Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги. Скоро бях пуснал тема за закупуване на смарт телевизор. Вече дойде момента за закупуване на такъв Toshiba 40L7335DG. Спрях се на този, защото си има всичко, 3д технология, смарт е и т.н. Сега ме интересува дали тези очила са съвместими с него и ще мога ли да гледам 3д филми с тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрата проба ще стане в магазина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрата проба ще стане в магазина.

Въобще не се сетих за това, ама въобще.... Мерси, колега петък като ходя към магазина ще пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът е с активна матрица, което предполага ограничения в заменяемостта на очилата. По спецификация този телевизор е окомплектован с 2 бр очила, които обикновено са недостатъчни и налагат покупката на допълнителни, но непременно след проба. 

Та в тоя дух на мисли, не забравяй в петък да идеш в магазина снабден с флашка, съдържаща 3Д файл.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Здравейте, колеги. Скоро бях пуснал тема за закупуване на смарт телевизор. Вече дойде момента за закупуване...

Аз пък ще си позволя да се изкажа малко не по темата.За очилата ясно! Доколкото разбирам още не си предприел покупката.В този ценови клас възможностите и предложенията са твърде ограничени,но...За малко повече пари ти предлагам да погледнеш и този http://www.technomarket.bg/products/09124171/toshiba-46tl938 -вярно без очила е ,но с малко повече средства (ако имаш възможност де) ще имаш нещо значително по-добро.А и за 3Д по малко от 46 инча си е мазохизъм! Този посочения от теб е много зле с картината ,особенно на SD сигнал.Познат има такъв и съм го ,,преглеждал,,доста обстойно!Но...на място сам ще се убедиш.Просто споделям и предлагам,а парите и избора са си твои!

Успех с правилния избор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но съм ограничен в средствата и немога да си позволя повече от тази сума, която струва този който съм показал аз тоест 800-860/70лв., а и другото което е немога да сложа по голям от 40" , защото стаята не го позволява. Какво ви е мнението за този

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бързай с покупката.Посъбери още пари.Телевизор не се купува всеки ден.Спри ги малко тия жени от твоите интереси,че не се отразяват добре на джоба. :wink12:

Хубаво си прецени размерите.Защото с тия новите и тънки рамки на телевизорите,може да с окаже и че даже 42 инча пасват идеално.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Моят съвет също е да изчакаш и да посъбереш още малко парички! Иначе, само след месец от покупката и ще съжаляваш за размера на екрана! А за място в стаята - ще намериш при всички случаи.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3D-то при телевизорите е пълен боклук. Образа няма нищо общо с това в кината. А и силно се съмнявам, че ще го ползваш това 3D повече от 10 пъти. После трябва да купуваш 3D блурей устройство+3D филми, които са по 60 бройката и т.н. Ние си взехме 50 инчов смарт телевизор(скайп, фейбук. youtube...абе смарт, но без тъпото 3D,  за около 1600 лева. Но знаеш, че Sony си е Sony. Може да хваща през Wifi и да си браузваш...

http://www.sony.bg/product/tv-126-50-lcd/kdl-50w656a 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бързай с покупката.Посъбери още пари.Телевизор не се купува всеки ден.Спри ги малко тия жени от твоите интереси,че не се отразяват добре на джоба. :wink12:

Хубаво си прецени размерите.Защото с тия новите и тънки рамки на телевизорите,може да с окаже и че даже 42 инча пасват идеално.

Да ви кажа, намерих още стотина лева и май, ще взема тази Тошиба 46", която предложи Скалата_73, а и сте прави място винаги ще се намери. Надявам се този да е добър избор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

3D-то при телевизорите е пълен боклук. Образа няма нищо общо с това в кината. А и силно се съмнявам, че ще го ползваш това 3D повече от 10 пъти. После трябва да купуваш 3D блурей устройство+3D филми, които са по 60 бройката и т.н. Ние си взехме 50 инчов смарт телевизор(скайп, фейбук. youtube...абе смарт, но без тъпото 3D,  за около 1600 лева. Но знаеш, че Sony си е Sony. Може да хваща през Wifi и да си браузваш...

http://www.sony.bg/product/tv-126-50-lcd/kdl-50w656aЗа размера на екрана, получаваш плюсчето!

Да ви кажа, намерих още стотина лева и май, ще взема тази Тошиба 46", която предложи Скалата_73, а и сте прави място винаги ще се намери. Надявам се този да е добър избор?

Разбира се че е правилна постъпката ти. Не се карай да съжаляваш. А и потърпи още малко. Аз имам един 42 и един 47 инча и ме е яд, че нямах пари за 50 или 55 инчов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, но имам и други неща, които трябва да правя. Както бях споменал в предишната тема взехме апартамент с приятелката ми и сме малко ограничени. И засега можем да си позволим до толкова пари такъв телевизор. Ще го взема, а и той също си има всичко... Мен ме удовлетворяват тези 46", да може 5 пъти да гледам 3д, но ще знам, че съм си в къщи с любимия човек и на уютно и няма да се съобразявам с никого. След време може да се вземе и нещо по-голям и по-добро, но засега това е изборът ми.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ич не му се чуди-за тези пари е добър.Като се замогнеш-ще вземеш друг.А 3Д съдържание по торентите бол ;) Аз от сумати време гледам 3Д и не ми е омръзнало-въпрос на ,,вкус,,Като го вземеш се похвали и ако има нещо неясно с 3Д-то ,или каквото и да е - питай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ич не му се чуди-за тези пари е добър.Като се замогнеш-ще вземеш друг.А 3Д съдържание по торентите бол ;) Аз от сумати време гледам 3Д и не ми е омръзнало-въпрос на ,,вкус,,Като го вземеш се похвали и ако има нещо неясно с 3Д-то ,или каквото и да е - питай!

Благодаря! Със сигурност, като го взема ще има нова тема ахахаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Очилата са съвместими с модела.

2. TL938 е модел 2012 и ще е невъзможно да намериш читава бройка. Wi-fi е много проблемно (ако изобщо го подкараш) и в комплекта няма очила. L7335 е еквивалентен като параметри, но е нов модел и има 2 броя очила в комплекта.

3. Ако все пак се откажеш от 3Д, може да погледнеш този http://technomarket.bg/products/09131971/samsung-ue-40f5000, a за още малко направо http://www.technomarket.bg/products/09128634/sony-kdl-42w650abaep

Редактирано от soul.redeemer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Очилата са съвместими с модела.

2. TL938 е модел 2012 и ще е невъзможно да намериш читава бройка. Wi-fi е много проблемно (ако изобщо го подкараш) и в комплекта няма очила. L7335 е еквивалентен като параметри, но е нов модел и има 2 броя очила в комплекта.

3. Ако все пак се откажеш от 3Д, може да погледнеш този http://technomarket.bg/products/09131971/samsung-ue-40f5000, a за още малко направо http://www.technomarket.bg/products/09128634/sony-kdl-42w650abaep

Колега.Това,което си изразил като мнение е ,,почти,,вярно! Но....

1.За очилата си обсолютно прав,макар и да не исках да го коментирам-не ми се спори тук с някои излишно! Защо абсолютно прав-защото съм го виждал нагледно!...

2.За моделите не е много ,,миродавно,,коя година са.Има модели и модели.Аз съм гледал обстойно картината на посочения от колегата Кондуров модел  в първия му пост-на Toshiba и е меко казано-много зле! Също и картината на посочения от мен модел (макар не толкова обстойно-само в шоурум),но ми бе достатъчно да преценя,че е много по-добра от тази на модела 7... Все пак за един телевизор мисля най-важно е качеството на картината!    Нов модел––по-нисък клас,или по-стар (например миналогодишен,но висок клас (флагман)) Ти...какво би избрал?

3.Ако е за...без 3D има и други добри предложения. Иначе модела на Sony е повече от добър.Другия-не искам да го коментирам.

4.Пиша това не защото целта ми е да се ,,налагам,,или каквото и да е(който както иска ,така да ме разбира) а защото малко обективност мисля не е излишна на база сравнения!!! Мисля имам вече доста такава...(тук може да се смеете някои,но е така,а и какво мислите и кого си лайквате-хич не ми дреме...)Ни лайкове ме интересуват,ни брой постове ,или тем подобни...(за разлика от някой) Тук кой се засегнал от поста ми-негова си работа!

Кой какво ще си избере и за какво ще си даде парите мен лично не ме касае.Избора негов-парите негови!Изказвам,а не налагам мнения на никой.Не ме топли кой какво мисли за мен,или какво ще си избере в крайна сметка.Който ме разбрал-разбрал.Който не-да прави както намери за добре...

Към Кондуров----каквото имах да му казвам съм го казал и с това се изчерпват постовете ми в тази тема...

Продължавайте да си ,,коментирате,,....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откъм качество на картината и аз бих избрал 46TL938, но неслучайно е толкова намален. Със сигурност всички останали бройки са или брак, или мостри на 6+ месеца, одрани отвсякъде, или презапечатки върнати от сервиза, което трудно ще разбереш, защото консултантите това не го споменават, когато ти го вадат от кашона като "нов".

@Кондуров Не се хвърляй веднага на по-големия диагонал на ниска цена. Оглеждай добре какво купуваш и не се доверявай сляпо на консултантите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук  са описани част от проблемите, характерни за упоменатите по-горе 2 модела на Тошиба. В резюме е споделено от собственици, че 938 няма шанс да се свърже с интернет през WiFi, а при 7335 тоя проблем е решен, а собственикът на втория е много доволен от 2Д картината. Но аз ще подкрепя мнението на skalata_73, потвърждавайки, че картината е меко казано "неприемлива".

И ще призова автора да си градира приоритетите, защото е несериозно да се счита, че за 1000 лв ще се намери читав модел с доволно голям екран, 3Д, WiFi и качествена картина (не разбрах всъщност какви точно са изискванията му). Давам си сметка, че цените паднаха в опит на техноверигите да си разчистят складовете, ама чак пък толкоз... Та ще се наложи да елиминира едно, за да подсили друго - кое точно, сам ще си реши.

Споменават се по-горе модели на Сони, които определено си струват всякак спрямо тия на Тошиба (а и не само), вероятно ще се намерят и други марки (игнорирайки дадения за пример модел на Филипс), но без изрично фиксиран бюджет би било чесане на езици даването на каквито и да са съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отказахте ме от тошибата.. Даже снощи бях в ТМ, разгледах още няколко модела и Тошибата видях, но по ми грабнаха окото 2 модела - Samsung UE-40F6320 и LG 42LA6130 тези ги гледах обстойно, като картина и качество доста по-добри са от тошибата, поне аз това видях. Ще ви помоля да коментирате тези 2 модела и кой от тях да взема... Бюджета е 1000лв. +- 100лв. Трябва да е 3Д задължително...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отказахте ме от тошибата.. Даже снощи бях в ТМ, разгледах още няколко модела и Тошибата видях, но по ми грабнаха окото 2 модела - Samsung UE-40F6320 и LG 42LA6130 тези ги гледах обстойно, като картина и качество доста по-добри са от тошибата, поне аз това видях. Ще ви помоля да коментирате тези 2 модела и кой от тях да взема... Бюджета е 1000лв. +- 100лв. Трябва да е 3Д задължително...

Преди месец взехме на дъщерята SAMSUNG UE-40F6510 и сме много доволни.Определено този модел  на Самсунг е по-добър от LG като характеристики,функции и възможности.Има Wi-Fi,гласово командване,може да се прехвърлят данни между телевизора,компютър,смартфон и таблет.Като на таблета може да се гледа филм,пуснат от телевизора.

Редактирано от geneviev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...но по ми грабнаха окото 2 модела - Samsung UE-40F6320 и LG 42LA6130 ... Ще ви помоля да коментирате тези 2 модела ...

И двата са с 50 Хц панели, но в тоя ценови клас друго не може и да се очаква. Другото общо е, че се предлагат с по 2 чифта очила. Моделът F6320 е с двуядрен процесор, но това не е особен плюс, защото става дума за телевизор, а не за компютър - в случая второто ядро обикновено се задейства при смарт функциите, които са друга тема на разговор. Друга съпоставка е неуместна, защото става дума за активна (при F6320) и пасивна (при LA6130) матрица, всяка от които си има предимства и недостатъци спрямо другата, та всеки сам си решава. Само ще вметна, че LA6130 е без WiFi, ако това има значение за теб.

Моите предложения са следните: Panasonic TX-L42ET60E (79 лв над бюджета ти) и LG 42LA640S (или 641S като разликата е в отенъкът на цвета - и двата модела на LG имат Wi-Fi) и се свеждат до пасивната технология с приоритет към ЕТ60Е.

Преди месец взехме на дъщерята SAMSUNG UE-40F6510...

40F6510 струва 1400 лв в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

40F6510 струва 1400 лв в момента.

Знам.Посочих го само като пример,защото са от една серия и с еднакви функции,само че 6320 е с по-малка скорост на сканиране.

Редактирано от geneviev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече имаме бюджет та ще направя и аз предложение,макар и мааалко над бюджета.

1.Относно посочените телевизори вече е даден коментар и няма какво да добавя.

2.При този твърде ограничен бюджет за мен вариантите са 2:

Или Панасоника от горния коментар,или този http://www.technopolis.bg/b2c/details/15328/P11090104/Televizor-PHILIPS-42PFL5008K-3D-LED като лично мнение е ,че в случая Панасоник-а е най-удачния вариянт!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Вече имаме бюджет та ще направя и аз предложение,макар и мааалко над бюджета.

1.Относно посочените телевизори вече е даден коментар и няма какво да добавя.

2.При този твърде ограничен бюджет за мен вариантите са 2:

Или Панасоника от горния коментар,или този http://www.technopolis.bg/b2c/details/15328/P11090104/Televizor-PHILIPS-42PFL5008K-3D-LED като лично мнение е ,че в случая Панасоник-а е най-удачния вариянт!

По-добре ще е Панасоника отколкото Филипса. Ако беше 6008 серия и аз бих се съгласил. Стоянчо! Опитайте да изчакате още малко и да съберете още някой лев. Няма да сгрешиш.Един път ще купиш телевизор на 6-7 години. Дали няма да успеете? Знам, че на всекиго се иска много и не му се чака, но ще вземеш по- добър. За 2-3 месеца ще имаш навярно още поне 300 лева.+ 1100! Ето ти 1400.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай LG или Самсунг и си свиркай! Във форумите има 10000000000000000 "разбирачи", така че колкото повече питаш, толкова повече ще те объркват!

Преди да си взема  LG-то с един приятел четохме 2 месеца спецификации и проблеми. Това не попречи да взема дефектен телевизор, сменен на следващия ден. Да не забравяме че всичко се прави в Китай и Корея!!!

Риск печели, риск губи! УСПЕХ!!!

Редактирано от atridi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.