Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Проблема ми е следния,имам един китайски таблет x-tremer който няма слот за SIM карта.Имам микро usb слот,и преходник от микрото към обикновен женски usb.Ta искам да свържа 3G усб модем или по-точно флашка за нет.След като вкарам флашката в преходника,тя почва да мига заедно с екрана на таблета и така за 4-5 секунди,след което екрана светва синъо и до тук.Не мога да го рестна,само като задържа копчето се изключва директно.Нещо не мога да го разбера,в менюто даже си има под меню за 3G данни,и там мобилен интернет и т.н. ще се радвам някой да даде идея.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - 3G модем по никакъв начин не значи флашка! Масово се използват грешни имена на техника, а после "това защо не работи?"...

Второ - това, че устройството може физически да се свърже и да светне не значи, че задължително ще заработи. USB OTG кабел в общия случай ще работи с флаш памет, но по-специални устройства ще изискват съответния драйвер, а това не е проста занимавка както примерно е с Windows за персонален компютър.

А това, че в менюто има такова нещо, не означава нищо - по мои наблюдения на такъв тип електронни играчки Android се слага на конвейер - може изобщо да не е правен за конкретния модел, или пък да е правен за подобен модел, но с 3G модул и т.н.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми флашка със сим карта вътре,не знам каква е разликата но както и да е.Но това не обяснява защо ми блокира целия таблет,и екрана става напълно син,и нищо не мога да направя освен да го изключа.Таблета е чисто нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами просто - таблетът ти няма възможност да се свързва с такива адаптери чрез USB-OTG кабел, или може, но точно с това устройство не е съвместим, или не ползваш подходящ кабел.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и аз тва си мисля,не е от кабела,а устройството е алкател...не четох добри отзиви за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и аз тва си мисля,не е от кабела,а устройството е алкател...не четох добри отзиви за тях.

Най-добре отиди в магазина от където си купил таблета. Често проблема е във версията на OS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре отиди в магазина от където си купил таблета. Често проблема е във версията на OS.

Аз пък си мисля, че изобщо не би трябвало да се очаква да се разпознава такова устройство по подразбиране.

Намерих нещо по въпроса, но иска root. Не съм го тествал лично.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2172914

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Проблема ми е следния,имам един китайски таблет x-tremer който няма слот за SIM карта.Имам микро usb слот,и преходник от микрото към обикновен женски usb.Ta искам да свържа 3G усб модем или по-точно флашка за нет.След като вкарам флашката в преходника,тя почва да мига заедно с екрана на таблета и така за 4-5 секунди,след което екрана светва синъо и до тук.Не мога да го рестна,само като задържа копчето се изключва директно.Нещо не мога да го разбера,в менюто даже си има под меню за 3G данни,и там мобилен интернет и т.н. ще се радвам някой да даде идея.Поздрави

След тази сериозна инвестиция ти остава да си закупиш и една 3G бисквитка за да сработи хардуера

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнах в 3G съпорта на таблета,и не видях моят модел флашка,явно това е бил проблема.Но намерих друга флашка,разкодирах я трудно понеже е от новите,направих всичко както трябва да е.Сега като я включа,свързва се има нет,спира след 15-20 сек,после пак се свързва и  спира,накрая таблета забива изцяло и само задържане на копчето on/off го оправя...докато на компа флашката си върви идеално.Някакви идеи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При root веднага отпада гаранцията.

Не съм твърдял обратното, но така или иначе с такова подобие на таблет положението е "гаранция - Франция".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблета не е от ония за по 100лв,нищо че е китайски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!  И аз имам проблем с таблет LENOVO YOGA! Проблема, е че като пусна игра или влезна в интернет или дори като преминавам през екраните на менюто всичко се срива и показва началния екран! От какво може да е това? Два-три пъти му възтановявам заводските настройки и в началото като че ли не го прави. От антивирусна ли е не мога да открия проблема от къде идва.Рам паметта е заета 800мб. от 1гб. ако от нея има значение.Каквото пусна след 5-6 секунди завърта "кръгче", че мисли и показва началния екран.  От какво може да е? Благодаря предварително на който се опита да ми помогне!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм твърдял обратното, но така или иначе с такова подобие на таблет положението е "гаранция - Франция".

-Америка плаща!

Извинявай че те допълвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ми е следния:

Преди време играх Hyngry Shark по едно време играта почна да се актуализира и не съм сигурен, но май без да искам спрях актуализацията, от тогава немога да я играя тази игра. Някакви идеи как да я пусна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да разбираме под "не мога да я играя"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

май без да искам спрях актуализацията, от тогава немога да я играя тази игра. Някакви идеи как да я пусна?

Като я деинсталираш и я инсталираш наново.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да разбираме под "не мога да я играя"?

еми неми тръгва, излиза ми черен екран

Като я деинсталираш и я инсталираш наново.

пробвах гo няколко пъти ама пак не тръгва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой да има идея защо таблета ми гасне при заряд на батерията м/у 20-30%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой да има идея защо таблета ми гасне при заряд на батерията м/у 20-30%.

Щото датчика ти е некадърно калибриран / софтуера се бърка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото датчика ти е некадърно калибриран / софтуера се бърка.

Добре може и това да е,но  половин година си работеше добре,а сега започна да ги прави тези мизерии.Ако датчика беше неправилно клибриран щеше още в началото да изкючва.Някакви други идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре може и това да е,но половин година си работеше добре,а сега започна да ги прави тези мизерии.Ако датчика беше неправилно клибриран щеше още в началото да изкючва.Някакви други идеи?

В този свят нищо няма вечно, най-добре си направи един reset така ще разбереш дали в машинката е проблема или ти си пипнал нещо не както трябва (половин година си е много време).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре може и това да е,но  половин година си работеше добре,а сега започна да ги прави тези мизерии.Ако датчика беше неправилно клибриран щеше още в началото да изкючва.Някакви други идеи?

Защото батерията е заминала и не се зарежда като хората и/или дава неверни показания към ОС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото батерията е заминала и не се зарежда като хората и/или дава неверни показания към ОС

Именно. Или просто трябва да се калибрира според мене.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно. Или просто трябва да се калибрира според мене.

Не знам за калибрирането, но това че таблета е китайски..... :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.