Премини към съдържанието
andrianivanov

Проблем Fаcebook Не получавам SMS за влизане в сайта

Препоръчан отговор

Вчера ми се наложи да деактивирам услугата им и премахнах тел си номер но от снощи след добавяне никакъв SMS от тяхна страна Кажете ми какво да правя Звънях на M-Tel и ми каза че нямам забрана за получаване на SMS Много съм притеснен

Редактирано от andrianivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми се е случвало. Я пробвай да изгасиш телефона и да го пуснеш. При мен после запона да идват един след друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми се е случвало това преди година Правих по горно което си писал и се е оправяло. Този път не Вече няколко дни 1 SMS  не съм получил на кого да пиша за съпорт. Подобен проблем имат и Hotmail тези дни но там имат опция по mail и се получават със закъснение

PS

Преди малко смених и телефоните Също не е това проблема от facebook  по този начин комрометират клиентите си. Излагат ги на риск и след като сайта им се управлява от софтуер следва закриваане на профила? Дайте ми спешно съвет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

!!!ХОРА ДАЙТЕ НЯКАКВИ РЕШЕНИЯ!!!

Темата е достатъчно сериозна Сам ли да си отговарям

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що си давате телефоните по такива сайтове? Мислите си, че акунта ви е по-защитен? Хакерите отдавна не си играят да разбиват паролата на конкретен потребител, а директно дъмпят по стотици хиляди пароли от базите данни на съответните сайтове. И какво като не получаваш смс? Смени си паролата и си джиткай... може да си сложиш 123456, чух че е доста популярна напоследък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема говори сама по себе си. Смяната на парола не е решение

http://www.kaldata.com/forums/topic/221519-никой-не-е-защитен/#entry2746593

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излез малко сред реални хора, бе момко....Де да съм на твоите години и да имам твоите проблеми...Баси филмите, дет се вкарвате сами.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема говори сама по себе си. Смяната на парола не е решение

http://www.kaldata.com/forums/topic/221519-никой-не-е-защитен/#entry2746593

Напротив. Смяната на паролата е решение, стига да бъде направено на некомпроментиран компютър.

Как пък един път не ми хакнаха някой от моите акаунти?!

А имам акаунти с толкова елементарни пароли...

А относно другата ти тема, ако не си бил ти с прокси, а наистина някой ти влязъл в акаунта само от 2-3 опита, това означава, както отбеляза колегата, че си имаш или вирус на компа или keylogger или си си въвеждал паролата не където трябва.Всеки уважаващ себе си сайт има защита от bruteforce атаки. Дори елементарни сървъри (напр. фтп сървъра на файлзила) имат възможности за блокиране при грешни опити за въвеждане на парола...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паролите ми се генерират от Symantec в защитен режим. Никога не въвеждам данни в сайтове, които приличат на оригиналния или нещо подобно. По принцип позлвам свързани акаунти Съмнявам се в това че по някакъв начин изтича информация Преди около 2 години по този начин изтече информация за паролата ми и от пощата ми се препращаше спам на всички мои добавени и недобавени контакти. Към днешна дата постоянно съм под атаки, колкото и откачено да звучи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че паролите ти се генерират от програма не е хубаво, било то и антивирусна. Предполагам си записваш и паролите някъде, щото тия автоматично генерираните са трудни за запомняне.Има много вируси които могат да преодолеят защитата на една или друга антивирусна, било то симантек, касперски или която и да е друга. Това че използваш свързани акаунти, също може да е проблем, ако някой от сайтовете не е с достатъчно добра защита. Запомнянето на пароли в браузъра също е възможно да допринесе за компроментирането на даден акаунт.Ако се използва мейл клиент с конфигурирано ниско ниво на сигурност при свързване към мейл сърварите, също може да допринесе за компроментиране на акаунта (предаване на потребителското име и парола в plainText формат например).Ако пощата ти е в абв, не бих се учудил... тия там са трагични... от години разправям на хората да не си правят там поща... ама няма кой да слуша.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пощата ти е в абв, не бих се учудил... тия там са трагични... от години разправям на хората да не си правят там поща... ама няма кой да слуша.

Всичките ми пощи са в абв от много години и още няма разбити , какво да правя , какво ще ме посъветваш , дай някаква гениална идея достойна за Нобелова награда ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ScD, много филми гледаш.PS: Дори да се докопа до пощата и кво от това? Там не ми е инфоромацията за банковата ми сметка. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам Hotmail. В предишната тема извадката е от там. Българските пощи са подобие на услуги. Итересното е че при толкова високо ниво на защита акаунте са изложени на риск. Използвам я от 8 години за Microsoft Partner Network и може би това е една от причините да се разбиват паролите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичките ми пощи са в абв от много години и още няма разбити , какво да правя , какво ще ме посъветваш , дай някаква гениална идея достойна за Нобелова награда ?

Имах предвид, че нивото на защита в абв е ниско. А не, че всяка една поща в абв са ѝ разбили паролата. Ако някой те набележи, вероятно няма да представлява кой-знае-каква трудност да ти разбие паролата. 

ScD, много филми гледаш.PS: Дори да се докопа до пощата и кво от това? Там не ми е инфоромацията за банковата ми сметка. ;)

Там може да не ти е информацията за банковата сметка, но имайки достъп до пощата, лесно може да се докопа до акаунтите в различни сайтове, за които си ползвал въпросната поща, в това число до account-a ти в Paypal например.

Ползвам Hotmail. В предишната тема извадката е от там. Българските пощи са подобие на услуги. Итересното е че при толкова високо ниво на защита акаунте са изложени на риск. Използвам я от 8 години за Microsoft Partner Network и може би това е една от причините да се разбиват паролите

Вече споменах какви са възможностите. Прави си изводите.Занимавам се в областта на сигурността и вирусите от доста време и съм виждал с очите си какво ли не. Филмите не дават дори бегла представа за дупките в сигурността на дадени услуги или възможностите на вирусите. Не казвам, че съм най-великия експерт на света. Има доста неща, с които не съм наясно. Все пак смятам, че опита, който имам може да бъде полезен на колегата в идентифицирането на проблема с паролата му и последващо предпазване на неговите акаунти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема с добавянето на телефон и SMS се оправи. След деактивиране на услугата имат период на изчакване при повторно активиране около седмица две

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офтопик: Ползвах Хотмейл от 2000-та година, а може би и отпреди това. Навсякъде я промотирах като най-здравата поща. След като я направиха Outlook.com нещо стана. Дали поддържащия персонал намаля, не знам. Във форума на пощата е достатъчно да се погледне. Проблеми с интерфейса бяха най-малкото. При смяната на името не знам какво стана, но писма на потребители се губеха и всякакви проблеми. За пръв път ми хакнаха акаунт някъде. Там! Някой беше влизал в пощата ми и разпращал писма със случайно генерирани линкове към адреси в азиатски държави. Включително и аз бях получавал такива. Смених си паролата, отидох и писах във форума. В предишен случай бях изтрил писмо без да искам. За няколко часа се свърза с мен съпорта и двамата си играхме няколко часа, но възстановихме писмото. Сега две седмици никой не ми обърна внимание, въпреки сериозността на проблема. Хотмейл вече не ми е официална поща и рядко влизам в нея. Изоставих я. Лично за мен mail.bg е много надеждна поща. Имам три акаунта и не получавам спам, макар и да използвам две от тях за регистрации само.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.