Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам нужда от помощ за драйвър на hikvision. Искам да пусна да гледам камерите чрез remote viewer на Internet Explorer, 

До тук добре. Слагам локално IP na DVR-а, той го приема и стигам до инсталирането на activex control на hikvision-а за remote viewer. Да, ама не! Не мога да го инсталирам този контрол/драйвър, защото не ми позволява да инсталирам контроли, щом са от "непознат издател".

Има ли някой, който се занимава с DVR-и, видеонаблюдения или др?

Може ли някой да ми каже как да разреша на IE8 на windows xp/7 да инсталира този драйвър/контрол.

Пробвах с инструкции от различни сайтове, пробвах с IE Active_X Manual Installation от официалният сайт на Hikvision, инсталирам го, но пак не става.

Само контрола не мога да го сваля от никъде, защото никъде не го намирам. Моля ви за помощ!

Ето го ActiveX контрола:

Публикувано изображение

Ако има тема с дискусии за DVR и разни такива, моля модераторите да ми преместят темата. Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

----

Редактирано от dodo00 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвах един браузър който се държеше като интернет експлорер дали няма да стане с тоя http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=86

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

------

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и тук има нещо по въпроса http://www.ehow.com/how_6508360_install-activate-activex-controls.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

--------------

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И отново не става.

Ползвах един браузър който се държеше като интернет експлорер дали няма да стане с тоя http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=86

Знам, че Engine-а му е на IE,  но не съм го пробвал. Мерси, сега ще погледна.

по накратко влез в експлорера / инструменти / от там опции за интернет / защита / провери дали е на надписа интернет / и от там ниво по избор / там някаде пише че по подразбиране е забранено да се приемат неподписани контроли - маркирай разреше и избираш ОК

Тва съм го пробвал 1500 пъти.

EDIT:

Тва с "друг плеър" няма как да стане, защото не е IP камера, а минава през DVR. 

и тук има нещо по въпроса http://www.ehow.com/how_6508360_install-activate-activex-controls.html

Тва е малко трудно, но ще го погледна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-----------------

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

edit:

Пробвах с Avant. Инсталирам го, открива веднага, че има нужда от инсталиране на activex(само IE го открива по принцип) давам инсталирай и до там......Нищо не става, даже дава грешка "the precedure entry point NET_DVR_GetReleationCFG could not be located in the dynamic link library HCNetSDK.dll"

Тва с "друг плеър" няма как да стане, защото не е IP камера, а минава през DVR. 

дай модела - номер, и той ли е на хиквизион

http://www.hikvisioneurope.com/portal/index.php?dir=Integration%20and%20Development%20Materials/03%20%20%20RTSP/

DS-7204HI-VS/M0120081112BCWR011013092WCVU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

--------------

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но тук ми отваря тва което искам и то в операта, а моето не иска.

Имаш ли някаква идея как да го оправим?

Редактирано от lavico (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-----------

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А между другото, инсталирах и 15 програми без абсолютно никакъв резултат. Само едната програма "iVMS-4200 Client" ми дава надежди.

Там постигнах резултат. Намерих устройството, порта и т.н, но ми дава странна грешка за log-in. 

"Admin logins failed. Error code hcnetsdk.dll[1])incorect username or password, please try again", а паролите ми са верни уж...

rtsp://USERNAME:PASSWORD@IP:554/h264/ch1/sub/av_stream

може да си пропуснал една елементарна стъпка, след инсталиране на контрола браузера се рестартира

При опит да отворя с VLC :

VLC не може да отвори MRL 'rtsp://Admin:666666@192.168.0.104:554/h264/ch1/sub/av_stream'. Вижте отчета за подробности.

А да те попитам, паролата и юзъра са тия, които използвам за контрол панела на самото устройство, нали?

В папката на VLC има папка SDK/activex, а там има test. Пускам го с IE, иска ми activex, инсталирам го без проблем и ми се появява направо плеър. Да, ама не мога да пусна тва, което ти ми каза да пробвам. Има нещо в тоя линк, но не знам кое да променя..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-------------------------

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

------

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В options в security setttings трябва да цъкнеш custom level и навсякъде където пише ActiveX да му дадеш prompt или enable. Като ако e prompt трябва да му даваш enable ръчно. Това са настройките на браузера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, нямал съм подобна камера

ако ти помогне разгледай настройките на подобни

име - admin

парола - 12345

http://91.148.138.14

Благодаря ти много, ще разгледам. 

При теб как се получи тва? Виждам, че е различно от тва което опитвам аз.

В options в security setttings трябва да цъкнеш custom level и навсякъде където пише ActiveX да му дадеш prompt или enable. Като ако e prompt трябва да му даваш enable ръчно. Това са настройките на браузера

Пич, дал съм на всичко enable. Когато го направя така, даже не ми излиза, че има нужда от activex контрол. 

Додо, как мога да отворя на локалното "doc/page/main.asp" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, работата е следната. Тия от интернета май са ми забранили портовете, защото ми пише, че порта е зает - 8000. Сега пробвах с една програма, която ми казва, че е зает. Пробвах и тук - http://ping.eu/port-chk/ и пак ми казва, че са заети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата е в експлорера - за XP ако можеш да направиш ролбак към IE6, за седмицата задължително към IE11. С един китайски двр съм се занимавал, и с IE7 - няма така борба, и не тръгна. Просто неподписаните активекс не искат да се подкарат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно, бати убития IE! Не знам дали ще мога да направя тоя ролбак.  Ще видя. Мерси много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.