Премини към съдържанието
theroadtozion

проблем с Win Vista и хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте!

Опитвам се да поправя лаптопа на един приятел, който е с Windows Vista. Ударил го е (умникът) и от там насетне уиндолса не се зарежда, според мен хард диска е задрал в някой уиндолски файл.

Когато се опиташ да стартираш Windows-а, тръгва BIOS-а, и до там-остава черен екран.

Ето какво опитах:

Има една опция да ти чек-не хард диска, та пуснах я, сканира до 99% и след тва се рестартира и нищо.

Пробвах да вляза под safe mode, но като стартирам компютъра и натискам Dell (Acer e лаптопа), ми излиза меню да избера между тва за сканирането на хард диска и да пусна Windows Vista, като избера Windows Vista и натисна F8 за да избера  Safe Mode, остава на черен екран.

Пробвах с LIVE флашкa с Ubuntu-тръгва си Линукса, работи си, намира и хард диска, отваря си го,всичко.

Пробвах да сложа една Windows Vista на една флашка и да дам Repare, ама първо седя 5-10мин черен екран, после се появи тва менюто Repare/install, дадох ми Repare и нещо не ми намира операционната система, която да ми поправяло, и ми дава един браузър да си я намеря сам, цъкам върху Local disk С: ама не ми го отваря нещо. А и върви супер бавно.

Някой може ли да ми даде акъл какво да правя и какво да пробвам?

Мерси!

EDIT: Като boot-не в крайна сметка от флашката с Windows-а след 5-10мин чакане, после супер бавно върви,а същата флашка я пробвах на друг лаптоп и boot-ва веднага и си върви добре. Иначе като сложа флашката с Убунту и си върви нормално (ако смятате,че има значение).

Редактирано от theroadtozion (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с LIVE флашкa с Ubuntu-тръгва си Линукса, работи си, намира и хард диска, отваря си го,всичко.

А нова инсталация на операционна с-ма???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нова инсталация на операционна с-ма???

За сега се опитвам да го избегна,понеже има някакви неща на партишън-а където е Windows-а и се опитвам да ги запазя.

Иначе това Repare-а ми отвори С: където е Windows-а,но не знам кой точно файл да избера,че да го поправя,понеже сам не си намира какво да поправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рестарт и помпите ф9 за възстановяване на оригиналното състояние

Помпам F9 и ми излиза меню с 2 опции-или да ми сканира хард диска за грешки (което го правих вече),или да стартирам Windows Vista normaly (ако го цъкна-остава на черен екран) , а ако искам повече опции, трябва да натисна F8, за да ме пита там:safe mode, last known good configuration,etc., само че въобще не стига до там, като натисна F8 на черен екран премигва 3 пъти бялото тиренце на prompt-а и остава да си свети черния екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам с влашка, но защо не пробваш поправка с инсталационен диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук се крие отговора. Щом убунту от лайв цд си тръгва от раз, то най-вероятно твърдия диск е повреден. Имайте предвид обаче че всеки опит да четете/пишете по него го унищова още по-бързо и може да откаже съвсем. Затова най-добре с един диск на Хиренс или някоя линукс дистрибуция спасете каквото можете от информацията. От там насетне гаранция и сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук се крие отговора. Щом убунту от лайв цд си тръгва от раз, то най-вероятно твърдия диск е повреден. Имайте предвид обаче че всеки опит да четете/пишете по него го унищова още по-бързо и може да откаже съвсем. Затова най-добре с един диск на Хиренс или някоя линукс дистрибуция спасете каквото можете от информацията. От там насетне гаранция и сервиз.

Какво да направя с Hiren´s? Лошото е, че не знам как да работя с него и не знам командите.

Гаранция няма лаптопа, за това мисълта ми е, евентуално, да му сканирам лошите сектори по някакъв начин, и след това да сложа нов Windows. Идеи как да го направя?

Редактирано от theroadtozion (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hiren's BootCD 15.2 - https://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1175

Ето тук: http://www.hirensbootcd.org/screenshots/ какви програми съдържа.

или :

Ultimate Boot CD for Windows http://www.ubcd4win.com/downloads.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да правя нищо по него, го бях оставил, и сега един месец по-късно, като се опитам да подкарам Ubuntu, зарежда супер бавно. Опитвам се в момента да направя чиста инсталация от USB на Windows 7 и пак върви адски бавно: 20-25 мин седя на екрана LOADING SETTINGS... а сега зацикли на Where do you want to install Windows и от долу ми излизат възможните партишъни, но на курсора на мишката се върти онова колелце (дето мисли) и не мога да избера никой партишън.

Според вас от какво може да е?

Според мен едва ли да е от хард диска, понеже и Linux-а го зарежда супер бавно от Live USB, а в него случай, не чете нищо от харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти носи си последствията другия път с чук да го удари умника много благородно от ваша страна да помогнете , но кой знае какво се е  случило аз ако съм на ваше място ще ресна и ще помпя ф11 или ф 10 ако е оригинална и има рековери да го извикате с някой от тея бутони друг вариант да ресетнете биоса или да го префлашнете не знам трябва да опитвате ако не става да си плати за случилото той си е виновен машинката може да стачкува и да се бунтува защото му е сърдита , че я бие и след 2 3 месеца да размисли и да тръгне успех в лекуването.

Редактирано от Gangosa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.