Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
nikolen

Проблем с Minecraft на Windows 8

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един проблем с Minecraft. Преди, когато бях на Win 7 нямах роблеми и играта летеше, но сега на 8 не тръгва. Ето я и грешката която ми дава :---- Minecraft Crash Report ----// Shall we play a game?Time: 14-1-19 15:22Description: Initializing gameorg.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated  at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)  at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)  at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:244)  at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)  at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)  at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)  at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)  at ats.O(SourceFile:297)  at ats.d(SourceFile:599)  at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:101)A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:----------------------------------------------------------------------------------------- Head --Stacktrace:  at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)  at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)  at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:244)  at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)  at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)  at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)  at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)  at ats.O(SourceFile:297)-- Initialization --Details:Stacktrace:  at ats.d(SourceFile:599)  at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:101)-- System Details --Details:  Minecraft Version: 1.6.2  Operating System: Windows 8 (x86) version 6.2  Java Version: 1.7.0_45, Oracle Corporation  Java VM Version: Java HotSpot Client VM (mixed mode, sharing), Oracle Corporation  Memory: 6508208 bytes (6 MB) / 26808320 bytes (25 MB) up to 518979584 bytes (494 MB)  JVM Flags: 2 total; -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx512M  AABB Pool Size: 0 (0 bytes; 0 MB) allocated, 0 (0 bytes; 0 MB) used  Suspicious classes: No suspicious classes found.  IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0  Launched Version: 1.6.2  LWJGL: 2.9.0  OpenGL: ~~ERROR~~ RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.  Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.  Type: Client (map_client.txt)  Resource Pack: Default  Current Language: ~~ERROR~~ NullPointerException: null  Profiler Position: N/A (disabled)  Vec3 Pool Size: ~~ERROR~~ NullPointerException: nullБлагодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че това беше от Java, един приятел имаше този проблем, пробвай да деинсталираш Java.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах го няколко пъти, без успех. Други предположения ?

Здравейте !

Нещо интересно от форума на minecraft - цък !

Грешката:

OpenGL: ~~ERROR~~ RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.

е нещо, за което е споменато и в цитираната тема - проблемен или липсващ OpenGL. 

Опитайте се да приложите дадените препоръки !

P.S. В случая споделят, че проблема може да както версията на Java-та (32 или 64 битова), така и проблемни (остарели) видео драйвери или неподдържане на OpenGL от картата. Тъй като с тази карта и преди е играна играта, остават версията на Java-та или драйверите. Още малко инфо - тук.

Поздрави !

Редактирано от soundtracker (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам отново Java-та. Драйверите ми са от 26.7.2012 и ще ги обновя при първа възможност, че имам малко работа сега. Благодаря момчета и ще пиша ако има някакво развитие, независимо какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+инсталиране на  DirectX 9c - ако предложените мерки не помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С DirectX 11 съм. След малко слагам по-нови драйвери, че нямах възможност вчера.

Само да попитам, от сайта на Gigabyte ли да търся драйвери или от този на AMD? Видеото е Gigabyte Radeon HD7750 OC 2GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С DirectX 11 съм. След малко слагам по-нови драйвери, че нямах възможност вчера.

Само да попитам, от сайта на Gigabyte ли да търся драйвери или от този на AMD? Видеото е Gigabyte Radeon HD7750 OC 2GB

И с DirectX 13 да сте - инсталирате задължително и DirectX 9c ако желаете да играете игри на 8-та.

Първото нещо което задължително се инсталира на 8-та преди всякакви апдейти и приложения е DirectX 9c.

Успех.

Редактирано от KTT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.