Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден/вечер! Спрял съм се на две конфигурации, но не мога да избера коя да взема. Едната е на амд, а другата е на интел. Предложете ми коя да взема, главно ще я ползвам за игри от сорта на wow,bf3,cod и така. Та ето ги и двете конфигурации:
AMD:http://nikem-bg.net/cart/49776p1r475...46784p1rf.html

Intel:http://nikem-bg.net/cart/46672p1r460...50074p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интел конфигурация е по-безшумна,с по-малко потребление на ток.По-нататък,ако решите,можете да сложите доста силен процесор вместо този.

АМД,по-шумна,повече енергоемка,има възможност за клок,но ще трябва допълнително охлаждане.

По принцип процесорите са равни.В някои приложения изпреварва единият,в други-дригият.

Трудно може да се каже коя е по-добра.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От към видео добро ли е? Новите/старите игри ще въврят ли на medium/high на интелския?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От към видео добро ли е? Новите/старите игри ще въврят ли на medium/high на интелския?

Интелския е по-добър в сингъл тред, а както знаем от това се възползват по-старите игри. AMD ще се справя по-добре в мултитред, което е приоритет при по-новите игри. Не мисля да навлизам в повече подробности, но лично аз в случая бих избрал AMD.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах,на новите игри фх 6300 ще вади доста повече кадри,защото е с 6 ядра..И не,не е нещо като триядрен.  6 cores 6 threads e..

Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в двете видеокартата е еднаква.Игрите ще вървят и те еднакво според мен,зависи коя за какво е по-оптимизирана.

п.п. Не знам с дъното от АМД конфигурацията дали ще се направи читав клок.

За мен лично,интелската конфигурация ще е по-подходяща за игри.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах,на новите игри фх 6300 ще вади доста повече кадри,защото е с 6 ядра..И не,не е нещо като триядрен.  6 cores 6 threads e..

Че ще се справя по-добре, няма спор, но не всичко е ядра и гхз-и. Тук говорим за различни платформи, поддържани технологии, инструкции, повече кеш, и т.н.

Интелския е по-добър в сингъл тред, а както знаем от това се възползват по-старите игри. AMD ще се справя по-добре в мултитред, което е приоритет при по-новите игри.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А всичко ли си е точно като дънното, и дали ще шуми много? А само да кажа, че не мисля да го clock-вам, много не съм наясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите ви го казаха: За мултитред (нови игри) - АМД, за сингълтред (по-стари игри) Интел (+евентуален ъпгрейд)

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А всичко ли си е точно като дънното, и дали ще шуми много? А само да кажа, че не мисля да го clock-вам, много не съм наясно.

При натоварване охлаждането на процесора може да е малко шумно. А и да искаш да клокваш с това дъно няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ам какво значи, че 6300 е по-добро за нови игри, примерно да кажем Metro Last Light,Tom Raider 2013,Dayz няма да вървят ли, защото са стари или ще вървят, но по тегаво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже съм загорял 220W TDP AMD Fan(както някой ме нарече преди време) ти препоръчвам АМД-то, но смени това скапано дъно! И споко, ще ти вървят посочените игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво дъно да взема тогава?

Най-евтиното, дето да става чеп за каца за зеле: GB-970A-DS3P-AM3 Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая 260Х хич не стои добре позиционирана ценово,аз бих взел 7790 1ГБ/ 7790 2ГБ (по-скоро първата,че е по-евтина) или за 335 лв-270X Windforce.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6300 далеч не е шест ядрен. Взимай АМД конфигурацията.

http://www.xbitlabs.com/images/cpu/fx-8350-8320-6300-4300/cpu-6300.png

Иначе не е толкова оптимизиран на ядро,да..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ясно е че в CPU-Z пише, че е с шест ядра. Той е 3 модулен с 3 виртуални ядра, а тези модули не са баш ядра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво и е на видеото? Гледах доста ревюта със нея, bf4 със нея върви на ultra.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD FX6300 има 6 целочислени ядра но работят с 3Flex FPU което означава, че всеки 2 целочислени ядра работят с по 1 FPU от където ги наричат модули с обща памет L2(3x2MB=6MB L2). При Phenom X6 (който го водят True 6 core ) всяко ядро има собствено FPU L2 cache(6x512kb=3MB). Intel i3 е dual core с hyperthread който не е особено полезен в игрите. AMD-то е по-добрия избор в този случай. Видео картата е добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз разбрах вече за процесора, ще взема амд конфигурация, но се колебая каква видео карта да взема, искам да е на цената колко r7 260x.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз разбрах вече за процесора, ще взема амд конфигурация, но се колебая каква видео карта да взема, искам да е на цената колко r7 260x.

Ако намериш 7850ка за 260-270 лв я взимай. Няма други варианти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тази става ли NVIDIA GeForce GTX 650 Ti мисля, че става да се направи 2 гб? Или ми предложете друго видео да не е над 300, до 270-280 лева. Или evga geforce gtx 650 ti boost

Редактирано от Eplixs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.