Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Пиех 6 дена антибиотик а сега пия от 3 дена Аугментин по 4 на ден без прекъсване между двата антибиотика и 2 дена след като спра аугментина ще ходя на рожден ден ще мога ли да пия алкохол ?Например Водка ? Бира ? И попринцип съм не пушач, но няколко цигари пречат ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм се обривал след такива изпълнения :nono:  и после в болницата ме питаха ,,Амиииии -да не сте имали някакъв полов контакт?,, :D Щото първоначално не казах,че съм бил на антибиотици и съм пил алкохол :hush: Трай малко!!!

Антибиотици>алкохол---НЕ!!!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За два дни ще е минало действието на антибиотиците.Поркай,но умерено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиех 6 дена антибиотик а сега пия от 3 дена Аугментин по 4 на ден без прекъсване между двата антибиотика и 2 дена след като спра аугментина ще ходя на рожден ден ще мога ли да пия алкохол ?Например Водка ? Бира ? И попринцип съм не пушач, но няколко цигари пречат ли ?

Пий си спокойно алкохол, няма проблеми. До преди седмица бях на антибиотик и си го  пиех с вино или бира зависи на какво скъм. Изчетох много в мрежата преди да правя тази комбинация и стигнах до заключението, че, ако изрично в листовката не е написано да не се употребява алкохол може да се употребява! Няма никакво взаимодействие между антибиотика и алкохола, само дето се натоварва повечко черния дроб. Споко !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И само да добавя ако някой не е разбрал 2 дена след антибиотика на по време на антибиотика..

А за цигарите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И само да добавя ако някой не е разбрал 2 дена след антибиотика на по време на антибиотика..

А за цигарите ?

Мисля,че в интернет има достатъчно теми защо не трябва да се комбинира алкохол с антибиотици. Най вече, защото мзабавя действието на антибиотика, а може да има и нежелани ефекти.

Ако ще ходиш на този рожден ден и ще се "размажеш", то по-добре спри антибиотиците и после ги продължи, но не комбинирай лекарство и алкохол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че в интернет има достатъчно теми защо не трябва да се комбинира алкохол с антибиотици. Най вече, защото мзабавя действието на антибиотика, а може да има и нежелани ефекти.

Ако ще ходиш на този рожден ден и ще се "размажеш", то по-добре спри антибиотиците и после ги продължи, но не комбинирай лекарство и алкохол.

Определено не съм съгласен с Вас зазабавянето на действието на антибиотика ! Много статии изчетох и на подобна не съм попаднал !  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цигарите не пречат, но алкохола не се препоръчва с антибиотик. И аз съм имал случка да ме викнат на парти когато съм приемал антибиотик, но си купих безалкохолна камен*ца и нямаше проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено не съм съгласен с Вас зазабавянето на действието на антибиотика ! Много статии изчетох и на подобна не съм попаднал !  ;)

Е постващия е голям, може да си прецени сам. Аз антиобиотици не пия. Когато бях малък почти ми бяха увредили черния дроб, но това е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко време след преустановяване на приема на антибиотик е удачно да почне да се пие алкохол? Днеска сутринта поех последната доза. Принципно пия вино всеки ден, бира рядко по срещи и твърдо само по поводи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко време след преустановяване на приема на антибиотик е удачно да почне да се пие алкохол? Днеска сутринта поех последната доза. Принципно пия вино всеки ден, бира рядко по срещи и твърдо само по поводи.

http://www.puls.bg/health/highlights/news_13403.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнение, че не трябва трябва да се смесват антибиотици и алкохол, но в твоя случай, понеже ще са минали 2 дена, ако алкохола е в умерени количества не мисля, че ще е проблем. Или просто гледай да не е концентрат, ами биричка примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Алкохол и антибиотик" - никога не пробвайте това. Аз пробвах и щях да пукна, макар, че имах една позната, която пиеше антибиотик и вместо с вода, прокарваше с водка. нищо и нямаше, но да не забравяме, че говоря за жена :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Алкохол и антибиотик" - никога не пробвайте това. Аз пробвах и щях да пукна, макар, че имах една позната, която пиеше антибиотик и вместо с вода, прокарваше с водка. нищо и нямаше, но да не забравяме, че говоря за жена :giggle1:

Изклюйчително рядко пия антибиотик. Веднъж на 10 години средно, но когато съм пил антибиотик съм си употребявал и алкохол и нищо не ми е ставало ! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки може да си прецени сам. На самото лекарство си има упътване как да се използва, какви вреди нанася, с какво не бива да се смесва и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.