Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам инсталиран Linux Ubuntu на сървърна машина, но имам проблем при интернета. Когато пусна кабела не тръгва, следователно проучих, че иска някакви настройни "ubuntu server network configuration", та някой разбиращ, ще го помоля да ми обясни как ще стане работата. ( Също така ми казаха, че най-лесният начин е да преинсталирам машината, но това не ме устойва никак )

Благодаря

---

(В момента машината си работи с интернет на близоо, но искам да я преместя на другият интернет.)

Редактирано от alexandrow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В конзола като root:

ifconfig ethX 1.2.3.4 netmask 255.255.255.0

route add default gw 5.6.7.8

echo "4.3.2.1" >/etc/resolv.conf

С първата команда слагате IP адрес на мрежовата карта и маска. С втората команда добавяте default gateway. С третата слагате DNS сървър. Така става на всеки Linux (освен ако не искате iproute2, но след като питате такива неща, вероятно нямате идея какво правите и не сте последвали съвета ми от предната тема да намерите човек, който да ви настрои желязото).

Вероятно обаче първо трябва да спрете демона, който ви "доставя" в момента IP адрес автоматично. Не знам, какво ползват точно в Ubuntu, но вероятно е dhclient. Други варианти са dhcpcd или pump.

Как става при Ubuntu можете да прочетете тук и да разберете евентуално какво правите:

https://help.ubuntu.com/10.04/serverguide/network-configuration.html

Редактирано от mail123456 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.