Премини към съдържанието
Lucky_Luck

Въпрос за ъпгрейд на видеокарта

Препоръчан отговор

Имам един старичък но верен и добре работещ комп. Иска ми се да му направя мъничък ъпгрейд на видеото.

това ми е дъното Дъно . Пише че поддържа PCI-E 1.0 . Преди като го купих го ползвах с AMD Radeon X800XL но тя изгоря. Сега е с Nvidia 8400 просто за брауз и филми. Обаче имам възможност да му взема нещо по-добро втора ръка или даже и ново от англиският иБей. Въпросът ми е дали мога да му взема видео на PCI-E 2.0 ( почти сигурен съм че PCI-E 3.0 няма да му тръгне) Захранването ми е на Фортрон 600 вата. Дали бих могъл да му сложа нещо от този сорт - GTX 580 или нещо сродно на Nvidia с 256/384bit или на AMD с 256bit. Интересува ме дали дъното като е с PCI-E x16 1.0 ще подкара адекватно PCI-E x16 2.0 В момента съм с 4х1Gb Ram 800Mhz и Intel LGA 775 Pentium 4 630 - 3Ghz 2mb L2 който с клок на въздушно охлаждане стига до 4Ghz стабилно работеща честота. Иска ми се просто да му кача някоя по-добра видеокарта на която да мога да търкалям и по-актуални игри. Пък и имам възможност да взема видеото на приемливи пари. Но никъде не откривам инфо дали мога да подкарам на това дъно видео със стандарт PCI-E 3.0 или 2.0.

Моля ви дайте си мнението!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PCI-Express интерфейса е обратно съвместим, така че общо взето в 99% от случаите, няма да има проблем да подкараш видео карта с някои от по-новите стандарти, в случая както 2.0, 2.1 така и 3.0. На теория ще има някакво ограничение от максималния капацитет на видеото, поради по-ниската пропусквателна способност, ограничена от слота, но на практика едва ли ще го усетиш. Освен ако не смяташ да изграждаш нова система и в нея да участва видеото, което смяташ да купиш, всичко над 7790/650Ti е излишно за сегашната ти конфигурация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен на PCI-e 3.0 би трябвало да тръгне с шина 2.0 карта, но не конкретизирам, че ще тръгне докато не се изпробва. Ето поддържани скорости. И както отговори Reaver всичко ще тръгне на новите стандарти само че картата ще работи на своя си капацитет не и този който поддържа слота на дъното. Така е и с някой рам памети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го разбрах - но аз питам за качване на дъно с по-слаби спецификаций (PCI-E x16 1.0) на видеокарти с по-нови спецификаций (PCI-E x16 2.0 , 3.0) Т.е. тук няма обратна съвместимост (да сложиш на нещо ново - нещо старо) може би има опасност като са по стандарт 2.0 а дъното като поддържа 1.0 да не ги разпознае или нещо от този род????? Това ми беше замисъла на въпроса. На дъно с 3.0 може да се сложи и 1.0, и 1.1 и 2.0 и 3.0. Но дали на дъно с 1.0 може да се сложи 2.0 и 3.0 PCI-E x16

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PCI-Express интерфейса е обратно съвместим, така че общо взето в 99% от случаите, няма да има проблем да подкараш видео карта с някои от по-новите стандарти, в случая както 2.0, 2.1 така и 3.0. На теория ще има някакво ограничение от максималния капацитет на видеото, поради по-ниската пропусквателна способност, ограничена от слота, но на практика едва ли ще го усетиш. Освен ако не смяташ да изграждаш нова система и в нея да участва видеото, което смяташ да купиш, всичко над 7790/650Ti е излишно за сегашната ти конфигурация.

И 650Ti му е прекалено много  с тоя Пентиум. Всъщност, за тоя Пентиум е много всичко, над неговата сегашна видеокарта. Обаче ако ще оставя след време картата си, няма проблеми да вземе и най-бързата, стига да може да я захрани. Абсурд е слота да го ограничава, защото процесора много преди това ще го направи. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре направо да взема кона конфигурация.Една такава система ще му дойде наополовина на цената на новата карта,която иска да сложи.И даже може и без външна карта,щом само за интернет и за филми му трябва компютъра.Захранването може да си го запази.Евентуално харда,ако е със САТА интерфейс,и кутията,ако е вертикална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.