Премини към съдържанието
Димитър Димитров_327081

Лаптоп ACER One 722 -голямо натоварване на процесора- на какво се дължи ?

Препоръчан отговор

Извинявам се предварително, ако има такава тема.

Проблема ми е следния - лаптопа ми е ACER One 722 [CPU AMD Dual-Core Processor C60 with Turbo CORE Technology up to 1.333 Ghz] забелязах,че на притурките индикатора на процесора ми показва 80-90%. Интересното е, че когато скрия прозореца на Chrome от близо 100% започва да спада:

Публикувано изображение

Много малко след като не съм в Chrome  спада :

Публикувано изображение

Много бавно ми работи в интернет иначе не, например като работя с ,paint, word...... и подобни няма никакви проблеми.

Ето и диспечер на задачите/процеси

Публикувано изображение

Ще съм много благодарен, ако ми помогне някои.

Редактирано от Димитър Димитров_327081 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Долу в ляво натисни бутона "Покажи процесите на всички потребители" и качи снимките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата има ли намерение нещо да пише или да показва ? Ако няма такова да поиска тя да бъде закрита . Проблем има на неговия лаптоп . Натоварването може да е по куп причини . Колегата преди мен преди половин час е поискал една снимка за да се види какво и що работи на тази машина поне на първо четене . Решенията на проблема могат да се различни съобразно това което се види . До тогава се виждат само едни 8-9 хром процеси и толкова .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно няма решение  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно няма решение  :(

Изключи гаджетите - те са 5-10%

Изключи индексирането.

Имаше тема за оптимизация на уиндоус 7, но не мога сега да дам линк...

пп А какво работи под DOS ? Имам предвид cmd.exe

Темата...

Редактирано от algrab (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи гаджетите - те са 5-10%

Изключи индексирането.

Имаше тема за оптимизация на уиндоус 7, но не мога сега да дам линк...

пп А какво работи под DOS ? Имам предвид cmd.exe

Нямам представа, ако мога да проверя кажи къде да видя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има отворен command prompt (CMD)  както е забелязъл колегата преди мен .Конзолата да бъде затворена . Автора на темата да затвори хром , да инсталира Мозила. Да пробва браузване и да провери какво е състоянието . Програми за оптимизация няма да решат абсолютно никакъв проблем на система на която капацитета на процесора бива използван почти напълно в дадени моменти. За такова натоварване са отговорни процеси работещи . На снимките не е видно да има натоварване . Нека автора да натовари машината с хром като отвори няколко таба . Да погледне в Диспечера на задачите какво е положението с натоварването , не през тия смешни часовници . Ако натоварването идва от хром , то по всяка вероятност при инсталирането му са нацвакани и кой знае какви добавки който работят паралелно.  Ако използването на Хром е толкова желано , то автора да го деинсталира напълно , заедно със всякакви настройки и каквото там е правил . Да инсталира отново въпросния браузър но да внимава какво и що инсталира едновременно с него , т.е. да следи за отметки при самата инсталация . Като последно мога да добавя че с толкова малък и слаб процесор системата трябва да е максимално олекотена.  Какво означава това ? Ами следното :

1. Спиране на автоматичното стартиране на ненужни приложения - RUN(Изпълнение ) - msconfig-startup
2. Спиране на гаджети
3. Спиране на автоматични ъпдейти ( ако са включени ) - винаги може да се проверява за такива и ръчно при някакъва забелязана нестабилност на системата .
4. Използване на друг браузър който не създава за всяка отворена страница по една камара стартирани .exe процеси както прави Хром
5. Спиране на индексирането - "Компютър" - десен клик върху дял "С"Свойства  -Махане на отметката пред "Разреши индексирането ..... " . При появата на прозорец с питане - игнориране на всичко и продължаване на операцията .

Сканиране на системата за вируси със Malwarebytes -Инсталация- Обновяване със последните дефиниции , Сканиране - ако има зарази почистване - Рестарт- Деинсталиране на програмата .
Това че системата се защитава с Аваст не означава автоматично че е "чиста " .
Толкова за сега . След като автора изпълни съветите ще види какво е положението и тогава може да се мисли и за други неща .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как не можеш да затвориш  конзолата ????? Какво става когато цъкнеш на "X" ????? Сканира ли системата ? Рестартира ли я след това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

след като натисна изключване на потребителя излизам от акаунта и все едно и също. Тоест е направен акаунт, който постоянно си стой (по моята представа)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не за това става въпрос . Това без да обяснява какво и що трябва да си е така както се вижда и не се изключва .

В диспечера на задачите има процес "cmd .exe ", който показва наличие на отворена конзола за работа под DOS . За нея ставаше въпрос .

Сканира ли системата за вируси , за да може ако има такива да се обърнеш към друг раздел на форума .?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.