Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Първо се извинявам, ако мястото на темата не е в този раздел! Така, след няколко спирания на тока снощи, любимата енерго-про реши да нанесе и един доста бърз токов удар, моята конфигурация е понасяла доста такива, но този път остана в нокаут... Сега след като я пусна след рекламния кадър на дъното в началото ,се появява черния екран, където обикновено след непредвидено спиране пише START WINDOWS NORMALLY, а сега на първия ред са изписани разни символи и йероглифи... Приемам всякакви съвети и предположения в кой компонент може да е проблема и как да процедирам, евентуално и къде да го закарам във Варна на ремонт. Ако има някакво значение конфигурацията е следната:MOTHERBOARD-ASROCK M3A770DECPU - AMD - Athlon II x2 dual core 245 2,9 GHzRAM - Kingston 2gb ddr3 1333HARD (1) - SAMSUNG 500GB SPINPOINT F3 7200rpm SATA IIHARD (2) - SAMSUNG 500GB SATA II (този е главния,на който е софтуера)VIDEO - SAPPHIRE - 1024MB HD 5670 DDR5POWER-FORTRON-FSP350-60APN,350W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви точно ероглифи ти излизат. Рестартирай компютъра, после натискай F8, докато ти излязат различни опции за стартиране на ОС и избери: " Last good known working configuration".

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни батерията на биоса за известно време и пак я върни.

Off://

Наскоро същата тази компания ми изгори една LAN карта. :mad:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О ти ако си се отървал само с ЛАН картата трябва да черпиш колега.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/t34/1525248_693469890685760_570455954_n.jpg?oh=baf77149e72c07b39a7cbbbeef6a230f&oe=52DEB299&__gda__=1390314231_d10ddeddc4a40c45dea9e6fa2e23c32cЕто това е положението, каквото и да натискам си остава така и в биоса не иска да влиза...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/t34/1525248_693469890685760_570455954_n.jpg?oh=baf77149e72c07b39a7cbbbeef6a230f&oe=52DEB299&__gda__=1390314231_d10ddeddc4a40c45dea9e6fa2e23c32cЕто това е положението, каквото и да натискам си остава така и в биоса не иска да влиза...

E такова нещо не съм виждал още. Ресетни биос както те е посъветвал колегата techmaniac.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен харда е здал багажа! Ако имаш друг под ръка пробвай с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как става ресета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни батерията на биоса за известно време и пак я върни

това при изключен комп !!! изчакването с батерията около 10мин , а тя се намира на дъното (около 20ст е голяма) :wink12:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прочетох за батерията на биоса ,но не знам как става...Опа, вие сте написали как, аз не съм прочел, извинявам се, моя грешка, сега ще пробвам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Рестартирай BIOS - вадиш батерията от дъното за 20мин и го изключваш от ел. мрежата.

През това време:

2.Откачи хардовете и сд-то, ако имаш външни LAN/Audio card.(Трябва да стартираш само най-необходимите части - процесор,дъно,памет,видео карта понеже нямаш вградена)

3.Премести паметта на друг слот.

4.Премести видеото на другия слот.

5.Огледай кондензаторите по дъното дали някой не се е издул и буксите на захранването някоя да не е прегоряла.

6.Стартирай компютъра и виж дали можеш да влезеш в BIOS-a.

Ако не успееш да влезеш трябва да гадаем измежду чипсета на дъното, процесора или RAM-та е fail.

Редактирано от k0dereX (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, махнах батерията и сега ще следвам стъпките!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следвах стъпките и след слагане на видеокартата последва NO VIDEO INPUT не иска да праща сигнала до монитора нито през VGA, нито през HDMI, това ми го е правило и преди, но след няколко рестарта се оправя, видеокартата си работи, както и всичко останало, може би трябва да продухам портовете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След продухване с въздух монитора прие сигнала, сега, след като изпълних всички стъпки, ситуацията е https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/v/t34/1483441_693505164015566_613455905_n.jpg?oh=0e11b8bc847f2a02ac91e43766a5d353&oe=52DF1644&__gda__=1390361413_9fec3ab591689d0393ad99010399d58e Сега?

Редактирано от xicxo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След продухване с въздух монитора прие сигнала, сега, след като изпълних всички стъпки, ситуацията е https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/v/t34/1483441_693505164015566_613455905_n.jpg?oh=0e11b8bc847f2a02ac91e43766a5d353&oe=52DF1644&__gda__=1390361413_9fec3ab591689d0393ad99010399d58eСега?

Сложил ли си батерията? Дай F1 да продължи да видим ще зареди ли ОС или може да влезеш в биос и да сложиш настройките по Default. Май този път токовия удар здраво е ударил дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав е и теча махнете я и след 5 минути не я слагайте както и не включвайте компа в контакта. Когато са изтекли тези пет минути натиснете бутона за Старт на кутията за да се разредят всички кондензатори и да се нулират всички памети. След като сте направил това сложете батерията на дъното вкл. компа в контакта и стартирайте компютъра и вижте какви са резултатите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече имам достъп до биос, намира си всички компоненти, дадох load defaults, save and exit и пак ме прати при въпросните символи и йероглифи от първия линк...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви идеи?

Пробвай да преинсталираш! Според мен ти се е прецакала файловата таблица! Когато разпознава харда в биоса виж дали го разпознава с правилното име или има йероглифи.

Редактирано от Николай Димитров (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви идеи?

Пробвал ли си с някакъв live boot cd...?!? Ubuntu, Knoppix, Hiren's Boot Disk... Виж дали ще го boot-не. Ако имаш 2 плочки рам и нямаш налично boot cd, пробвай да ги махнеш поетапно - първо едната и включваш, ако е пак същото действаш с другата, като преди това завърташ и слотовете.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече имам достъп до биос, намира си всички компоненти, дадох load defaults, save and exit и пак ме прати при въпросните символи и йероглифи от първия линк...

Да разбирам ли, че отново не можеш да влезеш в BIOS-a(още при стартирането ти дава проблема) или когато стигне до момента да зарежда от системния диск ти изкарва йероглифите ? Понеже при 1вото е hardware-н проблем а при 2рото е software-н(освен ако диска не е предал богу дух) проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм сигурен,че или харда е заминал ,или просто трябва да преинсталираш компютъра.Пробвай първо с 2-рото (преинсталация)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така установих ,че единия хард е сдал багажа ,за жалост по-ценния... Сега ще преинсталирам ,поне така исках ,но се оказа ,че на този хард ,който остана здрав имам 2 дяла ,единия с всичко налично ,другия с 300МБ ,недостатъчни разбира се за windows-а ,а този малкия дял не знам как се е появил (или поне не помня) ... Сега въпроса е как да разбия по-големия дял за да си направя един за операционната система ,като натисна на него освен format и delete друго не излиза ,има ли начин без да форматирам да го разбия ? По спомени преди проблема имаше доста място в него ,предостатъчно за един уин. Мерси предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.