Премини към съдържанието
yortzonev

Как да си изчисля колко гориво харчи една кола?

Препоръчан отговор

Например като знам какви са и параметрите. като например колко кубика е и колко конски сили има. как да изчисля горе долу колко харчи. Може да не е точно но с точност до половин литър се ще свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например като знам какви са и параметрите. като например колко кубика е и колко конски сили има. как да изчисля горе долу колко харчи. Може да не е точно но с точност до половин литър се ще свърши работа.

Невъзможно е на теория !

п.п. Много са факторите. бензин, дизел, килограми, кпд на мотора, колко моста върти,...

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.cars.bg/c541305

тази например максимум колко според теб

8.5/100 ако е наред с мотора.

п.п. но това е много относително има водачи които ще го свалят на 5.5- 6.0л.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш във форума на съответната марка и четеш.

Ориентировъчно да...Но реално зависи как точно шофираш и ти самият, твоят манталитет.Пример. В семейството имаме 6 еднаки коли с около 2 години разлика в датите на производството. Когато аз се кача и аз шофирам, разхода е около 5-6 на 100 в градски условия. Като съм нервен успявам да го кача дори на 7. Баща ми го държи под 5 на 100. И това дори да си разменим колите. Аз лично карам във високи обороти, много газ, рисково. Той е спокоен, изключва по инерция от далече.p.s.Дори времето има значение, топло или студено. А отвореният прозорец или включеният климатик може да покачат разхода дори с 15%...Има значение дори колко е "напъван" автомобила, а и, дори налягането в гумите.За това, само ориентировъчно може да се каже, но никога с точност!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да провериш ориентировъчно ТУК  за всички модели автомобили ... но както колегата горе написал ... много зависи от състоянието на колата ... от гумите ... зависи как ще я караш колата ... имам един приятел с пасат 5.5 130 к.с който понякога вдига разхода над 10 понякога слиза и на 5.9 ... с тази кола може да качиш разхода и на 12 ... но един съвет ... 2.5 TDI е малко опасна работа ... 

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да провериш ориентировъчно ТУК  за всички модели автомобили ... но както колегата горе написал ... много зависи от състоянието на колата ... от гумите ... зависи как ще я караш колата ... имам един приятел с пасат 5.5 130 к.с който понякога вдига разхода над 10 понякога слиза и на 5.9 ... с тази кола може да качиш разхода и на 12 ... но един съвет ... 2.5 TDI е малко опасна работа ...

Интересно как "Комбинираният" е по-малко от този "Извън града" за моята кола... Subaru - Vivio - 660 4WD (42 Hp):

Разход на гориво (извън града) 6.7 л./100 км.Разход на гориво (комбиниран) 5.1 л./100 км.

На мен, на моето каране, което е около 130-140 км/ч извън града, разхода ми е около 5 литра. +/- 100/150 грама. Засичано по метода занулен дневен километраж, резервоар "до горе" и след минати километри - допълване и по касовата бележка се смята.Иначе "Смесено" е около 6 литра. Аз лично не карам чак толкова в самият град, колко смесено.p.s.Максималната скорост не е 133 км/ч, както пише тука :D :D :DИмам снимка при 157 км/ч, максимална за всичките 6 коли, иначе 150 си ги стига на магистрала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно как "Комбинираният" е по-малко от този "Извън града" за моята кола... Subaru - Vivio - 660 4WD (42 Hp):На мен, на моето каране, което е около 130-140 км/ч извън града, разхода ми е около 5 литра. +/- 100/150 грама. Засичано по метода занулен дневен километраж, резервоар "до горе" и след минати километри - допълване и по касовата бележка се смята.Иначе "Смесено" е около 6 литра. Аз лично не карам чак толкова в самият град, колко смесено.p.s.Максималната скорост не е 133 км/ч, както пише тука :D :D :DИмам снимка при 157 км/ч, максимална за всичките 6 коли, иначе 150 си ги стига на магистрала.

Ами нормално е да има грешки в сайта ... не може всичко за всяка кола да е с напълно точни цифри ... аз нарочно написах да погледне стойностите ориентировъчно и дадох пример ... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.cars.bg/c456228Ами за тази какво мислите?

Същото...Автоматик пак, Дизел пак, 1900 кубика с/у 2500. Малко повече километри за "новата", както и по-малко конски сили.Най-много от прогнозираните 8,5/100 от колегата да падне на около 8 литра на 100 километра.Виждам, че си се спрял на Марка и Модел. Като гледам и в едни години се движиш. Та като толкова си решен за това, по разхода на гориво ли ще избираш колата???? Защото това са глупости!!! Няма човек, който да ти каже с точност колко ще ти харчи.И пак, като гледаш Пасат, комби, дизел, около 2002-ра година. Прочете ли сравнението ми на 6 еднакви коли, като марка и модел, които ги имам налични и сравнението за разхода им на гориво колко много е относителен???Или си говорим празни приказки ей така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качваш се и караш. След 5-600 км ще знаеш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как ще изчислиш:

http://www.spritmonitor.de/en/

Въвеждаш си модела, марката, мотора... които те интересуват и разбираш от първа ръка.

Ето ти примерен разход на гориво:

Публикувано изображение

Както виждаш, тук разхода зависи само от тежестта на десния крак и от нищо друго. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как ще изчислиш:http://www.spritmonitor.de/en/Въвеждаш си модела, марката, мотора... които те интересуват и разбираш от първа ръка.

Има един важен фактор койти го няма в тоя калкулатор. Тоест колко ти тежи крака (десния) най вече. Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един важен фактор койти го няма в тоя калкулатор.Тоест колко ти тежи крака (десния) най вече.

Е нали и аз това написах най отдолу. 

Колкото е по-масов автомобила, толкова информацията е по-точна. има коректни потребители, но има и некоректни. Затова има възможност за избор, примерно да гледаш резултатите само на водачи с над 30 зареждания или над 20 000 км. Освен това сам може да си подбираш хората, наблюдавайки как самите те отразяват резултатите си. Например аз записвах на тоя сайт резултатите си от налятото гориво, застраховки, данъци, ремонти, гуми... 50 000 км за предната си кола. А 50 000 км са достатъчно, за да дадат точна оценка на разхода. Оказа се, че моя крак е с 200 грама по-лек от тоя на средностатистическия европеец, въпреки че като цяло тежа доста над 100 кг. Или в цифри аз получих 6.7 l/100  км  среден разход за 50 000 км, докато народа с по-тежкия си крак, по-големите заплати и по-гладките магистрали - 6.9 л/100 км. Интересното е, че преди 3-4 години средния крак на европееца тежеше с още 300 грама отгоре и даваше разход 7.2 л/100 км. Леле как е повлияла кризата  само...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за помоща на всички. Определено ще ми свърши работа. А за калколатора който сте ми писали го пробвах за моята кола и се оказа учудващо точен. Точно това ми трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-коректно е, правиш си статистика колко километра и къде си ги минал, след което смяташ литрите гориво до втората десета, като минеш поне 5000 можеш да си направиш една статистика за среден разход. При мен е давал до 3 литра на извънградско един и същ курс при един и същ сезон в зависимост от метеорологичните условия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-коректно е, правиш си статистика колко километра и къде си ги минал, след което смяташ литрите гориво до втората десета, като минеш поне 5000 можеш да си направиш една статистика за среден разход. При мен е давал до 3 литра на извънградско един и същ курс при един и същ сезон в зависимост от метеорологичните условия.

До колкото разбирам човека си избира кола, още я няма налична...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реални разход така се прави принципно, не с пълненето на един резервоар. Другата опция е да види сайта spritmonitor .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПОЛЗИ ОТ Shark Fuel http://sharkfuelshop.com/http://www.sharkfuelshop.com/blog/ Ползвал ли е го някой и наистина ли пести гориво?

По-малко л/100 кмПо-чисти емисииПовече конски силиПо-балансирана електрическа системаПо-дълъг живот на акумулатораПо-лесен монтажПо-достъпна ценаГарантирани резултати!

Тия неща как си ги представят тия хора?!? Всеки с минимални познания по електротехника може да разбере дали това е измама или не...Как с включването на консуматор към запалката, ще се намали разхода на гориво, ще се вдигнат конските сили и "емисиите" ще станат по-чисти... (за каквито и емисии да става на въпрос...)Ама може и да са измислили нещо... знае ли човек... сигурно са направили хиляди от глупаци, които са им са се вързали...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПОЛЗИ ОТ Shark Fuel http://sharkfuelshop.com/

http://www.sharkfuelshop.com/blog/

Ползвал ли е го някой и наистина ли пести гориво?

Не е важно дали пести гориво важно е ползвателя да си мисли че пести.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ефектът Плацебо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми напомня за миналото, когато реших да зареждам Шел V-Power  и тем подобни горива, за да правя икономии и да върви повече колата.  Наистина тръгнах да обикалям България, но в главата ми се мисълта, че съм с икономично и мощно гориво. Така карайки с 80, максимум 90 без климатик, постигнах рекорд от стотина грама на 100 км. Е, поне имах време за снимки на природата през джама по време на движение. Нищо, че на автомагистрала Такия тировете ми свиреха, щото съм заел лентата им с 90 км/ч, а те горките са пуснали на автопилот и няма как да ме изпреварят бързо в лявата лента. Ама икономисах де.  

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Аз пробвах на Лукойл Екто 95. Но най-вече защото имах 10 стотинки на литър отстъпка. Но и той беше с 10-11 стотинки по-скъп от обикновеният 95 де. Като теглих чертата излезна, че съм на нула...p.s. То и моята кола харчи 5-6 на 100 в града при нормално каране и около 4-4,50 извънградско, та то и какво да се усети....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.