Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :) Понеже 500 гб хард ми идва малко вече , се чудя какво да взема ... 1тб хард диск или 128 гб. ССДSSD - бързо и малко като памет , което значи ,че бързо ще се запълни (имам 100гб в Ц-то ,който ще прехвърля на Д-то и на ССД слагам WINDOWS)HDD - голямо като обем , по-евтино ,но пък по-бавно.... Немога да реша... затова питам вас.Иначе съм се спрял на:ADATA SSD SP600 128G /SATA 6GB1.5T SG SATA 6G 64M 7200 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност ако взимаш SSD не взимай ADATA - моделът и марката са от голямо значение. 

Samsung 840 Evo

Заради гаранцията Samsung 840 Pro

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не си вземеш SSHD.1T SG SSHD

Извинявам се но с какво се различава SSHD от SSD ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реши какво ти трябва - бързина или обем. Карай едно по едно. Едва ли 128 GB  повече ще те оправят, но ако вземеш SSD,  оптимизирай си хард диска така, че да няма на него ненужни неща.  Лично аз за последно поръчах и двете, щото ми трябваха и двете неща - място и скорост. Обаче какъвто и обем място да имам, то може да се запълни и за една седмица. Просто човек когато има голям обем пространство, много много не мисли какво прави. Един FRAPS  ако не се озапти, може за един ден играчка, да ти запълни и терабайтовия хард. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета е +/- 150 ЛВ. (забравих да упомена) Иначе какъв е този SSHD? Иначе честно казано и аз клоня към HDD ,защото надали +120 гб. ще ми дойдат на добре...Какъв хард бихте ми препоръчали за 140-150 лв. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSHD ( Solid State Hybrid Drive ). Това са хибридни хард дискове, общо казано. Инак казано обикновенни хард дискове, но с вградена флаш памет, която ускорява работата им до 4 пъти повече от обикновен хард диск.Имат Adaptive memory, която анализира заявките към диска и променя динамично заявките към флаш буфера, така че той винаги да съдържа данни, към които системата се обръща интензивно.

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Понеже 500 гб хард ми идва малко вече..

Мисля, че сам си си отговорил на въпроса. Щом това ти е проблемът, той не може да бъде решен с SSD. Или поне не с такова, което влиза в бюджета ти  ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може ли и двете - сега едното, а после и другото?

Честно казано 100-120 гигабайта (за SSD в този бюджет) не са кой знае колко на фона на 500 (ако въпросът е най-вече за обем), но пък за 150 лева се купува 2-терабайтов твърд диск.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че сам си си отговорил на въпроса. Щом това ти е проблемът, той не може да бъде решен с SSD. Или поне не с такова, което влиза в бюджета ти  ;)

Прав си :)

Не може ли и двете - сега едното, а после и другото?

Честно казано 100-120 гигабайта (за SSD в този бюджет) не са кой знае колко на фона на 500 (ако въпросът е най-вече за обем), но пък за 150 лева се купува 2-терабайтов твърд диск.

Ми аз за хард диск ми се дават по-малко , всмисъл не ми трябват 2 тб... 1/1.5 тб ми стигат :)

Какво ще кажете за този - 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз за хард диск ми се дават по-малко , всмисъл не ми трябват 2 тб... 1/1.5 тб ми стигат :)

И аз навремето си мислех, че 160 гигабайта са окей, но...

Въпросът е, че разликата в цената примерно между 1 и 2 терабайта от един и същи модел често е много изкушаваща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз навремето си мислех, че 160 гигабайта са окей, но...

Въпросът е, че разликата в цената примерно между 1 и 2 терабайта от един и същи модел често е много изкушаваща.

Добре , може ли да ми предложиш нещо 1 тб и 2 тб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за този - 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR ?

Китайски, с 3 години гаранция и средна скорост на трансфер 152 МБ/с според HD Tune. Лично аз предпочитам предния модел на Seagate - 9YN162,  който показва и малко по-големи скорости, макар и с по-малка гаранция навремето.. За жалост в сайтовете не дават информация за точните модификации на хард дисковете, но тоя със сигурност е 1CH162. Достатъчно бърз. Примерно при прехвърляне на файлове показва скорости от порядъка на 100-120 MB/s, което е доста по-добре от 500 GB  дискове с 16 MB  кеш. И без SSD  е достатъчно бърз.  Освен това е тих и хладен.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Китайски, с 3 години гаранция и средна скорост на трансфер 152 МБ/с според HD Tune. Лично аз предпочитам предния модел на Seagate - 9YN162,  който показва и малко по-големи скорости, макар и с по-малка гаранция навремето.. За жалост в сайтовете не дават информация за точните модификации на хард дисковете, но тоя със сигурност е 1CH1. Достатъчно бърз. Примерно при прехвърляне на файлове показва скорости от порядъка на 100-120 MB/s, което е доста по-добре от 500 GB  дискове с 16 MB  кеш. И без SSD  е достатъчно бърз.  Освен това е тих и хладен.

Може ли линк - към конкретния модел ? В крайна сметка се спирам май на този: 1T SG SSHD ST1000DX001 , който ще е по-бърз от обикновените , а понеже сега съм с 500 гб. (100 в Ц-то) , Ц-то ще го махна и тез 100 гб. ще ги прибавя към Д-то , а в инсталацията , мога ли да си избирам кой хард диск да разделям на части или ще ми даде всичко като общ. обем ?

Редактирано от Andrey_96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли линк - към конкретния модел ? В крайна сметка се спирам май на този: 1T SG SSHD ST1000DX001 , който ще е по-бърз от обикновените , а понеже сега съм с 500 гб. (100 в Ц-то) , Ц-то ще го махна и тез 100 гб. ще ги прибавя към Д-то , а в инсталацията , мога ли да си избирам кой хард диск да разделям на части или ще ми даде всичко като общ. обем ?

Аз коментирах твоя линк, който е към модифицирания Seagate 7200.14  след наводненията.  A тоя с SSD-то за кеш е по-бърз, но само в определени ситуации, като например зареждането на Windows. Все е нещо. Кеша му е недостатъчен. Лично аз съм с отделно SSD  за кеш от 20 GB на тоя хард диск и пак след време се усеща малкото кеш.  При нормалните операции няма да има никакво предимство спрямо обикновения HDD  и това наистина е изгъзица, Освен ако не търсиш по-бързо зареждане на ОС и вероятно малко по-бързо зареждане на нивата при някои игри. Все пак ако сега купувах хард диск, вероятно щях да взема точно такъв с флаш памет за кеш или подобен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се между тези:1.5T SG SATA 6G 64M 72001T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR1T SG SSHD ST1000DX0012TB SEAGATE ST2000DM001 64MBИ доста се колебая ... всмисъл - ССХД е доста по-бърз спрямо обикновенния (поне по гледаните тестове) , 2 тб - са си 2 ТБ и другото ,че с обикновен 1 тб мога да спестя 50 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не се чудиш, виж този. От личен опит казвам, че Seagate са ненадежни. От към 15-16 диска, които имам WD, Hitachi,Toshiba единствено двата Seagate се скапаха скоропостижно и то по начин по който не може да се ползва гаранцията им. Пак казвам - парите дадени за Сийгейт са пари хвърлени на вятъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се между тези: 1.5T SG SATA 6G 64M 7200 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1T SG SSHD ST1000DX001 2TB SEAGATE ST2000DM001 64MB И доста се колебая ... всмисъл - ССХД е доста по-бърз спрямо обикновенния (поне по гледаните тестове) , 2 тб - са си 2 ТБ и другото ,че с обикновен 1 тб мога да спестя 50 лв.

Само един въпрос - с какво толкоз си запълнил в момента C -то? Защото може сега да вземеш едно SSD около 60GB и да ти останат пари от бюджета като след време ще додадеш малко за още един 500GB HDD и ще имаш 1GB общ обем за сторидж и 60GB за ОС и програми като можеш да правиш различни варианти на RAID! Или да продадеш Хитачито и да вземеш директно този:  TOSHIBA 1000GB 7200rpm 32MB SATA III + SSD. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само един въпрос - с какво толкоз си запълнил в момента C -то? Защото може сега да вземеш едно SSD около 60GB и да ти останат пари от бюджета като след време ще додадеш малко за още един 500GB HDD и ще имаш 1GB общ обем за сторидж и 60GB за ОС и програми като можеш да правиш различни варианти на RAID! Или да продадеш Хитачито и да вземеш директно този:  TOSHIBA 1000GB 7200rpm 32MB SATA III + SSD. 

Ц-то ми е на половина пълно , защото не харесвам да трупам неща в Ц-то...Хареса ми предложението на GYPS за тошибата... На мен сата 2 с 16 мб кеш ми е достатъчно бързо , апък САТА 3 с 64 мб кешще ми е още по-добре... Колебая се между този: WD 1TB SATAIII Caviar Red 7200rpm 64MB и този:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ц-то ми е на половина пълно , защото не харесвам да трупам неща в Ц-то...Хареса ми предложението на GYPS за тошибата... На мен сата 2 с 16 мб кеш ми е достатъчно бързо , апък САТА 3 с 64 мб кешще ми е още по-добре... Колебая се между този: WD 1TB SATAIII Caviar Red 7200rpm 64MB и този:

Щом C-то е слабо запълнено едно малко SSD ти идва добре. Иначе предложението на лешояда е отлично!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом C-то е слабо запълнено едно малко SSD ти идва добре. Иначе предложението на лешояда е отлично!

Май тошибата ще е , апък по-нататък може да си взема едно 60гб-тово ССД. Скай не дават никакво описание на хард диска - всмисъл мога ли да разбера кой модел е точно ?

Редактирано от Andrey_96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май тошибата ще е , апък по-нататък може да си взема едно 60гб-тово ССД. Скай не дават никакво описание на хард диска - всмисъл мога ли да разбера кой модел е точно ?

Модела е написан - DT01ACA200.  Toshiba

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.