Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! От година-две насам, компютърът ми замръзва на случаен принцип. Копчетата за рестарт и включване/изключване не реагират, когато се случи това. Единствено с изключване от електропреносната мрежа мога да го рестартирам. Нещата, които съм пробвал за отстраняване на проблема:1.Друго захранване. 2.Проверка на RAM за грешки - всички тестове минаха отлично. 3.Flash на BIOS, зануляване и пренастройка. 4.Вадене на видеокартата. 5.Проверка и поправка на лоши сектори в твърдата памет. 6.Преинсталация на ОС. Този проблем се появи във времето, в което използвах Windows 7 Ultimate x64. От година и половина ползвам Windows 8 Pro x64.Благодаря предварително !

Редактирано от Anton Vloka (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбираме ли, че:

1. С друго захранване не е имало промяна, т.е. пак е замръзвал ?

2,3,4... всички останали точки са минали без проблем тестването и проблемът е останал ? Освен вадене на видео картата, проверено ли е дали всички останали компоненти са добре поставени на местата си, няма хлабини и захранващите кабели на всичко са свързани правилно и стабилно ? Какъв е хардуера - този от подписа ли ? Какви са температурите на компонентите ? Овърклок правен ли е ?

Този проблем се появи във времето, в което използвах Windows 7 Ultimate x64. От година и половина ползвам Windows 8 Pro x64.

Да разбираме ли, че с Windows 8 проблемът не се появява ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! От година-две насам, компютърът ми замръзва на случаен принцип. Копчетата за рестарт и включване/изключване не реагират, когато се случи това. Единствено с изключване от електропреносната мрежа мога да го рестартирам.Нещата, които съм пробвал за отстраняване на проблема:1.Друго захранване.2.Проверка на RAM за грешки - всички тестове минаха отлично.3.Flash на BIOS, зануляване и пренастройка.4.Вадене на видеокартата.5.Проверка и поправка на лоши сектори в твърдата памет.6.Преинсталация на ОС.Този проблем се появи във времето, в което използвах Windows 7 Ultimate x64. От година и половина ползвам Windows 8 Pro x64.Благодаря предварително !

Ами то освен да пробваш с извадена едната РАМ-памет (ако са две) и после с другата, да пробваш с вградената видеокарта и ако е все така, последното което ще остане е дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за светкавичната реакция ! Веднага давам по-подробно.

Да разбираме ли, че:

1. С друго захранване не е имало промяна, т.е. пак е замръзвал ?

2,3,4... всички останали точки са минали без проблем тестването и проблемът е останал ? Освен вадене на видео картата, проверено ли е дали всички останали компоненти са добре поставени на местата си, няма хлабини и захранващите кабели на всичко са свързани правилно и стабилно ? Какъв е хардуера - този от подписа ли ? Какви са температурите на компонентите ? Овърклок правен ли е ?

Да разбираме ли, че с Windows 8 проблемът не се появява ?

Проблемът е факт и до днес независимо от ОС. Всичко, което съм описал е било без успех. Компютърът съм го разглобявал няколко пъти за почистване, смяна на термо пасти и т.н.. Температурите са нормални. Овърклок не е правен.Компонентите на компютъра са както в подписа ми.

Ами то освен да пробваш с извадена едната РАМ-памет (ако са две) и после с другата, да пробваш с вградената видеокарта и ако е все така, последното което ще остане е дъното.

Да, на два чипа е и това го пробвах като застраховка. Отделно в момента карам на вграденото видео, защото на nVidia-та и замина RAM-та и сега хваща прах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, май пропускаш харда ? Пробвай някоя жива дистрибуция и кажи как е 

Предполагам си огледал за кондензатори ?

Редактирано от DD-WRT (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, май пропускаш харда ? Пробвай някоя жива дистрибуция и кажи как е 

Предполагам си огледал за кондензатори ?

Memtest пускан ли е ? И баналното, ама - вируси ?

Memtest е пускан и няма проблем. Цъфнали кондензатори не виждам. Хард-диска не го изключвам като вариант, въпреки проверката за лоши сектори, която не показа нищо. Вируси - това въобще не вярвам да е причината. Както споменах в първи пост, проблемът ми съществува още от Windows 7. От тогава до сега съм правил поне 3-4 преинсталаци с пълно форматиране на HDD. Искам само пак да повторя, че случи ли се това, не мога да рестартирам или изключа компютъра от копчетата. А, пропускам и още едно нещо - компютърът не иска да се изключи и софтуерно. С други думи като му дам Shut down, гаси се екрана, но вентилаторите и всичко останало продължава да работи. Не знам, аз си мисля, че дъното дава грешка, но това не знам как да диагностицирам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Memtest е пускан и няма проблем. Цъфнали кондензатори не виждам. Хард-диска не го изключвам като вариант, въпреки проверката за лоши сектори, която не показа нищо. Вируси - това въобще не вярвам да е причината. Както споменах в първи пост, проблемът ми съществува още от Windows 7. От тогава до сега съм правил поне 3-4 преинсталаци с пълно форматиране на HDD. Искам само пак да повторя, че случи ли се това, не мога да рестартирам или изключа компютъра от копчетата. А, пропускам и още едно нещо - компютърът не иска да се изключи и софтуерно. С други думи като му дам Shut down, гаси се екрана, но вентилаторите и всичко останало продължава да работи. Не знам, аз си мисля, че дъното дава грешка, но това не знам как да диагностицирам. 

Най-лесно с друго дъно :)

Огледай внимателно елементите по дъното

Пробвал ли си с Live CD, за да изключим харда като вероятност ?

Редактирано от DD-WRT (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесно с друго дъно :)

Огледай внимателно елементите по дъното

Пробвал ли си с Live CD, за да изключим харда като вероятност ?

Сега ще го пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май към хард отива работата. Успех с тестовете, аз ще препоръчам и тест със системен софтуер: http://www.hgst.com/support/downloads

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм да точно от харда е тази мизерия.Сблъсквал съм се с такъв проблем и решение не намерих,ако някой знае как да се оправи този проблем да сподели и на мен ще е от полза.И да кажа с low level format не се оправи.

Редактирано от koldan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имах същият проблем с дъното на предният ми комп и за жалост изкара 3 месеца и умря наистина пробвай с друго дъно да видиш дали е от него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.