Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Имам следния проблем. Захранването на компютъра ми има 20 пинов кабел който се включва в дъното, и до него има още 4 пина с цвят на кабелите: оранжев, червен, черен и жълт. И точно този 4-пинов кабел го сложих по погрешка в дъното. Може ли да съм прецакал дъното по този начин макар че компютъра не иска да даже да тръгне, а като сложих другата букса която е само с два черни и два жълти кабела тръгна, но не иска да ми покаже картина на монитора.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен ми е интересно как ги е сложил на грешно място, при условие че няма как да влязат на грешно място

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на дъното и захранването?

Ако може и няколко ясни снимки кое къде е било включено.

Модела на дъното е ASRock K8NF6G-VSTA s.754, а на захранването е Codegen 400x 500 вата.

file:///C:/Users/Georgi/Desktop/IMAG0580.jpg ето тази малка букса която е в дясно е обарках с друга букса която беще прикачена към голямата 20 пинова букса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

file:///C:/Users/Georgi/Desktop/IMAG0580.jpg ето тази малка букса която е в дясно е обарках с друга букса която беще прикачена към голямата 20 пинова букса

какво е това

тук качвай снимките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

свете ли индикатора че работи процесора като се включи в тока

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

свете ли индикатора че работи процесора като се включи в тока

Ами в началото като го пусна леко премигне и след 2-3 секунди спре да мига. обаче ако извадя тази малката букса свети почти постоянно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значе работи дъното, провери кабелчетата (извади ги и ги вкарай наново) напълно нормално е като се рови някоя връзка да се разхлаби, и гледай да влизат буксите плътно, без много натискане

Редактирано от dodo00 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ви е много прашен/мръсен.

Очевидно си нямате идея от хардуер затова колкото и да не ги обичам тези съвети ..................обърнете се към сервиз.

Ако все пак решите да се правите на майстор прегледайте важните теми в хардуерния раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите но възможно ли е като съм объркал буксата тази която е с 4 пина с 4-те различни на цвят кабели да се прецакало нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип не е възможно разноцветната да вкараш на мястото на тая с жълтите и черните кабели. Ама ако си успял, явно невъзможни неща няма. Тая с жълтите и черните кабели пуска 12 волта само за процесора, тая разноцветната не помня кво пуска, ама не го пуска за процесора. Като нищо си изгорил дъното или процесора. Изкарваш всички букси и внимателно пак ги поставяш на местата ѝм. Ако тръгне, свиркаш, ако не тръгне, я дъно я процесор е заминало.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип не е възможно разноцветната да вкараш на мястото на тая с жълтите и черните кабели. Ама ако си успял, явно невъзможни неща няма. Тая с жълтите и черните кабели пуска 12 волта само за процесора, тая разноцветната не помня кво пуска, ама не го пуска за процесора. Като нищо си изгорил дъното или процесора. Изкарваш всички букси и внимателно пак ги поставяш на местата ѝм. Ако тръгне, свиркаш, ако не тръгне, я дъно я процесор е заминало.

а кое е по вероятно да е заминало, защото ако е процесора ще го сменя лесно. по какво може да се разбере кое е заминало  :)

а и друго. когато поставих тази букса с разноцветните кабели компютъра не иска да се включи изобщо, а когато си поставих буксата с черните и жълтите кабели си тръгна компа но не ми даваше картина на монитора и диода за индикациа на процесора само в началото премигна при включване на компа и след това спря да свети

Редактирано от Георги Григоров_339120 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако си успял по някакав начин да вкараш букса там където не става, значе си приложил доста сила и си скапал буксите, а и може да си огънал много платката, а от там следват много неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се пробва с нулиране на биос-а , възможно е да е направил някой fatal - error и да е минал в друг режим.А шанса да си скапал дъното според мен е доста голям , така като гледам дъното е със вградено видео може само и графичния чип да е заминал. Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен ми е интересно как ги е сложил на грешно място, при условие че няма как да влязат на грешно място

с напиняне, как... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се пробва с нулиране на биос-а , възможно е да е направил някой fatal - error и да е минал в друг режим.А шанса да си скапал дъното според мен е доста голям , така като гледам дъното е със вградено видео може само и графичния чип да е заминал. Успех

то дъното си има вградено видео но имам също така и отделна видео карта, която исках да е сменя с по хубава и поради тази причина трябваше да сменя захранването и да се получи този проблем, но вече си закупих друг компютър и този ще е за части евентуално :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.