Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги... трябва ми помощ по програмиране на C. Имам да правя курсова а нищо не разбирам и никой не иска да ми помогне. Заданието е следното:

Да се състави С програма – тип „меню“, с която да се обработват изходните текстове на произволни с програми, записани като файлови структури (текстови файлове), като създава и извежда статистика върху нея. Програмата да се реализира като програма тип „меню“ със функционални възможности:

-Избор на файл за обработка и създаване на файл (с избрано от потребителя име), съдържащ данните от последвалата статистическа обработка: Избор на изходните текстове на обработваните С програми от списък на всички текстови файлове с разширение .С – избора става с въвеждане на поредния номер на файла от списъка

-Изчисляване броя на байтове във файла

-Средния брой символи в програмния текст по редове спрямо общия брой на символите в текста

-Общия брой символи в коментари (без да се включват „/*“ и „*/“).

Ако някой може да помогне ще съм страшно благодарен... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Здравейте !

Приложете написаното от Вас до момента, за да можем да Ви помогнем с Ваши конкретни запитвания.

Ако изпитвате затруднения как да започнете, можем да Ви "побутнем" с идеи за всеки един от проблемите.

Прегледайте тази тема - може да Ви бъде от полза до някъде.

Поздрави !

Редактирано от soundtracker (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Аз имам същото условие, но не мога да разбера какво искат да кажат под "Избор на изходните текстове на обработваните С програми от списък на всички текстови файлове с разширение .С – избора става с въвеждане на поредния номер на файла от списъка" !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Аз имам същото условие, но не мога да разбера какво искат да кажат под "Избор на изходните текстове на обработваните С програми от списък на всички текстови файлове с разширение .С – избора става с въвеждане на поредния номер на файла от списъка" !

извеждате на екрана номериран списък и ит клавиатура въвеждате кои номера да се обработват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да сканирам всички файлове от директорията и да изкарам списък и след това потребителя да избере файл ?

Това не сме го учили изобщо.

Редактирано от keolv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това:
"Среден брой символи в програмният текст по редове спрямо общият брой символи във файла."

По редове как да го разбирам ? Трябва ли да го вадя за всеки ред ? И как точно да го изчисля ?

Редактирано от keolv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това:

"Среден брой символи в програмният текст по редове спрямо общият брой символи във файла."

По редове как да го разбирам ? Трябва ли да го вадя за всеки ред ? И как точно да го изчисля ?

средно аритметично на броя на символите в ред

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.