Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Bandle

Не ми отчита новата Рам

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди време си закупих още Рам памет (Един кит 2х2).

Във Свойствата на компютъра ми показва нали> Инсталирана Рам 6Gb.

Но това само на теория, защото като като се опитам да пусна на Java-та повече от 1гб Рам не ми позволява.

Със 64х Windows 7 съм.

Дори във msconfig > Boot > Advanced > Maximum memory немога да му задам повече от 2 гб, т.е. мога, но след рестарт си го прави на 2гб...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ви БИОС-а да нямаш някаква глупава настройка да прави ограничения? И не разбрах колко си имал преди и колко искаш да е сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка на дъното и на рам паметите( старата и тази, която си добавил). Може да не са съвместими, а може да има и някакъв друг проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно: A690VM2MA-RS2H  http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=Motherboard&U=en-us0000313&Language=en-us

Старата Рам: 1х2 667Mhz A-data

Новата Рам: 2х2 667Мhz Corsair 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно: A690VM2MA-RS2H  http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=Motherboard&U=en-us0000313&Language=en-us

Старата Рам: 1х2 667Mhz A-data

Новата Рам: 2х2 667Мhz Corsair 

Един бърз съвет, остави само кита, но го постави през един слот и виж колко ще отчете, предполагам че по компетентниоте ще ти дадат и евентуално решение как да подкараш трите (според моите опити да слагам различни марки и модели заедно... веднъж се получава, веднъж не... зависи от таймингите на платката)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.