Премини към съдържанието
цжбнм

Клавиатура за таблет - има ли такова чудо?

Препоръчан отговор

Здравейте, реших да си купувам лаптоп или нотбук, обаче се замислих вече имам таблет преди време бях гледал бяха направили хибрид между лаптоп и таблет - това си е таблет с клавиатура на две опори.

Та се зачудих измислено ли е такова чудо клавиатура за таблет, вирее ли по нашите земи и колко струва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клавиатура за таблет, отдавна има.

Но, дали е това което търсите е друг въпрос.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, реших да си купувам лаптоп или нотбук, обаче се замислих вече имам таблет преди време бях гледал бяха направили хибрид между лаптоп и таблет - това си е таблет с клавиатура на две опори.

Та се зачудих измислено ли е такова чудо клавиатура за таблет, вирее ли по нашите земи и колко струва?

Има как да няма

Колегите вече са писали преди мен, но аз имам и да допълня нещо: ако искаш да си вземеш такава клавиатура един съвет от мен, от личен опит,- търси такава с бутони от твърда пластмаса, понеже има едни, които са силиконови, меки и не са удобни много.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в Кауфланд има на "HAMA" - калъф с клавиатура  за 19 лв ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, добри предложения давате. Но питащия не е казал, каква марка/модел е таблета. Дали изобщо поддържа OTG кабел или УСБ кабел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност въпроса му е има ли клавиатури за таблет (т.е. изобщо за таблет), а не пита има ли за неговия таблет, за който той не дава никаква информация.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. :)Доколкото мога да видя от тука таблетът има едно micro-b USB(броят на дупките и формата съвпадат), имам и преходник към обикновеното usb(вид А), но и двата му края са мъжки, а като гледам изображенията на клавиатурите, те имат кабел, който изисква женско USB вид А. Та май ще трябва да купувам и преходник. Вие, които разбирате повече, какво бихте ме посъветвали?А иначе таблетът е Prestigio PMP5080, android 4.0.3

Редактирано от цжбнм (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най- неудобното на тези клавиатури е, че не са кирилизирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има не лоши Bluetooth клавиатури, но са на малко по-висока цена (двойна). Бих те посъветвал да не купуваш външна клавиатура, а да купиш добра софтуерна клавиатура, като например SwiftKey Keyboard, която е доста по-добра от вградената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има не лоши Bluetooth клавиатури, но са на малко по-висока цена (двойна). Бих те посъветвал да не купуваш външна клавиатура, а да купиш добра софтуерна клавиатура, като например SwiftKey Keyboard, която е доста по-добра от вградената.

Предпочитам хардуера пред софтуера, първо защото когато нямаш истински клавиши е много по-лесно да натиснеш някой по погрешка, второ защото като имаш клавиатура може дисплеят и клавиатурата да ти са под различен ъгъл и така е по-удобно хем за писане, хем за четене, докато ако клавиатурата е софтуерна това го няма и не ти е много удобно и трето защото имам повече доверие на хардуера, кой знае какво може да стане на програмата, да се изгуби по някакъв си начин, докато клавиатурата си трае, а и освен това досега не съм купувал от този ап стор и не смятам и да купувам. Освен това стойката, която идва с клавиатурата, сама по себе си е предимство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предпочитам хардуера пред софтуера, първо защото когато нямаш истински клавиши е много по-лесно да натиснеш някой по погрешка, второ защото като имаш клавиатура може дисплеят и клавиатурата да ти са под различен ъгъл и така е по-удобно хем за писане, хем за четене, докато ако клавиатурата е софтуерна това го няма и не ти е много удобно и трето защото имам повече доверие на хардуера, кой знае какво може да стане на програмата, да се изгуби по някакъв си начин, докато клавиатурата си трае, а и освен това досега не съм купувал от този ап стор и не смятам и да купувам. Освен това стойката, която идва с клавиатурата, сама по себе си е предимство.

М...да..., ама не е е точно така... За таблет, софтуерната клавиатура има някои големи предимства, като това, че не трябва да целиш клавишите в тъмното, предикативното писане, удобството да си я оразмеряваш и местиш и т.н., да не говорим, че няма как да я загубиш, за разлика от другата. Страховете ти да загубиш приложението... То по същата логика можеш да "загубиш" и хардуерната, като прецакаш MicroUSB порта или просто таблета в един момент да престане да я разпознава. Ясно е кое е по-вероятно да се повреди... Не е вярно, че е много по-лесно да натиснеш грешен бутон на софтуерна клавиатура. Да, случва се да натисна грешен бутон, и какво от това?... И на другата ще натискаш, не се безпокой. Не отричам, че има някакво удобство, но не чак такова, да ми липсва. Мога да правя сравнение, защото ползвам безжична клавиатура за Android TV стик (моята не е подходяща за таблет и не ти я препоръчвам). Има и безплатни софтуерни клавиатури, включително и вградената, но предложих конкретно SwiftKey Keyboard, заради отличните възможности. Стойката е предимство, да, но не и в комбинация с клавиатурата и кабела, което не ти позволява да ползваш таблета докато го зареждаш, включил си флашка към него и т.н. В този случай, клавиатурата се превръща в пречка. Единствените смислени клавиатури са тези с Bluetooth, като тази, но и цената не е 20 лева, пък и не върви със стойка, която ще трябва да си купиш допълнително. В края на краищата, парите са си твой... и успех с покупката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали идеята на таблета е да няма мишка и клавиатура.

Ами да му вържем мишка, клавиатура и монитор тогава и да го ползваме като PC. Може по желание и джойстик, волан и т.н.

Иначе по темата - клавиатури за таблет има и във всеки магазин за 1 лев, които виреят доста успешно по нашите земи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно с една такава  клавиатура бера ядове вече 3-ти ден купена от сайт за обяви . Ползва се преходник и я тествахме на 3 таблета  и  не тръгна на нито един .  Таблетите са Ейсър,Самсунг и  едно китакско чудо на техниката.  На лаптоп работи но на таблетите изобщо не тръгва. Това го споделям за да не  останеш изненадан ако не тръгне клавиатурата.  Няма да е лошо ако споделите  какво трябва да има в тоя таблет ,че да се разпознават такива клавиатури за 18-19-20 лева .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно с една такава  клавиатура бера ядове вече 3-ти ден купена от сайт за обяви . Ползва се преходник и я тествахме на 3 таблета  и  не тръгна на нито един .  Таблетите са Ейсър,Самсунг и  едно китакско чудо на техниката.  На лаптоп работи но на таблетите изобщо не тръгва. Това го споделям за да не  останеш изненадан ако не тръгне клавиатурата.  Няма да е лошо ако споделите  какво трябва да има в тоя таблет ,че да се разпознават такива клавиатури за 18-19-20 лева .

като изключим тези варианти за калъг и клавиатура за 20 лв има и читави предложения но разбира се струват малко повече ако са и безжични

Tracer Клавиатура Eureka TRK-325 Bluetooth

при не високи претенции може и тези които са жичните, то ако го ползваш в къщи може и съвсем стандартна клавиатура да си закачиш но консумацията може да е голяма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как й се връща българският език на тази външна клавиатура никой не може да ми каже,натиснах нейн клавиш,оттам излезе меню,нещо смених и остана латиница.После пробвах какво ли не и само на самия таблет открих как се сменят езиците,но външната клавиатура си оставаше на латиница

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.