Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,поръчах си GTX260 Gainward и след това видях че работи под DX10,a win7 работи с DX11.

Въпросът ми е, има ли как да смъкна от DX11 на DX10?? Надявам се въпросът ми да не е много глупав  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок,ама как да мина от Dx11 на Dx10?

Windows 7 автоматично ще работи с DX10 или DX9 с твоята видео карта (зависи от приложението), няма какво да буташ, даже най-добре ако играеш игри си инсталирай и http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109 Редактирано от Freeloader (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за отговорите! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 автоматично ще работи с DX10 или DX9 с твоята видео карта (зависи от приложението), няма какво да буташ, даже най-добре ако играеш игри си инсталирай и http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109

Здравей отново,искам да те попитам още нещо... За въпросната видео карта GTX260 имам захранване LC-POWER LC6600 V2.2 дали ще имам  някакви проблеми? 

Редактирано от SieKieRra (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е лакома а захранването е зле та е напълно възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е лакома а захранването е зле та е напълно възможно.

Това захранване е на другия ми комп и мислех че ще е по добро от моето,защото на моето не пише нищо а съм с AMD Phenom 9650 Quad core видео карта Radeon HD4550. възможно ли е това захранване да е по добро? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих видео картата,пускам компа чуват се 2 пищенета и до там,нямам картина.... от какво може да е това. картата само я вкарах в слота трябва ли някви допълнителни кабели да се пъхат? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих видео картата,пускам компа чуват се 2 пищенета и до там,нямам картина.... от какво може да е това. картата само я вкарах в слота трябва ли някви допълнителни кабели да се пъхат? 

Предполагам че някой ще отговорят и без тази информация, но мисля марката и точния модел че няма да са в тежест... Иначе гледах някакви снимки на така представената карта в гуглето и на някой имаше 2х6 пина на някой един 6 пинов, но при всички положения 75те вата от шината няма да са ти достатъчним, така че ще ти трябва допълнително захранване на картата. Освен това ме съмнява с нонейм захранване от незнам кога да имаш такива конектори, което налага ползването на молекс(преходник) 

Като цяло моят съвет е, в никакъв случай не го пускай компа преди да смениш захранването или някой по- разбиращ да го погледне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че някой ще отговорят и без тази информация, но мисля марката и точния модел че няма да са в тежест... Иначе гледах някакви снимки на така представената карта в гуглето и на някой имаше 2х6 пина на някой един 6 пинов, но при всички положения 75те вата от шината няма да са ти достатъчним, така че ще ти трябва допълнително захранване на картата. Освен това ме съмнява с нонейм захранване от незнам кога да имаш такива конектори, което налага ползването на молекс(преходник) 

Като цяло моят съвет е, в никакъв случай не го пускай компа преди да смениш захранването или някой по- разбиращ да го погледне.

сега разгледах кабелите и не видях такива букси каквито ми трябват, но на другото което имам мисля че видях такива но не съм сигурен че мога да ги разменя защото незнам кой кабел за къде е... можеш ли да ми помогнеш някак? Аз живея в Германия и тук не е точно като в България да намериш някой който разбира и да ти го оправи. тук трябва да го занеса на сервиз и да ме одръстят 100 200 евро...

Редактирано от SieKieRra (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово,нямаш проблем.Веднага ще ти помогна.

Я виж тук.....

Начин на работа и монтаж на захранване
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово,нямаш проблем.Веднага ще ти помогна.

Я виж тук.....

Начин на работа и монтаж на захранване

Много ти благодаря! Отивам и се заемам със смяната. После ще пиша какво става. Надявам се видео картата да проработи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я по-добре се спри и хубаво прочети темата,която ти дадох.И чак тогава се захващай да местиш кабелаци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я по-добре се спри и хубаво прочети темата,която ти дадох.И чак тогава се захващай да местиш кабелаци.

Прочетох я и мисля че ще се справя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В самата физическа смяна на захранванията няма нищо сложно и страшно, само гледай да не изкъртиш с ръката дърпайки кабелите някой кондензатор от дъното. Обаче зяадължително... ЗАДЪЛЖИТЕЛНО провери поне 3-4 пъти дали всеки един компонент е захранен преди да го захраниш... 

Провери 24 Пиновият на дъното както и ако имаш 4/6/8 пинов също... тези на видеото, както и хард, записвачка каквото имаш друго включено...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В самата физическа смяна на захранванията няма нищо сложно и страшно, само гледай да не изкъртиш с ръката дърпайки кабелите някой кондензатор от дъното. Обаче зяадължително... ЗАДЪЛЖИТЕЛНО провери поне 3-4 пъти дали всеки един компонент е захранен преди да го захраниш... 

Провери 24 Пиновият на дъното както и ако имаш 4/6/8 пинов също... тези на видеото, както и хард, записвачка каквото имаш друго включено...

Ще ги проверя. Имам само 1 конектор за видео картата,дали ще мога да я захраня само с него? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата колко входа за захранване има?Ако е един,смело пъхай вътре буксата.Ако са два,ще ти трябва преходник от молекс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата колко входа за захранване има?Ако е един,смело пъхай вътре буксата.Ако са два,ще ти трябва преходник от молекс.

Два са, обаче нямам преходник. Само с единия няма да стане,така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,няма да стане.Или намерете някой познат с подходящо захранване,или купувайте преходник.Струват левчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,няма да стане.Или намерете някой познат с подходящо захранване,или купувайте преходник.Струват левчета.

Ок,Благодаря за инфото :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си кабела за видео картата само че, от едната страна е с букса за видео картата а от другата излизат две букси,коя да пъхна към захранването? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си кабела за видео картата само че, от едната страна е с букса за видео картата а от другата излизат две букси,коя да пъхна към захранването? 

Молекс конекторите предоставят 40 вата мощност.

6 пиновият PCI-E конектор,доставя 75 вата.

PCi-E 1.0 и 2.0 слота предоставят 75 вата мощност от дънната платка. Версиите 2.1 и 3.0 PCI-E слотовете са по 150 вата.

Така че,влизаш в нета,намираш си спецификациите на дъното ,разбираш коя версия на PCI-E има то и пресмяташ.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички! Смених захранването,сложих видео картата,свързах я със захранването и всичко е супер! Тръгна без проблеми :) 

Наистина много ви благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... А дали не съм кретен, изписах един роман глупости и накрая видях че има втора страница а проблема вече е решен... 

ПП: Честито, със здраве да си я ползваш

Редактирано от Кристиян Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.