Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Bandle

Не ми отчита новата Рам

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди време си закупих още Рам памет (Един кит 2х2).

Във Свойствата на компютъра ми показва нали> Инсталирана Рам 6Gb.

Но това само на теория, защото като като се опитам да пусна на Java-та повече от 1гб Рам не ми позволява.

Със 64х Windows 7 съм.

Дори във msconfig > Boot > Advanced > Maximum memory немога да му задам повече от 2 гб, т.е. мога, но след рестарт си го прави на 2гб...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ви БИОС-а да нямаш някаква глупава настройка да прави ограничения? И не разбрах колко си имал преди и колко искаш да е сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка на дъното и на рам паметите( старата и тази, която си добавил). Може да не са съвместими, а може да има и някакъв друг проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно: A690VM2MA-RS2H  http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=Motherboard&U=en-us0000313&Language=en-us

Старата Рам: 1х2 667Mhz A-data

Новата Рам: 2х2 667Мhz Corsair 

Редактирано от Bandle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно: A690VM2MA-RS2H  http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=Motherboard&U=en-us0000313&Language=en-us

Старата Рам: 1х2 667Mhz A-data

Новата Рам: 2х2 667Мhz Corsair 

Един бърз съвет, остави само кита, но го постави през един слот и виж колко ще отчете, предполагам че по компетентниоте ще ти дадат и евентуално решение как да подкараш трите (според моите опити да слагам различни марки и модели заедно... веднъж се получава, веднъж не... зависи от таймингите на платката)

Редактирано от Кристиян Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.