Премини към съдържанието
hlevoust

Въпрос за браузъри при определени изисквания

Препоръчан отговор

Момчета, нужен ми е браузър, различен от Chrome, Firefox, Opera 12 и производните им, който да отговаря едновременно на 2 изисквания:

1. Задължителен български интерфейс

2. Задължителна проверка за правописа на български език.

Има ли такъв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, нужен ми е браузър, различен от Chrome, Firefox, Opera 12 и производните им, който да отговаря едновременно на 2 изисквания:

Има ли такъв?

Различен от производните ще намериш трудно поради някои особенности!?!?!?!?

Иначе:

- Iron browser

- Comodo browser

- Chromium

Има разбира се още много други, но в по голямата си част не са с БГ интерфейс

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли такъв?

Изниква един въпрос!Защо де не е някой от изброените?Не работят добре или правят номера?Та ти си ги подредил,както са според най-предпочитаните?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сдържайте емоциите си, моля !

Ако не ви харесва някой потребител -просто игнорирайте мненията , а не се нахвърляйте като хиени един срещу друг !

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сдържайте емоциите си, моля !

Ако не ви харесва някой потребител -просто игнорирайте мненията , а не се нахвърляйте като хиени един срещу друг !

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз бих се поразтърсил, не бих ползвал Explorer-а ако ще и края на света да дойде. Но можете да го оставите като последен вариант, ако сте хептем мързели. Аз лично ще се поразтърся. Ако намеря нещо ще пиша :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз бих се поразтърсил, не бих ползвал Explorer-а ако ще и края на света да дойде. Но можете да го оставите като последен вариант, ако сте хептем мързели. Аз лично ще се поразтърся. Ако намеря нещо ще пиша :)

Ако не се придържа човек към основните браузери, рискува да се натъкне на по-сериозни бъгове и несъвместимости, както и липса на функционалности. Не харесвам IE, но всъщност е вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също харесвам IE, особено в последните му издания. Но в случая е неприложим, защото се търси браузър, който да не забива при отворени 2-3 таба на стара машина с 512 МБ оперативна памет, като последната е споделена с вградена видеокарта. Компютърът е твърде стар, със слаба конфигурация, която обаче поне за момента не е включена за обновяване в бюджета на съответното семейство. Ползва се предимно от дете с проблеми, та затова и са поставените изисквания (на родителите) в уводния коментар по темата. 

Задавайки въпроса, имах предвид браузъри от типа на Avant, Green и още много подобни, за които нямам информация дали в момента отговарят на двата критерия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се придържаме към правилата , търси се браузър за стара и слаба машина с който да се работи в съвременни условия . Самите страници на сайтовете  който се отварят  вече си искат по-нови приложения ,който от своя страна искат други мощности както се казва  , независимо какъв е и що е браузъра . Ако машината е оборудвана и със прекалено слаб процесор това което се желае е кауза пердута.

За мен разковничето на проблема доколкото може да се нарече така е в използването на стари версии точно на популярните браузъри . Ясно е че с тях някой неща ще се проблемни , но пък ще може да се работи все пак в нормите . Въпроса е когато дойде момент да се пусне някой клип просто няма да се получат нещата . Изискванията на самите приложения който се използват за тази визуализация са прекалено тежки вече за използване от стари и слаби машини . Ако браузър (който и да е ) ще се използва за четене нещо и разглеждане просто , всеки би свършил работа , за останалото поне аз съм пробвал на машина със 512 рам и 1.3 Гнз процесор най-обикновен и нещата бяха трагични . Процесора на 100% , видеото забива , отваряне на друга страница невъзможно и цялата система висене във въздуха .

Разбирам проблема който си описал , мисля че една идея да се дадат малко парички за да се пооправят нещата от към хардуер не е лоша , дори със събиране на такива. Не вярвам да се необходими повече от 60-70 до 100 лева ,или ако посочиш какво е дъното на тази машина друг може да даде рам , друг някой друго .  Аз лично съм готов да помогна  в една такава ситуация и да изчезне дилемата със търсенето на нещо почти невъзможно .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KMeleon и сходните може да свършат работа. Има и браузер QTWeb и прочие - но не са популярни, нямат масова поддръжка и нямат нещата, които искаш. Няма пълно щастие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При характеристиките дето е посочил автора, щом Опера 12 не му изнася - не знам!!! Тя , Опера си има някои трески за дялане де! Сега се сещам, че инсталирах на една машина Iron Browser 31, който се държи доста прилично и това при rам 512 и  процесор 2.8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам машината е с XP  . Според мен най -добре с IE на който му е спрян ъпдейта възможно най -рано и деинсталиране на наличната версия на флаш плеъра и инсталиране на стабилна стара версия http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html#main_Archived_Flash_Player_versions_for_developers  като му се забрани да се ъпдейтва . Разбира се се прави голям компромис със сигурноста най -вече .

Редактирано от welcome2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли такъв?maxthon !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.