Премини към съдържанието
Slot

Може ли матрица от лаптоп да стане на монитор за компютър?

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!Матрицата е от неработещ IBM само споменавам, че е по стара модел.Искам да знам дали с някакви помощни средства, изобщо може да се превърне в монитор за компютър?И дали изобщо може да стане от матрица на лаптоп, монитор за КОМПЮТЪР.Интересно ми е, защото може да я направя като още един монитор за компа или нещо такова.

Редактирано от Slot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

???

Много точно ти отговориха. Монитор за компютър не се състои само от матрица. И то не от лаптоп.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубава тема с лаконични и абсолютно точни отговори . Едно не можах да разбера . Автора на това питане не намира ли разлика между лаптоп (неговите компоненти ) и настолен компютър ????? Може би ще се окажа прав както и много други колеги че маса народ си мисли че системата "Лаптоп " и системата " Настолен компютър " са едно и също нещо . Общото между двете е буквално само използването на името "Компютър " и възможността за извършване на еднакви операции от двете системи .С това се изчерпва  всичко общо .От тук на там няма един взаимозаменяем компонент между двете системи , няма дори и малка прилика в конструктивното изпълнение , дори компонентите да са с еднакви имена(процесор , видеокарта , рам , дъно,охлаждане и т.н )  , те са различни като всичко ( изпълнение ,монтиране , захранване , свързване ) .

Това е за всички онези който не спират да мислят лаптопите си за настолни компютри и да ги третират като такива .

П.П. Аз пък имам таблет , що да не питам за това дали не става да му използвам матрицата за монитор на настолен компютър ? Нали и на него пак браузвам , пак говоря в скайп , пак играя игри , пак отварям програми ? 

Дано някой се замисли и чете мъничко повече за разни нещица !

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, разбира се.

Един монитор се състои най-общо от матрица, контролер, инвертор и  управление. Отиваш на този сайт http://www.ebay.co.uk/itm/111115624120 и им пишеш ТОЧНИЯТ модел на матрицата (като разглобиш всичко, на гърба й го пише. ИБМ НЕ прави матрици). Купуваш си хардуера (около месец за доставката) и оттук нататък, ако не си с две леви ръце, трябва да си сглобиш монитор. За мен беше проблем да закрепя всичко и стойката за монитора. Разгледай хубаво страницата по-надолу, има примерни реализации.

Основният въпрос тук е "А заслужава ли си?", съвременните монитори с подобни параметри са доста евтини.

А на всички "разбирачи" по-нагоре им се порадвай на титлите и самочувствието, с което дават акъл...

"Дано някой се замисли и чете мъничко повече за разни нещица !" Добре казано. :D

Редактирано от nightowl (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, разбира се. Отиваш на този сайт http://www.ebay.co.uk/itm/111115624120 и им пишеш ТОЧНИЯТ модел на матрицата. Купуваш си хардуера (около месец за доставката) и оттук нататък, ако не си с две леви ръце, трябва да си сглобиш монитор. За мен беше проблем да закрепя всичко и стойката за монитора. Основният въпрос тук е "А заслужава ли си?", съвременните монитори с подобни параметри са доста евтини. А на всички "разбирачи" по-нагоре им се порадвай на титлите и самочувствието, с което дават акъл...

"Дано някой се замисли и чете мъничко повече за разни нещица !"  :D

Е точно така де , трябва човек да прочете и да се замисли за някой неща преди да тръгне да пита и да ги прави . Това което си посъветвал е точния пример за това което става въпрос . Всяко устройство може да бъде пригодено да работи еди как си и на еди какво си , стига да е близко по функция и изпълнение . Големия въпрос е не дали си заслужава опита -това винаги си заслужава ако става въпрос просто за опит  ,друг е  въпроса е това колко ефективно ще работи , какво ще се случи при работа в дълъг период от време , какво ще е състоянието на цялата тази система след 3 месеца работа примерно . Какво става дори при едно мръдване на тези "черва " който трябва да бъдат навързани за да се състоят нещата ?

Едно е да се прочете нещо че може са се случи и да се направи , друго нещо е дали това е нормално работещо и ефективно .

Ще ти дам един пример за твой размисъл :

Имаш един лек автомобил "Лада " , вземаш един двигател от "Мерцедес " , със кройки и рязане на коша , тампони , кабели , скоростна кутия друга , диференциали други ще го наместиш в края на нещата . Ще запалиш , ще потеглиш и какво ? Каква кола ще караш ? Не като марка , а сигурна , надеждна и грамотно изработена ли ? 

Проба като тази за която пита автора е правена не веднъж , системата си работи , но за не дълъг период от време . За последно такова изпълнение работи 4 месеца  и приключи . Матрицата беше монтирана в кутия от монитор с ръчно доработени отвори и закрепена добре  Всичко си работеше докато в един момент при стартиране на екрана имаше само бели точки и се приключи в кофата . Беше се повредил конвертора( незнайно какво , никой не си е играл да мери )  и съсипа  матрицата . Проблема обаче не се оказа единствен . При свързване към нормален монитор нещата се оказаха проблемни - видео картата( която  беше здрава и работеща)  работи няколко часа и до тук . След изключване на системата и последващо пускане вече нямаше никой . Помисли се върху възможността видеокартата да е дефектирала и от там да са последвали нещата по веригата . Стигна се до извода че ако нещата бяха  проблемни от видеокартата натам , то след разкачането на "системата " нямаше да тръгне изобщо или щеше да покаже някакъв дефект . Последва смяна на видеокартата , свързване към нормален монитор и всичко си беше наред . Извода  беше повече от очевиден и струваше пари - почти колкото два нормални монитора .

Това е за замислянето , то бива повърхностно и по -задълбочено . Тук и въпроса и твоя съвет за примери за първото .

Бъди здрав и ти желая успех . Когато използваш тази система 1-2 години , напиши че всичко е наред . Сега ако напишеш че това което си направил ти работи дори от повече  няма да се учудя .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много обичам хора, които, като ги питаш колко е часа  - ти изнасят лекция за устройството и историята на часовника (нещо като Георги Пирински), но не казват колко е часа.

Аз просто отговорих на въпроса" "Искам да знам дали с някакви помощни средства, изобщо може да се превърне в монитор за компютър?И дали изобщо може да стане от матрица на лаптоп, монитор за КОМПЮТЪР."

Също така казах, че основният въпрос е "Дали си заслужава?". Оттук нататък-всеки сам си избира пътя.

Dixi.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, разбира се.

Грешка. Мониторът се състои от захранващ модул, модул управление, LVDS модул, инвертерен модул, матрица. И то при много грубо приближение. В лаптопа очевидно управлението е било извършвано от интегрирани компоненти на дънната платка, които комуникират с LVDS платката на матрицата. Да се намерят съвместими компоненти, с които да се изгради монитор от една такава лаптопска матрица е нещо почти невероятно. Въпреки известната стандартизация, piout-а много трудно е да бъде намерен описан някъде. То ако ставаше само с Plug and play.. Самият факт, че матрици със съвместими изгледи на интерфейси понякога не са взаимозаменями и взета от един лаптоп и поставена на друг матрицата не работи правилно трябва да ти говори нещо. Да не говорим, че цената на предполагаемото кит-че е колкото 19/21 инча марков монитор втора ръка. Така че престани да се правиш на умник.п.п То в Ebay продават и кабели, които преобразуват пасивно, без електроника цифрови в аналогови интерфейси. Дали работят - друг въпрос.п.п2 Значи прост отговор на въпрос го направи проширен, да губим време да обясняваме "подробно". Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много обичам хора, които, като ги питаш колко е часа  - ти изнасят лекция за устройството и историята на часовника (нещо като Георги Пирински), но не казват колко е часа.

Аз просто отговорих на въпроса" "Искам да знам дали с някакви помощни средства, изобщо може да се превърне в монитор за компютър?И дали изобщо може да стане от матрица на лаптоп, монитор за КОМПЮТЪР."

Също така казах, че основният въпрос е "Дали си заслужава?". Оттук нататък-всеки сам си избира пътя.

Dixi.

Прав си за лекциите , спор няма . Аз също не че обичам , тази дума е някак си силна , но по- скоро са ми интересни хора който като ги попита слепец колко е часа му казват 2 без пет , без да се интересуват дали той ще разбере днес ли е или нощес. Тук намирам човек написал темата за слепеца , а теб за онзи който му казва колко е часа .

Няма невъзможни неща в света на техника . Има две обаче категории в тази област - работещи и неработещи .Това какво в какво може да се превръща не го коментирам . Когато един човек пита за нещо дали знае "пътя" ? Мисля че пита точно за пътя и ти го прати да даде 100 лв евентуално и да прави неща с неизвестен край .

Отново ще напиша - надявам се да се попрочете това онова , без значение дали ще е със усмивка от твоя страна .

Няма смисъл от повече неща по тази тема . Безсмислен е всеки ред повече . Както ти каза всеки си избира пътя , важното е тези който съветват да не го насочат към грешния такъв - даване на пари и неясен резултат.

Оценявам желанието и старанието ти , това винаги го адмирирам , но не и съвети лишени от ефективност (техническа и финансова )

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да кажа и аз няколко думи! Разбира се, че може! Аз също бих се хванал, ако бях по-млад!Но!

Погледни годините на питащият и как пита! Технически той е НЕГРАМОТЕН във всяка една област, камо ли да се справя с такава задача. Гледам, стара пушка си във форума /2005 година регистрация/ . Докато това момче е едва на 13 години и си мислиш, че нещо е разбрал от това, което си му написал?Така  не се обяснява на човек на тази възраст, защото в този случай точно ти изглеждаш като...Георги Пирински! Досещам се /дано не греша/ кой си всъщност, за да те критикувам, но не е необходимо да пишеш някои неща, защото на неговите години и ти си изглеждал смешен.  Иначе, благодаря, че си пуснал линк за разглеждане. Поне на мен ми беше интересен, а когато и питащият го разгледа подробно, попитай го как  ще свърже захранването например към буксата на контролера и колко волта ще са му необходими за захранване на направеният монитор. Ей тъй, за да се увериш, че питащият бъкел не разбира!А колко съм прав или не, оставям на теб да прецениш.  И накрая - точно поради тези причини и коментарите са такива!А за това че не е оправдано да се прави монитор, напълно се съгласям и с ТЕБ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз няколко думи! Разбира се, че може! Аз също бих се хванал, ако бях по-млад!Но!

Погледни годините на питащият и как пита! Технически той е НЕГРАМОТЕН във всяка една област, камо ли да се справя с такава задача. Гледам, стара пушка си във форума /2005 година регистрация/ . Докато това момче е едва на 13 години и си мислиш, че нещо е разбрал от това, което си му написал?Така  не се обяснява на човек на тази възраст, защото в този случай точно ти изглеждаш като...Георги Пирински! Досещам се /дано не греша/ кой си всъщност, за да те критикувам, но не е необходимо да пишеш някои неща, защото на неговите години и ти си изглеждал смешен.  Иначе, благодаря, че си пуснал линк за разглеждане. Поне на мен ми беше интересен, а когато и питащият го разгледа подробно, попитай го как  ще свърже захранването например към буксата на контролера и колко волта ще са му необходими за захранване на направеният монитор. Ей тъй, за да се увериш, че питащият бъкел не разбира!А колко съм прав или не, оставям на теб да прецениш.  И накрая - точно поради тези причини и коментарите са такива!А за това че не е оправдано да се прави монитор, напълно се съгласям и с ТЕБ!

Страхотен аватар!.Ама не съм този, за който ме мислиш. 12V/4А, то си пише.

Редактирано от nightowl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Страхотен аватар!.Ама не съм този, за който ме мислиш. 12V/4А, то си пише.

За  аватара, благодаря, но и ти не си ми разбрал смисъла на изречението. Попитай го за какво е поставена буксата, а ако знае, кое и е плюса и кое минуса, колко трябва да е захранването и т.н.Това мисля, много ясно съм го написал. Пробвай, за да се убедиш.На мен не ми е нужно обяснение по тези въпроси. Ок. Може и да греша за кой те припознавам, но това е така заради това, че хората се крият, докато аз не го правя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.