Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте отново, обръщам се към вас за да разбера как мога да си вдигна оборотите на вентилатора и дали е необходимо . Като доближа ръка до тях се усеща лек ветрец , който според мен не е достатъчен при режим на игра , Изтеглих SpeedFan за целта, но там се натъкнах на следното - temp2 - 127C. Частите ми са : GB B85M-D3H /1150 , MSI R9 280X GAMING 3G BF4 , CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU  ( идва с 2 120мм вентилатора) PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE , 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9 , XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X . Тъй като току що  инсталирах програмата не знам даже temp2 за коя част показва , моля помогнете ми,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни го тоя SpeedFan и провери състоянието с AIDA64 или HWMonitor. Оборотите на кой вентилатор те притесняват, или температурите на някой компонент ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни го тоя SpeedFan и провери състоянието с AIDA64 или HWMonitor. Оборотите на кой вентилатор те притесняват, или температурите на някой компонент ?

Преди 2 мин я инсталирах и не знам на какво отговаря temp2 , прикачил съм снимка ако някой разбира да каже

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От снимката не виждам проблем, доколкото може да се вярва на програмата де. Свали си някоя от програмите които колегата ти е споменал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От снимката не виждам проблем, доколкото може да се вярва на програмата де. Свали си някоя от програмите които колегата ти е споменал.

При AIDA64 я няма тази температура (127C) И все пак да вдигна ли оборотите на тези 2 вентилатора които са си с кутията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ги пипай, ако са закачени за дъното, се регулират автоматично според температурата. А градусите на компонентите са ти идеални, няма от какво да се притесняваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е причината да го правиш ? Отново ти казвам - температурите са ти наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е причината да го правиш ? Отново ти казвам - температурите са ти наред.

Еми като доближа ръка до тях почти не се усеща въздушния поток( може би защото до сега съм нямал такива вентилатори и преди на негово място беше вентилатора на захранването който работи на по-високи обороти и ми се струват бавни така да го кажем ) , казвате че няма смисъл така ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми като доближа ръка до тях почти не се усеща въздушния поток( може би защото до сега съм нямал такива вентилатори и преди на негово място беше вентилатора на захранването който работи на по-високи обороти и ми се струват бавни така да го кажем ) , казвате че няма смисъл така ли ?

Няма смисъл, поне според температурите. Това че не усещаш въздушния поток, не е проблем. Аз също не усещам работата на моите охладители на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ ВИ ОТНОВО! Вие сте за награда тука от този форум , много ми помогнахте всички и всичко което съм купил от препоръчаното за сега ми върши много добра работа , благодаря за което ! ГОЛЕМИ СТЕ  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че няма да го усетиш. Вентилатора циркулира и съответно изхвърля топъл въздух, който е близък по температура (при тези нормални температури на компонентите) до тази на ръката ти.

По-добър тест е да сложиш една хартийка пред вентилатора, и да наблюдаваш дали се вее, но това е глупаво.

Не може да съдиш за работоспособността на вентилатора по това дали усещаш "ветрец". Температурите са ти наред => нямаш проблем.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dobromir Kirov
      Здравейте! Препратиха ме в раздел софтуер след дискусията ми върху хардуерен проблем. (ще сложа линк към темата ако някой се интересува) Та да, на кратко процесора ми вдига крайно високи температури и въпреки всичко което направих като смяна на термо паста и доста обстойно почистване (правя го доста често не си занемарявам лаптопа) той вдига ненормални температури при доста натоварена работа се стигна до 102 градуса, но това беше в горещо време. След сервиза при натоварено положение на Balanced mod 95-100 градуса. В другата тема ми казаха, че има вероятност да са проблемни драйвъри. Ако имате някакви мнения кажете.
      ЛИНК КЪМ ДРУГАТА ТЕМА
    • от MaDCoW
      Здравейте! От няколко дена се опитвам да си инсталирам някоя програма като ( Everest ultimate edition, Real Temp и др. ) но за съжаление, като инсталирам която и да е програма не ми отчита градусите на процесора и другите работи там, които са.. Та въпроса ми е дали това е от самите програми ( което малко ме съмнява ) или е нещо от самия процесро.. не знам.. много бих се радвал да ми помогнете  
    • от Боби Акулата
      Нормални ли са тези температури ?

• от nistel_87
      Здравейте за много години на всички! Имам питане за windows 10 ползвам я от скоро, как мога да следя температурата на процесора? Четох в нета за разни програми Core temp и прочие,НО не вършат работа.. Същия проблем е със притурките (gadget's) не знам,защо ги премахнаха от 7-цата.. Интересното е,че ползвах с притурките подкарах,но не работи за дълго същото и с програмата "core temp". Програми които са несъвместими с новата операционна система, самия windows автоматично ги премахва (така прочетох не знам дали е достоверно) , но се уверих лаптопа почва да засича и трябва рестарт .  Затова моля да споделите някои програми за следен на температура на процесор,ако имате решение и за притурките може да споделите също..
      Благодаря на отзовалите се!!
    • от b3s7ch0
      Здравейте ,

преди да започна да обяснявам , да кажа , че се касае за лаптоп HP Pavilion G7 . Купуван е лятото на миналата година и от тогава не е отварян . Тъй като не съм особено запознат с отварянето му , реших да го почистя със сгъстен въздух , какъвто се продава във всеки един магазин за техника . Снабдих се с въпросното шишенце и започнах да обдухвам клавиатурата и перката . До тук добре , но при пускането на лаптопа след процедурата ми изписа грешка , по спомен , че е засечено неправилно движение на перката на охлаждането и лаптопа угасна .

Тук идва обаче следващия момент . Впръсках въздух още един път и при повторен опит за пускане на лаптопа , тръгна без никакъв проблем . Моментално изтеглих програма за проверка на температурата на дъното и температурата му варира от 35 до 45 градуса в най-натоварените моменти(браузър , клип , музика и прочее) .

Наясно съм , че температурата е напълно приемлива , но искам да попитам дали има някаква възможност да съм направил нещо на перката , за да знам , ако е така , да го занеса да го погледнат , макар и в момента да работи бих казал перфектно ? При слагане на ръката на вентилатора се усеща хладна струя въздух .

Благодаря ви
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.