Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам видео карта gts 250 1gb EVGA. В началото като пусна компютъра докато не е заредил уина, турбината почва да върти на 70-80%, а като уина зареди се оправя и си работи нормално. Захранването е Seasonic 620w. Нормално ли е да прави така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е. Не се притеснявай. Явно се случва това:

POST /power-on self- test /

Първоначален тест при включване на захранването. Включва редица тестове за проверка изправността на паметта и другите компоненти на компютъра.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е нормално и е нещо като превантивна мярка. Ако управлението на оборотите става от драйвера, то трябва той да се зареди с Windows, за да може да започне да се следи температурата и спрямо нея да се управлява вентилатора. Предполагам, че при някои карти това може да стане от собствения BIOS на картата, но така или иначе нормално ползване на компютъра се предполага, че се случва чак след като Windows зареди, така че това не би трябвало да е проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Та вместо да пускам нова тема коя карта бихте ми препоръчали да взема до 600лв. Процесора е i7 3770К, дъното Asrock z77 Extreme4, ако е от значение де. Само картата остана да сменя, все пак вече 4, 5 години съм с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2гб ще бъдат ли достатъчни за 1080р. Аз си мислех повече за 760 4гб.

4 Gb. е много добре, но се ползва при повече от един монитор най-вече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще си цъкам на 23 инчов 1080р монитор.

Взимай 770 - препоръчана по-горе !!! Аз с gtx 560 2гб си карам на 23 инчов монитор на 1920x1280 - без проблем !!! Само дето имам проблем с ГОЛЕМИЯ шум :D ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях палита 770 по-горе, но няма ли да е по-добре да взема гигабайт 760 4гб. Все пак бф4 иска 3гб, също така тепърва може да излязат още игри, които да искат над 2гб. Мразя палит. Много са шумни и охлажданията даже слаби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече поръчах гигабайт 760 4гб от никем. Просто 2гб е малко памет и не искам след няколко месеца пак да сменям карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече поръчах гигабайт 760 4гб от никем. Просто 2гб е малко памет и не искам след няколко месеца пак да сменям карта.

За тази ли става въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си сгрешил с избора си ;) но 770 бе по-добрия избор ;) Аз също вече ненавиждам палит

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази ли става въпрос?

Същата. Поръчах я от никем обаче за 567. За мой късмет не са ми се обадили за потвърждаване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същата. Поръчах я от никем обаче за 567. За мой късмет не са ми се обадили за потвърждаване.

Не е късмет, в почивните дни няма кой да ти се обади. Утре, като позвънят им я откажи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еее, трябваше да си поръчаш видеокарта с 10ГБ памет, че и 4 са малко.  :ph34r:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези 4гб освен във висока резолюция много полза от тях няма да видиш , да не говорим че картите които се взимат с тази цел са от R9 290/GTX 780 и нагоре.

Все още имаш възможност да се откажеш или да искаш да я заменят с по-бързата GTX 770 , или да спестиш доста пари като вземеш Asus nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E , щото разлика с 4гб версия за фул хд е почети никаква ,а разликата в цената е 130лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то когато една карта е повече памет не е ли по-бърза. Примерно 760 4гб не е ли по-силна от 770 2гб заради паметта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то когато една карта е повече памет не е ли по-бърза. Примерно 760 4гб не е ли по-силна от 770 2гб заради паметта?

Не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В една видеокарта паметта се гледа на последно място. Не тя е решаваща за нейната бързина. 2ГБ ще са ти абсолютни достатъчни за всички игри на Full HD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная как си стигнал до такива заключения.Защо според теб компаниите произвеждат различни класове видеокарти ?Това е съобразено със изискванията и нуждите на потребителите.Колкото по-висок клас е графичиният ускорител цената се покачва.При всяка карта от значение са няколко фактора-вид на ядрото,каква е шината за пропускателната способност,какъв вид е паметта( най-бърза е GDDR5),размер на паметта -2,3,4,6 гб.Не на последно място от значение е колко поточни процесора притежава съответния модел.При карти на AMD -Stream Processors,при Nvidia ползват фирмената-CUDA Core.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eдин приятел ми каза че паметта определя бързината, защото колкото повече памет е, толкова е по-бърза. Той вика, че си джитка всичко на макс със гт 640 4гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eдин приятел ми каза че паметта определя бързината, защото колкото повече памет е, толкова е по-бърза. Той вика, че си джитка всичко на макс със гт 640 4гб.

То ако беше така всички щяхме да си взимаме GT640, а не да даваме по няколко стотарки за видеокарти. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо тогава вместо 760 не си вземеш 640?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.