Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
strong94

Проблем с свободното място на Таблет с Windows 8.1

Препоръчан отговор

Здравейте, скоро се сдобих с таблет Toshiba Encore 8. Машинката работи перфектно, докато не стигнем до момента
дисковото пространство. И там идва големия проблем, таблета е с 32GB диск от който на разположение са само 22GB.
Другите 10GB просто ги няма, предполагам че са запазени за нещо, можеби за инсталационен Windows и Ofice.
Но маинат и м на тези 10GB, истинкият проблем ми е папка Windows която е с размер 9.8GB и реално ми заема почти
половината диск. 
Та въпроса ми е дали мога да я намаля тази папка Windows по някакъв начин или ще трябва да си я търпя.

И вторият ми проблем са липсата на едни 2GB. И веднага обяснявам:
Както казах разполагаемият обем на диска ми е 22GB, при маркиране на всички директории (даже и тези които са невидими) 
ми се дава че имам заети 13.8GB а при проверка сдесен бутон върху диск С: и Properties ми дава че от 22GB имам свободни 2.3GB.
По мой сметки не ми излизат едни 8GB. При настроика на Virtual memory за нея на разположение са видими 5.9GB от които аз
съм дал да се ползват до 3GB и така погледнато тези 2.3GB които ми се показва че имам свободни ми е ясно (от 5.9 - 3 = 2.9).
Но къде по дяволите са останалите  22GB - 13.8Gb = 8.2GB - 5.9GB = 2.3GB КЪДЕ СА?

Може ли някой да ме просвети какво може да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дааа това помогна да ми се покажат 2GB загубени гигабаита.

И остава да отчетем гигантско недомислие на Toshiba да плеснат на устройство с Windows само 32GB от които та изядат 10, супер умно.

И сега единственото решение което ми идва на ум е да затрия всичко, да кача от USB Windows които не мога да лицензирам с ключа които имам защото е само за този Windows които ми е с устройството. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.