHIRE R9 270 2G GD5 OC VER
Thermaltake VO100K1W2N Commander GS-III Black USB3
PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Обща стойност - 991.48 лв. с ДДС

Количка

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак едно предложение с АМД.

Обща стойност - 994.50 лв. с ДДС
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1081.41 лв. с ДДС

Според мен, е крайно неудобно да се ползва 42'' телевизор като монитор. Особено ако работите с програми, задължително ще трябва да се гледа от поне половин метър. Ако машината ще се ползва само за игри и филми, телевизорът, според мен, ще свърши работа.

Ако парите идват много, може да се отреже от монитора, но за този AOC с AH-IPS панел всяка стотинка си струва.
Редактирано от Twingo™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори,ще обмисля вариантите!Гледам че амд процесорите са на по-ниска цена от intel,това означава ли че са по-лош вариант?И ако реша леко да завиша бюджета като взема gtx760,ще усетя ли фрапантна разлика,като искам да отбележа че не съм заклет геймър и едва ли ще имам кой знае колко време да играя.Та за това си мисля дали си заслужава да взимам по-скъпата карта?Монитор нямам никакъв,ще ползвам тв с безжична мишка и клавиатура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заслужава си да вземеш монитор, там си струва да налееш малко пари. Не знам какви са безжичната периферия, но предполагам ще се увеличи разстоянието, от което се ползват и от там може да се появи известен лаг, който в игрите би бил проблем. Дори и да не си заклет геймър.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нас няма къде да сложа монитор,трябва да се взима бюро и стол,за това си мислех за тв...Имам възможност пс-то да е до мен,но не знам с 40 инч тв как ще се справя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AOC 23" I2369VM, 20 000 000:1, 250 cd/m2, HDMI, DP, IPS Panel, SilverТози монитор ще ми свърши работа така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, определено би ти вършил работа. Но не се чувствай длъжен да взимаш монитор, само ти можеш да си прецениш подходящо ли е, искаш ли, ще ти е удобно ли, или ще си караш на телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да,разбира се,и аз подозирам че няма да ми хареса на тв,особено ако реша да си разглеждам нещо в интернет,няма да мога да прочета нищо.Май по-добрия вариянт е да извадя още 200 300 лв за монитор,че като гледам ако поорежа другите неща за сметка на монитора,конфигурацията ще е с доста по-ниски възможности.Та така и така ще давам 1000 лв по-добре още малко за монитор,и да се получи що годе добра машинка.А с процесора какво да правя.AMD или Intel?По -добра карта за сметка на процесора,или обратното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще е за игри, наблягаш на видеокартата. Но разбира се трябва да е съобразена с процесора. За до към 200 лв. се намират прилични Full HD монитори. Което и от горните предложения да вземеш, няма да сгрешиш. Горе долу това са ти вариантите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично моето мнение е вземи си компютъра и изкарай известно време с телевизора, за да си създадеш собствено мнение относно нужен ли е монитор или не и след няколко дена си го поръчай и него (съвета ми е актуален ако няма да го взимаш с фактура). Другото което бих добавил е че ако ще се играят игри който каквото иска да говори по- малко от 23 инча си е мъка, така че като бюджетен вариант вземай АОС дето ти го предлагат, гледам има доста положителни коментари и отзиви за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го помисля още как да стане,иначе си избрах тази конфигурация от горе посочените http://nikem-bg.net/cart/49360p1r49716p1r45925p1r50429p1r1128p1r46974p1rf.html.

Като мисля видео картата да я заменя с GTX760.Нали няма да има проблем с този процесор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.