Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да си смажа вентилатора на видео карта защото когато пусна компютъра тя ручи около 5 мин и после се оправя видео картата  е Sapphire HD5770.И искам да знам как става тази процедура.Мерси предварително.

Редактирано от Станислав Митов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, обикновено хората смазват с чук, менгеме. Смазваш, докато се сплеска. А иначе - сваляш вентилатора отделно от радиатора, сигурно е на винтчета и капваш фино масълце в сглобката на ротор/статор - втулка или лагер. Ако не дрънка и не бръмчи - не се занимавай с глупости. Но често масълцето не помага на вентилаторите на видео карти. Не знам защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, обикновено хората смазват с чук, менгеме. Смазваш, докато се сплеска. А иначе - сваляш вентилатора отделно от радиатора, сигурно е на винтчета и капваш фино масълце в сглобката на ротор/статор - втулка или лагер. Ако не дрънка и не бръмчи - не се занимавай с глупости. Но често масълцето не помага на вентилаторите на видео карти. Не знам защо.

Мерси за отговора.И да дрънка и бръмчи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора.И да дрънка и бръмчи.

Най-добре смени охладителя. Че ако спре, много бързо ще убиеш картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко ? При старт "ручала" 5 минути и после се оправяла ? Не се занимавай с глупости. Вента ти не е проблемен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко ? При старт "ручала" 5 минути и после се оправяла ? Не се занимавай с глупости. Вента ти не е проблемен.

Ами тогава кое е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто задръжте перката на вентилатора, докато PC-то е изключено. Включете го и ако няма бръмчене, то вентилатора ви е за смяна. Пуснете перката. Ако звука се появи, то трябва да сте съвсем сигурен, че вентилатора ви е за смяна.

Втулковите вентилатори преди да сдадат съвсем багажа се държат именно така. Бръмчат и след няколко минути спира да се чува бръмченето. Смазването на втулки спасява положението за няколко месеца. След известно време ще спре изобщо да бръмчи като си включвате PC-то, което означава, че тотално е спрял. По-добре си купете нов вентилатор и го сменете докато е време. Износена втулка колкото и да я смазвате и с каквото и да я смазвате не може да се възстанови.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто задръжте перката на вентилатора, докато PC-то е изключено. Включете го и ако няма бръмчене, то вентилатора ви е за смяна. Пуснете перката. Ако звука се появи, то трябва да сте съвсем сигурен, че вентилатора ви е за смяна.

Втулковите вентилатори преди да сдадат съвсем багажа се държат именно така. Бръмчат и след няколко минути спира да се чува бръмченето. Смазването на втулки спасява положението за няколко месеца. След известно време ще спре изобщо да бръмчи като си включвате PC-то, което означава, че тотално е спрял. По-добре си купете нов вентилатор и го сменете докато е време. Износена втулка колкото и да я смазвате и с каквото и да я смазвате не може да се възстанови.

Значи и във двата случая е за смяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако разбира се шума идва от този вентилатор - да.

Ако обаче и при двата случая продължавате да чувате бръмченето, то насочете вниманието си към другите вентилатори. Процедурата е идентична, но внимавайте да не ви отнесе някоя перка пръста. За вентилатора на захранването можете да ползвате стар пластмасов химикал без пълнител като застопорите перката, докато не се върти и да я пуснете след като включите PC-то.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако разбира се шума идва от този вентилатор - да.

Ако обаче и при двата случая продължавате да чувате бръмченето, то насочете вниманието си към другите вентилатори. Процедурата е идентична, но внимавайте да не ви отнесе някоя перка пръста. За вентилатора на захранването можете да ползвате стар пластмасов химикал без пълнител като застопорите перката, докато не се върти и да я пуснете след като включите PC-то.

Успех!

На видео картата е сигурен съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това "ручене " го има в продължение на минути при старта нещата не са добре. Маслото може и да закрепи нещата за известно време .Доказано при този дефект вярното решение е нов вентилатор . Всичко останало е кръпка от която може да стане проблема и по -голям и доста по-скъп за решаване .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това "ручене " го има в продължение на минути при старта нещата не са добре. Маслото може и да закрепи нещата за известно време .Доказано при този дефект вярното решение е нов вентилатор . Всичко останало е кръпка от която може да стане проблема и по -голям и доста по-скъп за решаване .

Първо вентилатора не може да се смени защото не ми се вярва да се продава оригинален като за тази видео карта.Аз мисля да го махна този и да сложа върху радиатора два 80мм но не съм сигурен дали е добра идея.

Второ на мен ми трябва го закрепя за няколко месеца когато ще сe взима R9 270X.

Редактирано от Станислав Митов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо вентилатора не може да се смени защото не ми се вярва да се продава оригинален като за тази видео карта.Аз мисля да го махна този и да сложа върху радиатора два 80мм но не съм сигурен дали е добра идея.

Второ на мен ми трябва го закрепя за няколко месеца когато ще сe взима R9 270X.

Това дали е оригинален или няма нищо общо със възможността за смяна . Не забелязваш ли че малко или много нещата по дизайна на видеокартата са направени по-скоро бутафорно и за да изглежда по особен начин . Това важи и за самия вентилатор . Ако си мислиш че перките са направени с този дизайн единствено за да правят по-добро завихряне си в лека грешка . Много вентилатори със със същия диаметър и параметри и без такива лопатки като дизайн си работят и охлаждат отлично . Толкова по това .

Каквото решиш това направи , но при всички положения вземай мерки .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sapphire HD5770 има страшно много разновидности от първите модели на които пластмасите са с форма на яйце до такива с турбина.

За да свалиш вентилатора трябва да разглобиш целия охладите око не си наясно как много е вероятно да прецакаш картата.

редакция; ето ти една тема за четене и размисъл.

шум от охладителните перки

Редактирано от trial version (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sapphire HD5770 има страшно много разновидности от първите модели на които пластмасите са с форма на яйце до такива с турбина.

За да свалиш вентилатора трябва да разглобиш целия охладите око не си наясно как много е вероятно да прецакаш картата.

редакция; ето ти една тема за четене и размисъл.

шум от охладителните перки

Ето тази е и съм я разглабял вече веднъж и още си работи. Аз искам просто да махна горната пластмаса и вентилатора и върху радиатора да сложа други вентилатори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тази е http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=643&pid=341&psn=&lid=1&leg=0 и съм я разглабял вече веднъж и още си работи. Аз искам просто да махна горната пластмаса и вентилатора и върху радиатора да сложа други вентилатори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тази е http://www.sapphiret...sn=&lid=1&leg=0 и съм я разглабял вече веднъж и още си работи. Аз искам просто да махна горната пластмаса и вентилатора и върху радиатора да сложа други вентилатори  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.