Премини към съдържанието
kichuka

Проблем с настройка на S-video (TV- Out)

Препоръчан отговор

Здравейте, Колеги! Стар компютър на село в добро състояние за слушане на музика... видеокарта FX 5200. Работеше си доста време на стар телевизор с кинескоп без проблеми. Един ден го включвам и явно работи на голяма резолюция и на телевизора се вижда само част от работния плот. Сложих монитор- на монитора всичко е перфектно. Свалих последните драйвери за XP преинсталирах ги, всичко както си му е реда, но без резултат. С часове се ровичках в настройките от windows-a и от nvidia... Задавам резолюция 800х600 от nView и при "apply" ми излиза съобщение "Wizard Error - There is already a copy of the nView Wizard running" и съответно кликам на "ОК" и нищо не се променя. Не помня какво точно правих и резолюцията се оправи (събрахме се в телевизора), но картината стана черно-бяла. Рестартирах компютъра и картината пак си беше цветна а резолюцията на телевизора 720p. Пак казвам, че правих всичко възможно да оправя резолюцията. Монитора и телевизора са в режим "clone" като идеята е да се ползва само телевизора без монитор. Давайте съвети как да го оправя, че искам да си прибера монитора вкъщи не да го разнасям постоянно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е доста стара, и може би не поддържа тази резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,на първо време махнете тоя режим "Clone""

Опитайте Dualview

За да не става черно=бял екрана,трябва да се пипне някоя от настройките за цвят,но нямам спомен вече как беше на НВидия картите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля си друго понеже свалих най-новите драйвери и ми пише някакви HD-та и глупости на тази стара карта е малко смешно. После ще потърся някакви стари драйвери да видим какво ще се получи :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.