Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, дойде време да сменям кашона, но не съм много на "ти" с тея неща за това реших да пусна тема тук.

Като цяло нямам много идея какво точно да бъде, но като ориентировъчни неща ще кажа какво искам.

Спрял съм се на 16гб рам като ако има възможност да се сложи допълнително след време ще е супер.

Процесор i5, като нямам идея каква е разликата между i5 и i3 освен цената. Тук е възможно да не е точно intel, стига да има нещо по-добро или да пасва по-добре на цялата конфигурация.

Хард диск имам един 500гб hitachi hdp7250gla360 ata май се казва. Тук едно ssd ще ми е от полза като мисля че 100гб някъде ще стигнат.Възможно е да се смени и големия хард диск ако не е както трябва все пак 100лв още не са толкова много.

Видеокарта нямам претенции, все пак 2гб някъде мисля че ще ми е ок, но пак казвам не е от толкова голямо значение.

Кутия имам. За захранване,охлаждане и дъно нямам никаква представа кое как и защо, така че тука каквото дойде стига да е ок.

Монитор имам някакъв който ще ми върши работа за сега, след време ще го сменям него.

Като цяло искам да е балансирана, като цената да е около 1100-1200лв като максимума е 1500 стига да си заслужава да се дадат едни 100лв отгоре за дадена част.

Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво ще правите с всичкият този чарколяк?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам аз ли не забелязах или не си казал за какво ще се ползва? Дай линк към кутията или поне нейните размери. Монитора също кажи. i3 е двуядрен с 4 треда. Докато i5 четириядрен. А и 16 ГБ РАМ си е малко пресилено, особено за такъв бюджет. За 1500 лв. може да се направи и конфигурация с монитор, ако твоя е с ниска резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кутията не и знам размерите тей че мое и тя да отпадне и да се вземе нова.

Като цяло ще се ползва за web development :photoshop, wordpress, text editor и такива работи, от време на време за игри, но не чак толкова.

Принципно вярвам че може и за по-малко пари да се направи нещо дето ще ми върши работа,но не ми се сменя след година , т.е. един път ще ги дам тея пари, ама поне да знам че следващите 2-3 години ще имам нещо добро.

Монитор за сега не ми трябва, т.е. ще се смени след време, но на първо време мисля да сменя само компа.

Принципно съм си харесал нещо такова като може и да е 27''.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кутията не и знам размерите тей че мое и тя да отпадне и да се вземе нова.

Като цяло ще се ползва за web development :photoshop, wordpress, text editor и такива работи, от време на време за игри, но не чак толкова.

Принципно вярвам че може и за по-малко пари да се направи нещо дето ще ми върши работа,но не ми се сменя след година , т.е. един път ще ги дам тея пари, ама поне да знам че следващите 2-3 години ще имам нещо добро.

Монитор за сега не ми трябва, т.е. ще се смени след време, но на първо време мисля да сменя само компа.

Принципно съм си харесал нещо такова като може и да е 27''.

За монитор има по-евтин вариант LED Philips 29", Wide, Full HD, DVI, DisplayPort, Колонки, Черен, 298X4QJAB - за "черния петък" бяха го пуснали на 550лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 1 432.66 лв. с ДДС

Слагаш програмите на SSD-то,за да зареждат по-бързо. Според мен едно SSD е задължително..
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@mrazqmakaroni, тука се търси по-скоро машина за работа, отколкото за игри. Малко е ''изсилвация'' с такъв тип видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 1 538.02 лв. с ДДС
С 256гб ссд ,добър процесор - 4 логически ядра и 8 изчислителни,видеокартата и тя не е много лоша - 2 гб гддр5,16 гб рам ,както поискахте,захранването ,и то не е лошо 600 вата с 85% на ефективност ,и много защити :)

ето с 120 гб ссд ,ако 250 са ти в повече : 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.