Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ:Програма за активиране на партишън под DOS

Препоръчан отговор

Сигурен ли си че копието на уиндоус хп от което инсталираш е добро?

Пак ти казвам проблема не е в партициите.Уиндоус нямаше да се инсталира,ако не можеше да си оправи дяла.Вервай ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми да-щот на друг комп го пускам си дито и в видовс среда излиза анимиран екран с всички опции там за инст . на компонентите си размер-488мб --и най важното имам вече партишън маджика които ми пише че има партишън теибъл грешка 108 --от тук на там ???-прочетох че бад партиция се оправя с фдиск -ми сега.........май щее нужен фомат на ниско ниво --с коя програмка- за хитачи дескстар

Редактирано от cvb (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да те питам ... имаш ли втори твърд диск на компютъра? Сигурен ли си че от биос е разрешено зареждането от твърд диск? Това че не зарежда е меко казано странно.

Ако нямаш ценна информация на диска изтрий всички партишъни и си направи нови,спрямо нуждите ти.Като за начало ги създай фат ,а после ги преформатирай НТФС от уиндоус.Самият уиндоус разбира се го инсталирай на първия дял,който трябва да е Primary.После инсталациoнният диск като те пита какво да правиш с него задай Quick Format NTFS.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само да те питам ... имаш ли втори твърд диск на компютъра? Сигурен ли си че от биос е разрешено зареждането от твърд диск? Това че не зарежда е меко казано странно.

Ако нямаш ценна информация на диска изтрий всички партишъни и си направи нови,спрямо нуждите ти.Като за начало ги създай фат ,а после ги преформатирай НТФС от уиндоус.Самият уиндоус разбира се го инсталирай на първия дял,който трябва да е Primary.После инсталациoнният диск като те пита какво да правиш с него задай Quick Format NTFS.

Успех!

така -значи имам 2 хдд като първия е откачен изцяло - той ми оплеска хитачито което е на един кабел с сидито и е на иде1-като диск0 мастер хдд а цд- слеив знаеш че и другояче не стаа а за зареждането щом парт. медж. го чете и сидито на хп стига до 1 рестарт мисля че и в биоса бота е 1-фпопи -2 хдд 0- 3 хдд 1 изтеглих диск фитнес тест от саита на хитачи които също го чете.........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не е опирал до четенето и писането.Това е ясно че е наред.

Би ли преподредил последователността в биос по следния начин:

1. хдд

2. СиДи

Флопито го разкарай от листа.

Или по-право казано опитай веднъж с HDD (0) на първа позиция и ако нестане премести HDD (1) на първа.

Впрочем комбинацията от CD и HDD е осквернение на производителността.По-добре остави твърдият диск да работи на чиста линия (да няма нищо на слейв).

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблема не е опирал до четенето и писането.Това е ясно че е наред.

Би ли преподредил последователността в биос по следния начин:

1. хдд

2. СиДи

Не схванах какво значи "0- 3 хдд",но ако не стане качи това най-отгоре.

Флопито го разкарай от листа.

ами в биоса за бот хдд са от 0-3 аз съм с 1 само хдд и понеже на етикета за джъмперите съм спазил хдд да е 0-мастер и в биоса сега 1 бот е хдд 0 обаче като го пусна пак стига до мигащия курсор -ако знаеш програмка за формат на ниско ниво щом така казва партишън медж. --бад партишън иначе как-????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави го този партишън меджик в момента! Не е в него проблема,така че забрави партициите временно.

Значи почни инсталация и нека "забие"както преди.Ако не си трил предишният опит карай с него.

Махни всички устройства от бут листа и остави само и единствено HDD.

Изпробвай всички HDD(0),HDD(1),HDD(2),HDD(3) ,докато не се стартира от твърдия диск!

Ако не стане откачи всички други устройства от IDE кабелите освен HDD.Увери се че е е закачен като МАСТЕР,провери биоса за други капани и повтори горното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Забрави го този партишън меджик в момента! Не е в него проблема,така че забрави партициите временно.

Значи почни инсталация и нека "забие"както преди.Ако не си трил предишният опит карай с него.

Махни всички устройства от бут листа и остави само и единствено HDD.

Изпробвай всички HDD(0),HDD(1),HDD(2),HDD(3) ,докато не се стартира от твърдия диск!

Ако не стане откачи всички други устройства от IDE кабелите освен HDD.Увери се че е е закачен като МАСТЕР,провери биоса за други капани и повтори горното.

следвам указаниата точно и-------на хдд 1 2 и 3 изписва диск бот файлуре инсерт систем диск и прес ентер--само хдд 0 не го изписва - има само мигащ курсор изключих идето от цд и в биоса хдд е 1-мастер--за какво да се огледам още в биоса ??--дъно--http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/ProductsDetail.aspx?MenuID=24&LanID=0&DetailID=365&DetailName=Manual

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше някаква опция на някой дъна да не се пише по МБР.Уж трябвало да пази от вируси.Но това го видях на много архаичен компютър.Огледай все пак за някаква такава измишльотина.

Ще те навия ли да включиш диска на Secondary Master,поне за един опит? Трябва да е нещо колкото елементарно,толкова и тъпо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към cvb и Melmak ® - направо я обърнахте на чат темата. Има си ICQ, има ЛС, има месенджери, има Skype. Смятам , че при директна комуникация ще се разберете най-добре и което е по-важно, значително по-бързо

:bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lordjohn,надявам се някой да изкаже предположение какъв е проблема и неговото решение.cvb,едва ли ще изцеди много повече от мен по чата.Все пак,претедирма да съм само любител.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
lordjohn,надявам се някой да изкаже предположение какъв е проблема и неговото решение.cvb,едва ли ще изцеди много повече от мен по чата.Все пак,претедирма да съм само любител.

Ми то от неговите обяснения аз честно почти нищо не разбрах. Защо постоянно бъзика в BIOS-a. Нали диска се разпознава оттам. Щял формат на ниско ниво да прави. Боже, боже...

За мен решението е:

Зарежда с Hiren Boot CD и да пусне Partition Magic , да се унищожи стария партишън на C и да се създаде отново. Ако трябва да се разкарат всички партиции на диска и да се раздели наново.

Може и тотално да не съм прав, разбира се cool.gif

Но идеята ми е ако искаш да му помогнеш, то при директен чат или разговор в Skype има по-голям шанс да се разберете

:bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

идеално ме устроива форума -ай си кю и скаип нямам а и тук се вижда от патещи и препатили главно тъй че лошо няма мисля --...---маниак - парт. мадж ми отсича бад парт. и нищо повече от жълт фон с 108 грешка как да го затрия ? мелмак--същото е и на 2 мастер иде с сички комбинации ...---имам новини с парт . медж. успях да си затриа парт. и сега е в зелена рамка като сега ми казва че има бад мбр праимъри волуме на диск д И Е фат32 боят продължава........но излиа грещка 4 лош аргумент параметър и се връща пак в жълто

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Ще кажа само, че партишън меджика не е мног много програма за сложни операции. Бту, си спомням, че един път се налагаше да трия всички партишъни и това хич не беше през Партишън межик ами с някаква друга програма ПОД ДОС

тоет нямаше никакъв куроср никаква мишка и се пишеха команди и глупости.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване