Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте отново, обръщам се към вас за да разбера как мога да си вдигна оборотите на вентилатора и дали е необходимо . Като доближа ръка до тях се усеща лек ветрец , който според мен не е достатъчен при режим на игра , Изтеглих SpeedFan за целта, но там се натъкнах на следното - temp2 - 127C. Частите ми са : GB B85M-D3H /1150 , MSI R9 280X GAMING 3G BF4 , CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU  ( идва с 2 120мм вентилатора) PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE , 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9 , XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X . Тъй като току що  инсталирах програмата не знам даже temp2 за коя част показва , моля помогнете ми,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни го тоя SpeedFan и провери състоянието с AIDA64 или HWMonitor. Оборотите на кой вентилатор те притесняват, или температурите на някой компонент ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни го тоя SpeedFan и провери състоянието с AIDA64 или HWMonitor. Оборотите на кой вентилатор те притесняват, или температурите на някой компонент ?

Преди 2 мин я инсталирах и не знам на какво отговаря temp2 , прикачил съм снимка ако някой разбира да каже

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От снимката не виждам проблем, доколкото може да се вярва на програмата де. Свали си някоя от програмите които колегата ти е споменал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От снимката не виждам проблем, доколкото може да се вярва на програмата де. Свали си някоя от програмите които колегата ти е споменал.

При AIDA64 я няма тази температура (127C) И все пак да вдигна ли оборотите на тези 2 вентилатора които са си с кутията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ги пипай, ако са закачени за дъното, се регулират автоматично според температурата. А градусите на компонентите са ти идеални, няма от какво да се притесняваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е причината да го правиш ? Отново ти казвам - температурите са ти наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е причината да го правиш ? Отново ти казвам - температурите са ти наред.

Еми като доближа ръка до тях почти не се усеща въздушния поток( може би защото до сега съм нямал такива вентилатори и преди на негово място беше вентилатора на захранването който работи на по-високи обороти и ми се струват бавни така да го кажем ) , казвате че няма смисъл така ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми като доближа ръка до тях почти не се усеща въздушния поток( може би защото до сега съм нямал такива вентилатори и преди на негово място беше вентилатора на захранването който работи на по-високи обороти и ми се струват бавни така да го кажем ) , казвате че няма смисъл така ли ?

Няма смисъл, поне според температурите. Това че не усещаш въздушния поток, не е проблем. Аз също не усещам работата на моите охладители на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ ВИ ОТНОВО! Вие сте за награда тука от този форум , много ми помогнахте всички и всичко което съм купил от препоръчаното за сега ми върши много добра работа , благодаря за което ! ГОЛЕМИ СТЕ  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че няма да го усетиш. Вентилатора циркулира и съответно изхвърля топъл въздух, който е близък по температура (при тези нормални температури на компонентите) до тази на ръката ти.

По-добър тест е да сложиш една хартийка пред вентилатора, и да наблюдаваш дали се вее, но това е глупаво.

Не може да съдиш за работоспособността на вентилатора по това дали усещаш "ветрец". Температурите са ти наред => нямаш проблем.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      Здравейте!
      Днес за първи път получих следното съобщение относно активиране на защитата на литиево-полимерната батерия на моя телефон. Стори ми се странно, защото се активира при сравнително висока температура (11-12 градуса) по време на зареждане. 

Реших да прочета някой ред относно батерията на устройството и намерих следната информация: 

Та искам да попитам, тази защита нормално ли е да се активира при толкова висока температура? В крайна сметка 11 градуса не са нищо, на фона на условията, в които би трябвало да функционират тези устройства в далеч по-студени части на света. Ползвал съм други устройства на далеч по-ниски температури от тази, без абсолютно никакви проблеми, та ми с стори странно активирането на този вид защита. Възможно ли е да се е активирала поради софтуерен или хардуерен проблем, или е напълно нормално? 
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден Отново дойде лято/сезона на високите температури и както всяка година проблема ми с температурите на процесора се повтаря Преди няколко дни закарах компа да го почистя от прах основно когато отворих кутията имаше адски много прах по компонентите най вече по перката на видеокартата беше се сплъстило и като се дръпне от едната страна се късаше на парченца и така почистих от прах идеално всичко с компресор който се надуват гумите по бензиностанциите прибрах се вързах всички кабели но проблема не е решен отново температурите стигат до максимум 82-85 градуса това става дума когато е под товар примерно 1 час играя League of Legends след като играта свърши започва си падат градусите до към 50-55-58градуса тук е момента да спомена и,че преди винаги държах компа отдолу на плота на бюрото много близко до земята където се разнася прах и отдолу беше адски задушно нямаше много въздух да се охлажда но след последното почистване го преместих горе на бюрото Днес излизах из града да огледам по няколко магазина какви са цените на термопастите спрях се на една  Evercool - TC-03 цената е 4лева  Искам да знам тази паста качествена ли е ? Някой от вас използвал ли я е преди/или използва ли я в момента/доволен ли е от нея ? И последно - процесора е Intel Xeon E5420 4x2,5GHZ Ако съм изпуснал да добавя нещо питайте !!! Мерси Предварително

• от Dobromir Kirov
      Здравейте! Препратиха ме в раздел софтуер след дискусията ми върху хардуерен проблем. (ще сложа линк към темата ако някой се интересува) Та да, на кратко процесора ми вдига крайно високи температури и въпреки всичко което направих като смяна на термо паста и доста обстойно почистване (правя го доста често не си занемарявам лаптопа) той вдига ненормални температури при доста натоварена работа се стигна до 102 градуса, но това беше в горещо време. След сервиза при натоварено положение на Balanced mod 95-100 градуса. В другата тема ми казаха, че има вероятност да са проблемни драйвъри. Ако имате някакви мнения кажете.
      ЛИНК КЪМ ДРУГАТА ТЕМА
    • от MaDCoW
      Здравейте! От няколко дена се опитвам да си инсталирам някоя програма като ( Everest ultimate edition, Real Temp и др. ) но за съжаление, като инсталирам която и да е програма не ми отчита градусите на процесора и другите работи там, които са.. Та въпроса ми е дали това е от самите програми ( което малко ме съмнява ) или е нещо от самия процесро.. не знам.. много бих се радвал да ми помогнете  
    • от Боби Акулата
      Нормални ли са тези температури ?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.