Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
hlevoust

Избор на зарядно за телефон в колата - молба за мнения

Препоръчан отговор

Момчета, нужно ми е зарядно, с което да си зареждам телефона (HTC 8X) в колата. Прави ми впечатление, че изборът, особено в ценово отношение, е твърде голям, което навява мисли и за разлика в качеството на предлаганите модели - ето. Предпочитам да го взема от ТМ, защото ми е под носа. Моля, помогнете със съвет кое да взема - търся качество, цената не ме интересува.

Благодаря за вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса ето това

NOKIA DC-20 CAR CHARGER

Ще кажа защо.така като гледа,има две букси,че и два кабела.Тоест,докато си зареждаш телефона,може и още нещо да се сложи за зарядка-GPS,лаптоп...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е добра идея, но го има като ограничено количество само в Бургас и Благоевград, та шансовете не са особено големи, а и кредитната ми карта в момента се подменя и ще отнеме няколко дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друга идея.Аз преди време си търсех стойка за телефона,за кола.Търсех по разни магазини за телефони.Пък то,просто трябвало да потърся в магазини за автомобилни аксесоари.И ето,че точно в такъв магазин попаднах на много добра стойка,за само 8 левчета.Много съм доволен.

Потърси и ти в някой такъв магазин,може да излезе нещо подобно.По-скоро,ако решиш,че искаш зарядно за няколко неща,ще ти трябва някакво универсално такова,с различни накрайници.Аз поне съм виждал с по няколко ЮСБ букси.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай какво ще вземеш и си прецени, защото с едно зарядно телефона ми се зарежда за 3+ часа, а с оригиналното за около 1 час. В ел. мрежата говоря. Дори като сложа "нередовното" зарядно, телефона ми изписва "Бавно зареждане". Ако това не ти е зор, то взимай евтиното и това е. 

С това измисленото зарядно, като включа навигацията примерно и го включа да се зарежда в колата на 12V (имам и USB порт и през него е същото), почти не мърда батерията. Карам часове и примерно от 15% е отишло на 18% 

Има си значение, така че си прецени и питай на място. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж, това за това не съм се сетил, ще мина още довечера!

...С това измисленото зарядно, като включа навигацията примерно и го включа да се зарежда в колата на 12V (имам и USB порт и през него е същото), почти не мърда батерията. Карам часове и примерно от 15% е отишло на 18% 

Има си значение, така че си прецени и питай на място. 

Да питам, ама кой ще ми каже, като знам от личен опит колко да компетентни... Ровя по сайтове и намирам специализирани за конкретни модели телефони зарядни за коли. Чак толкова големи разлики дори в една и съща марка ли има разлики, не питам за цената, а за параметрите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледаш зарядния ток,колкото е повече, по- добре.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, поне вече знам кое е водещият критерий за избор.

Намерих и поръчах оригинално зарядно за модела, утре ще ми го доставят. Благодаря на участниците в темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100 ампера добре ли е?И внимавайте с тия зарядни. Аз на евтино за автомобил не бих си поверил скъп телефон, понеже са такава некачествена сглобка, като погледна трансмитери и прочие, че не се знае кога ще изпържи телефона.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100 ампера добре ли е?И внимавайте с тия зарядни. Аз на евтино за автомобил не бих си поверил скъп телефон, понеже са такава некачествена сглобка, като погледна трансмитери и прочие, че не се знае кога ще изпържи телефона.

100 е малко, най- малко 1000  :D Иначе за пърженето си прав, ама всеки си носи кръста. И втози ред на мисли, дай да не използваме зарядни за 220 в., за да не си изпържим скъпите телефони :)

Редактирано от elleena (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...И внимавайте с тия зарядни. Аз на евтино за автомобил не бих си поверил скъп телефон, понеже са такава некачествена сглобка...

Точно по тая причина поръчах оригинално зарядно, произведено от HTC - не, че ми гарантира 100% сигурност, но такава няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си взема зарядно за кола. Ходих на няколко места да питам, но сякаш не бяха чували за такова чудо. Знаете ли някое сайтче, откъдето бих могла да си поръчам? По възможност да не е скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 часа, elisavetapankova написа:

Искам да си взема зарядно за кола. Ходих на няколко места да питам, но сякаш не бяха чували за такова чудо. Знаете ли някое сайтче, откъдето бих могла да си поръчам? По възможност да не е скъпо.

"Искам да си взема зарядно за кола. Ходих на няколко места да питам, но сякаш не бяха чували за такова чудо."

Искам да си взема зарядно за телефон от автомобил.

Ето Ви "сайтче" от където можете да си изберете зарядно за ТЕЛЕФОН. Иначе, както сте написала в темата си излиза, че търсите зарядно за кола. А то се казва -" бензиностанция" и наистина хората ще са учудени.

https://gsm-zarjadno-za-kola.pazaruvaj.com/

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да провериш и в https://vikiwat.com/zaryadni-ustrojstva.html . Моето зарядно е от там. Доставят ги доста бързо и цените не са високи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От две години ползвам този https://www.amazon.co.uk/Anker-Charger-Adapter-PowerDrive-Samsung/dp/B00VH84L5E/ref=sr_1_6?s=telephone&ie=UTF8&qid=1501923753&sr=1-6&keywords=car+charger+usb модел. Производителя е един от най-реномираните в световен мащаб(поне доколкото аз съм информиран). Зареждам по два смартфона едновременно в колата без проблем. Препоръчвам! Закупих го от Амазон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/20/2014 в 6:00, simtech написа:
на 1/20/2014 в 5:40, elleena написа:

Зарядният ток и да е голям, е абсолютно мех/все-тая/ за телефона. Батерията не се зарежда директно от 5V, а през намаляващ DC/DC до 4.2V, на който колкото му е максималния изходен ток, дотолкова ще може да зарежда.

Няма да е зле вече да прекратиш ръсенето на акъл в тая област.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Atanas Pachov написа:

Зарядният ток и да е голям, е абсолютно мех/все-тая/ за телефона. Батерията не се зарежда директно от 5V, а през намаляващ DC/DC до 4.2V, на който колкото му е максималния изходен ток, дотолкова ще може да зарежда.

Няма да е зле вече да прекратиш ръсенето на акъл в тая област.

Това, което съм писал за 100-те ампера беше сарказъм. Проблемът е, че има много китайски боклуци. В едно такова зарядно може да не намериш 12V->5V DC-DC конвертор, а 7805 интеграла или въобще НИЩО..
Ето пример...
http://hackaday.com/2012/08/15/buying-cheaper-electronics-and-not-saving-money/
Ти..с такова зарядно като пробваш да си заредиш телефона, дали няма да го опечеш?

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.