Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Трябва ми външен хард, който да ползвам за съхранение на резервно копие на снимки. Понеже хич не съм запознат с тях, а имам и познат с изгоряли предпочитам леко да се застраховам. За размер поне 500 гб. Някакви предложения?

Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избери този, с най-голямата гаранция.

Дублирай на DVD дискове, а най-важните снимки качвай в интернет - googledrive, skydrive, dropbox и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,не си казал бюджет...Ще ти предложа моят: 100.17 лв. с ДДС. Ударо и водоустойчив.http://www.youtube.com/watch?v=SSAk8CrHcrgА ако погледнеш това мое мнение и първото на следващата, 13-та страница, ще видиш и лични тестове на скоростта на запис/четене.Поздрави!p.s. Всъщност в Sky.bg е с мъничко по-евтин в момента.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло не мисля да стигам до там с тестове за вода и гравитация, но винаги е от полза! Въпроса е да не се разсветка след 4-6 месеца, то гаранцията хубаво ама ще ми дадат друг в най-добрия случай, а информацията.... Бюджета мисля някъде до 200 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло не мисля да стигам до там с тестове за вода и гравитация, но винаги е от полза! Въпроса е да не се разсветка след 4-6 месеца, то гаранцията хубаво ама ще ми дадат друг в най-добрия случай, а информацията.... Бюджета мисля някъде до 200 лв.

Ако снимките са ти толкова важни ще отделяш време за допълнително резервно копиране.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако снимките са ти толкова важни ще отделяш време за допълнително резервно копиране.

Да де затова искам да ги паза на още едно място освен основния хард.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На DVD не мисля, че е рантабилно. Dropbox, googledrive и другите места не съм много запознат с капацитета и възможностите за съхранение на NEF файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха, 200 лв...Я погледни тогава нещо такова: WD 2000GB Ext. 3.5" USB 3.0, MyBook - 192,19 лв.Много повече място, непрекъсната връзка през USB 3.0, по-голяма сигурност на самият хард диск, не с/у изпускане, но все пак.p.s.Имай предвид, че не е толкова мобилен, това е като външна станция!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха, 200 лв...Я погледни тогава нещо такова: WD 2000GB Ext. 3.5" USB 3.0, MyBook - 192,19 лв.Много повече място, непрекъсната връзка през USB 3.0, по-голяма сигурност на самият хард диск, не с/у изпускане, но все пак.p.s.Имай предвид, че не е толкова мобилен, това е като външна станция!

ТОВА Е!! Хич не ми пречи, че не е мобилен даже по добре. Слагам си го до кутията и там да си стои за вечни времена.  :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТОВА Е!! Хич не ми пречи, че не е мобилен даже по добре. Слагам си го до кутията и там да си стои за вечни времена.  :yanim:

И все пак разгледай няколко клипчета във YouTube, защото съм забелязал, че на някои хора не им харесва размера и предпочитат малките дискчета. Да придобиеш поне визуална представа.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е добра идея. Моя - същия ама 3ТB се счупи изведнъж и без предварителни сигнали, едвам отървах нещата. Не, че разчитах само на него де.За двеста лева да си вземе два еднакви харда и да ги върже на RAID1, в днешно време повечето дъна позволяват. Вероятността и двата да изгорят едновременно е достатъчно малка - за спомената сума поне. Евентуално може и да ги качва в някой облак, ако са достатъчно малко.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега са към 100 gb като много съм ги намалил, но са с тенденция да се увеличат доста. Все пак една снимка ми е някъде към 20 - 30mb.става дума за снимки от DSLR.

Добре де а наистина стандартен хард (http://nikem-bg.net/computer-components/WD-500GB-SATAIII-AVGP-7200rpm-32MB) ако го закачам само за да добавям иформация дали ще умре бързо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продават се и кутии с отделно захранване и USB интерфейс, в които можеш да монтираш какъвто диск си избереш. Има за 3.5" и за 2.5". Можеш да подменяш и дисковете, когато ги запълниш.

Може да си сглобиш и два такива комплекта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като ще се дават толкова пари защо не си вземете едно лаптопче хем ще се ползва и за друго ?  И с FreeFileSync винаги ще имате огледални нужните директории и на двете машини .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най добре е NAS с два диска Raid1 забутан някъде на чисто и хладно място ако гоним сигурност. Отделно и онлайн програма за синхронизация с някоя облачна услуга. Всичко останало е компромис ...

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега са към 100 gb като много съм ги намалил, но са с тенденция да се увеличат доста. Все пак една снимка ми е някъде към 20 - 30mb.става дума за снимки от DSLR.

И аз за това минах през няколко варианта - всеки с неговите си недостатъци. Имам 400ГБ снимки... Сега си направих PC-NAS сървър с RAID5 зад UPS вкъщи и така. Засега е идеално. За теб може би готово решение ще е по-добре, както предложиха Ken и izabel1, но не и за 200лв.

А като ще се дават толкова пари защо не си вземете едно лаптопче хем ще се ползва и за друго ?  И с FreeFileSync винаги ще имате огледални нужните директории и на двете машини .

Защото по закона на Мърфи, диска на едното ще се прецака точно в деня, когато е забравил да ги върже. А и ще се изкушава да записва снимките само на лаптопчето, докато е извън къщи някъде си и се напълнят картите на апарата. Изстрадано...

Най добре е NAS с два диск Raid1 забутан някъде на чисто и хладно място ако гоним сигурност. Отделно и онлайн програма за синхронизация е някоя облачна услуга. Всичко останало е компромис ...

Точно. Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най добре е NAS с два диска Raid1 забутан някъде на чисто и хладно място ако гоним сигурност. Отделно и онлайн програма за синхронизация с някоя облачна услуга. Всичко останало е компромис ...

Наистина ще е най-добре, но NAS в 200 лв бюджет...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми затова предложих 2диска на RAID1 в PC-то. За моя NAS ръснах ~1000... Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То един ден като е късно бюджета ще се вдигне ама тогава може и да няма решение за какъвто и да е бюджет.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам някои предлагат да синхронизира с Google Frive, SkyDrive, ама нали се сещате, че 400ГБ там не може да ги качи безплатно? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре тогава да се ориентирам към предложението за RAID1 в PC-топримерно с 2х500 или 2х1000 гб, само че хич не ми е ясно как точжно става? Всмисъл как се връзват?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB E240N

2GB DDR3 1333 A-DATA

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

Обща стойност - 215.58 лв. с ДДС

+ Кутия DeLux mini M198 ATX, 450W, Черна/сребриста

Общо: около 250 левчета.

Идеално за непретенциозно домашно сървърче. Качва му се един FreeNAS и нещата заспиват.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеално за непретенциозно домашно сървърче. Качва му се един FreeNAS и нещата заспиват.

Пропускаш основната идея. Трябва да е с минимум 2 диска... Баш затова казах, че с 200лв няма как да стане, при положение, че трябва да даде над 2/3 от тази сума за дискове. Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропускаш основната идея. Трябва да е с минимум 2 диска... Баш затова казах че с 200лв няма как да стане, при положение че трябва да даде над 2/3 от тази сума за дискове.

Ами няма начин... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.