Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Нещо много съм запален по такива BMW колкото и дървено да изглежда, та искам да попитам дали бива като здравина,какви са разходите по данъците, защото все пак колата си е 143 коня и наистина ли данните за разход на гориво са такива.

Разход на гориво - градско                     5.33 л

Разход на гориво - извънградско           7.02 л 

Разход на гориво - комбиниран                9.16 л 

Ето и сайт ако искате за по подробни данни

http://www.carinf.com/bg/e7b048304.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, карал съм малко по-новата серия, добри са но имат проблем с помпата. Мисля, че беше дизоловата помпа. По-добре си вземи 520-ката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посоченият разход на гориво е сбъркан. Не може градско да харчи по-малко от извънградско и комбинирано.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези двигатели са проблемни и със сложни помпи за ремонтиране и горят доста около 10 литра нафта градско, все пак това си е стар дизел! Ако питаш мен по-добре бензин на газ! 

Редактирано от аctivate (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо много съм запален по такива BMW колкото и дървено да изглежда, та искам да попитам дали бива като здравина,какви са разходите по данъците, защото все пак колата си е 143 коня и наистина ли данните за разход на гориво са такива.

TDS мотора на БМВ 143кс съм повече от сигурен че 91 година го е нямало. Появи се някъде към 93 или 94 . После да си сложиш превръзка на здрава глава с кола 20+ години не го схващам. Разхода е ... колкото я настъпваш.

На мен обикновено извън града дизела ми гори повече понеже я гоня повече. Но това БМВ ако се спре на 10/100 трябва да се радваш. Като ново може и 8-9 да е горяло. Въпрос на стил на каране.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посоченият разход на гориво е сбъркан. Не може градско да харчи по-малко от извънградско и комбинирано.

ултра оффтопик 

това е щото през повечето време виси в сервизи и не харчи грам даже 

/ултра оффтопик 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минавал съм с 525тдс е34 180к.с. около 200км. Изгори около 70лв гориво(по добре да бях запалил ГАЗ-ката). Тези кочини горят адски много, за 520 не мога да кажа нищо. Не мога да разбера какво ти харесва в тази стара барака, по добре се ориентирай към 320/323/325 е36, дори ако си намериш някоя 318 IS ще се родиш, разхода градско им пада до 6.5 - 7(тук мога да споря с всеки, който има здрави нерви). П.П. Ще си вземеш стара барака, грозна с разход 10+ градско... :no-no: Ако си склонен да дадеш 2000лв ще ти дам гаражен московец чист 12так с перфектен външен вид, салон и с разход от 8-9 градско  :ph34r:

Редактирано от Накaтa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TDS мотора на БМВ 143кс съм повече от сигурен че 91 година го е нямало. Появи се някъде към 93 или 94 . После да си сложиш превръзка на здрава глава с кола 20+ години не го схващам. Разхода е ... колкото я настъпваш.

На мен обикновено извън града дизела ми гори повече понеже я гоня повече. Но това БМВ ако се спре на 10/100 трябва да се радваш. Като ново може и 8-9 да е горяло. Въпрос на стил на каране.

Дам и аз така си мислех, че е проблемна кола.Баща ми и той така казва че е стар модел и ще се нуждае само от пари за ремонт, но каквото и да казвате тази кола ме кефи не знам защо, може би защото е комби има голям багажник, искам дакажа идеална е започивка като изключим разхода на гориво. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че си запален по БМВ - ТА не те прави дърво както се изказваш даже те прави по яростен :D до колкото количката проблеми с помпата може би ще имаш , но като цяло е добра , ако си решен твърдо взимай . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам и аз така си мислех, че е проблемна кола.Баща ми и той така казва че е стар модел и ще се нуждае само от пари за ремонт, но каквото и да казвате тази кола ме кефи не знам защо, може би защото е комби има голям багажник, искам да кажа идеална е за почивка като изключим разхода на гориво. 

Минавал съм с 525тдс е34 180к.с. около 200км. Изгори около 70лв гориво(по добре да бях запалил ГАЗ-ката). Тези кочини горят адски много, за 520 не мога да кажа нищо. Не мога да разбера какво ти харесва в тази стара барака, по добре се ориентирай към 320/323/325 е36, дори ако си намериш някоя 318 IS ще се родиш, разхода градско им пада до 6.5 - 7(тук мога да споря с всеки, който има здрави нерви). П.П. Ще си вземеш стара барака, грозна с разход 10+ градско... :no-no: Ако си склонен да дадеш 2000лв ще ти дам гаражен московец чист 12так с перфектен външен вид, салон и с разход от 8-9 градско  :ph34r:

Прав си но аз не мисля че тази кола е грозна, но колкото и да искам тази кола няма да я взема, защото ще ми заминат парите по данъци,ремонти и гориво.Честно казано преди да видя това BMW и буквално да се влюбя в него твърдо бях решен да си взема VW Golf 2, но багажника е много малък а и си падам по по дългите коли, и все пак ако и сложите стандартните джанти на BBS за нея направо няма как да не искате да я яхнете.Ако искате ето ви техническите и данни

http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=8764

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много съм навит да си взема 520-530 но не тди. И на мен много ми харесват моделите от 1992-1999 г. Но след като се качих на една 525-ца 2008 г. направо се влюбих в нея. Не си давай парите, ей така за тази стара бракма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм видял БМВ да харчи малко. И вий няма видите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не говориш сериозно нали ? За харченето !Ама то от бмв до бмв разликата е голяма. Проблема при тези които карат бмв не е в това колко харчи ами колко скубят в сериза като и правиш поддръжка.Моето например рядко качва над 9.5л/100км и говорим за xdrive 2т кола. Ако на това някой му казва че е много не знам какво иска просто. Проблема е поддръжката, масла и филтри а дойде ли време за гуми става страшно ...
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А така, от бмв до бмв разликата голяма. Ти караш колко годишна кола? Тука говорим за колко годишна кола? В Абсурдистан карат ли се масово коли като твоята? Да си лягам по-добре. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти говоря че бмв са икономични поне дизеловите им мотори но са с дебела поддръжка. Определено не са коли в бюджетния клас ако някой се е насочил към тях заради икономията в разхода. (при дизелите) Говорим за мотора N57.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А така, от бмв до бмв разликата голяма. Ти караш колко годишна кола? Тука говорим за колко годишна кола? В Абсурдистан карат ли се масово коли като твоята? Да си лягам по-добре. :)

Е, ама първо казваш, че не си видял, после започваш с условностите. Или си видял, или не си видял. Ама ти започваш: коя година, кой двигател е и т.н. 

Бензин 1.6 извънградско ми харчеше 5.5, градско около 8.5. Това за БМВ 1-чка. Мисля, че е съвсем в рамките на нормалното. Без настъпване, естествено. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ултра оффтопик 

това е щото през повечето време виси в сервизи и не харчи грам даже 

/ултра оффтопик 

Ееее, тъкмо почнах да ставам фен на БМВ и....и то точно на единичката...или двойката, ама карай...

Много съм навит да си взема 520-530 но не тди. И на мен много ми харесват моделите от 1992-1999 г. Но след като се качих на една 525-ца 2008 г. направо се влюбих в нея. Не си давай парите, ей така за тази стара бракма.

Що пък да не ги дава? Аз пък мисля да се изръся за една E30,  пък каквото сабя покаже. 10 години вече не съм лежал под кола, та ми липсва много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееее, тъкмо почнах да ставам фен на БМВ и....и то точно на единичката...или двойката, ама карай...Що пък да не ги дава? Аз пък мисля да се изръся за една E30, пък каквото сабя покаже. 10 години вече не съм лежал под кола, та ми липсва много.

Ако имаш, парите всеки ден да я храниш и поддържаш, си я вземи после да не ае изревеш само. Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш, парите всеки ден да я храниш и поддържаш, си я вземи после да не ае изревеш само.

Естествено осъзнавам риска да купя кола за 1500 лева :P  И както казах, липсват ми годините, когато през ден лежах под колата. А пари могат да се дават за какви ли не прищявки. Чисто и просто трябва да се откажем от други прищявки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми извади истинските данни за разхода на 

Публикувано изображение

BMW 525td Touring E34 (1993)

и  

Публикувано изображение

BMW 525tds Touring E34 (1991)       

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.