Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Процесор Intel Core i7-4700HQ 2.40 GHz, 6MB cache Процесор брой ядра 4 Процесор вид ядро Haswell Памет 4 GB , 1600MHz(PC3-12800) Твърд диск 1TB SATA Дисплей 15.6" FHD LED (1920x1080) Non-glare EWV Цвят Черен Видео карта Nvidia GeForce GTX 760M , 2 GB

Реших да направя тема ,конкретно за този модел ASUS N56JR понеже ,смятам да го закупя тези дни!

Ще се ползва за всичко за което ползваме преносим компютър и от време на време за някоя нова игра (NFS Rivals,Batllefield 4),но не специално го взимам за игри!По скоро ,идеята ми е здрава машина за ползване за следващите 3 години поне.

Моля за съвет ,от хора които притежават модела или имат представа за него.

Конкретно се интерсувам за охлаждането му  ,процесора I7 ;видео картата GTX760M GDDR5 ;Ram 4GB

или този Asus N56JR с 8GB ram BluRay super multi със 100 лв отгоре 

Питането е за Цена - Качество 

Благодаря предварително!

Редактирано от Vilimir (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Перфектна машина във всяко отношение . Няма да съжаляваш  за нищо ако я купиш . Алуминиев корпус и много стабилна изработка .Приятел има предната серия N  и трябва да ти кажа ,че  се чудих дали да не му го  открадна :)  Без майтап  лаптопа е много хубав  и не грее изобщо въпреки мощното видео . Няма да има  NFS  дето да му се опре  на тоя лаптоп .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

модел ASUS N56JR малко по ефтино: http://laptop.bg/laptops-asus-N56-asus_n56jr_s4010d

А този е по скъп но е с 120Gb SSD http://laptop.bg/laptops-asus-N56-asus_n56jr_s4010d_120SSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

модел ASUS N56JR малко по ефтино: http://laptop.bg/laptops-asus-N56-asus_n56jr_s4010d

А този е по скъп но е с 120Gb SSD http://laptop.bg/laptops-asus-N56-asus_n56jr_s4010d_120SSD

Мерси за отговорите ,вече го пръчах и утре ще го получа. 

А за ssd смятам първо да го пробвам без ,по нататък може и да взема един диск на мястото на dvd то 

Да попитам кой уиндоус ще е по подходящ 7 ,8 или 8.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам кой уиндоус ще е по подходящ 7 ,8 или 8.1

Мисля с който си свикнал и ти допада лично на теб!Иначе каквото му сложиш-все тая за лаптопа (може да работи с какъвто му сложиш).Лично на мен най ми допада и харесва Windows 7 Ultimate x 64...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модел, имали го някъде със 17 инча монитор ?Аз търсих тук-там, но не намерих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS N76VB-T4022D 128GB SSD 1TB

ASUS N750JV-T4055

Има ги в различни модификации главно с SSD  или с райд от 2 диска.  Всичко друго им е едно към едно еднакво. Над тоя модел е само ROG серията  която си е чисто геймърска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеалка, щом го има 17-ка е по-добре. Нещо FHD на 15.6... не се усеща, като хората според мен. Определено предизвика интерес в мен това лаптоп-че и, е време да му издиря пълната спецификация + детайлна информация за матрицата.

Така, от това, което четох Тук, явно има какво да се иска още, но не е за изхвърляне.

Този модел, за който ми дадели линк е с TN матрица :)

Редактирано от iptables (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Матрицата е TN с ъгли на видимост от 160 градуса.  Май само Ейсър имат матови IPS  матрици за сега в тяхната V  серия. Намерих тука едно ревю : ASUS N76VB-T4038H 

Определено си струва  цената лаптопа.  Който е максималист ще трябва да се бръкне над 2300 лева  и там вече има всичко и е супер ниво. А и едно е да го четеш по сайтовете и съвсем друго е да го пипнеш и видиш  на живо както е при  мене. На мен 15-ка с тая резолюция не ми е комфортна заради  високия диоптер с който съм но  приятеля ми който е собственика на лаптопа и ги няма мойте проблеми не се оплаква .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, чак толкова няма да се обръща внимание, когато се погледне отгоре или отстрани.

+1 за лаптоп-а, като цяло.

Струва си парите и, май и аз ще се ориентирам точно към този модел ( не играя игри ).

Винаги е важно, когато гледаш нещо ( филм, графики и т.н. ), да ти "гали" окото, без да го дразни и, да не се отразява светлината.

П.С. Имаш такъв в момента ? Окей, би ли споделил, какво е положението с въздушния поток и температурите, ако имаш наблюдения ?

Редактирано от iptables (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си намериш 17-ка с  2GB NVIDIA® GeForce® GTX 760M GDDR5 ще джиткаш и игрици на добри кадри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но няма никаде на пазара такава 17ка с такива характеристики ,затова и аз взех имено този 15.6 ,който ,за разлика от предния ми 15 инчов лаптоп е по широк .

Ако си намериш 17-ка с  2GB NVIDIA® GeForce® GTX 760M GDDR5 ще джиткаш и игрици на добри кадри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от De Santa
      Здравейте, 
       Отново притичвам към форумът този път с по голям проблем... та не знам дали помните миналата седмица имах проблеми с хард диска оказаха се лоши сектори, изхвърлих го и купих нов, сложих нив уиндолс 8.1 PRO (тъй като е най-добър за гейминг според мои наблюдения). Та всичко е както трябва, вървят игри и тн но това което забелязах още в началото когато инсталирах уиндолса на новия хард е че не иска да инсталира драйверите на видеото от сайта на производителя. Пренебрегнах факта и скочих директно на windows updates от където знам че се свалят автоматично макар и остарели малко. Всички драйвери съм свалил от сайта на леново, всички ъпдейти са инсталирани системата е изрядна... освен видеото. Пуснах си CS GO да играя, 40 FPS  на минимални, GTA 5 с 20FPS на минимални и тн... влезнах в Geforce Experience да оптимизирам игрите и кво да видя.. версията на драйвера ми е 376.54 който мисля че май е от 2014 година (същият инсталиран от windows updates). Отидох в сайта на Nvidia да сваля най-новите драйвери внимателно проверих ОС-то и всички други критерий и свалих най новият за моят чип (GT820M)  версия на драйвъра 398.85 и при инсталация ми казва " The graphics driver could not find compatible graphics hardware". Проверих в нета и пише че тряб ва да се едитне един от файловете "nvami.inf" с ID-то на чипа за да може сетъп-а да го разпознае но и това не помага...Дори Geforce Experience ми казва че драйвърът трябва да се ъпдейтне но не ми дава да го направя, ако имате идеи какво да правя моля споделете. 
      Благодаря предварително.

• от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от Tasho Georgiev
      Купих си лаптоп Asus GL503-GE и първоначално всичко работеше както трябва, днес като го включих, trackpad-а не работеше и на екрана нямаше мишка. Като сложа отделно мишка се оправя и работи нормално. Като се опитам да инсталирам наново драйверите от сайта на асус ми излиза това съобщение. Какъв може да е проблема?

• от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.