Премини към съдържанието
EmskiFPS

Има ли смисъл името на песента...?

Препоръчан отговор

Има ли смисъл името на песента ''The First Time in Forever''/като превод на BG/?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един път завинаги?????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За първи път във вечността?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За първи път (от години). Редактирано от acnekt (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност...Филми, музика, книги, не винаги се превеждат дословно. Винаги за пример съм давал "Деца на килограм". Понякога заради културните различия и благозвучие, понякога за не пълна съвместимост на превода, понякога като рекламен трик. Както и един мой любим сериал - Criminal minds / Престъпни намерения.Не мисля, че е от такова значение конкретният превод :)Немският ми е толкова ръждясал, че нямам думи вече... Колегата вероятно е доста по-близко до истината от мен!Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност...Филми, музика, книги, не винаги се превеждат дословно. Винаги за пример съм давал "Деца на килограм". Понякога заради културните различия и благозвучие, понякога за не пълна съвместимост на превода, понякога като рекламен трик. Както и един мой любим сериал - Criminal minds / Престъпни намерения.Не мисля, че е от такова значение конкретният превод :)Немският ми е толкова ръждясал, че нямам думи вече... Колегата вероятно е доста по-близко до истината от мен!Поздрави!

Най-вече бих се съгласил с този пост,защото все пак вечност e eternity или infinity,а не forever!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вече бих се съгласил с този пост,защото все пак вечност e eternity или infinity,а не forever!

Използва се и в разговорния език, така че най-близко до истината е колегата:

За първи път от цяла вечност.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или първият път от цяла вечност..за какъв първи път говорим :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.