Премини към съдържанието
OhneAbsage

Каква памет и къде да я сложа при следната конфигурация?

Препоръчан отговор

Здравейте,обмислям да си сложа 1ГБ допълнителна памет при следната конфигурация...

Вид на компютъра ACPI x86-based PC
Операционна система Microsoft Windows 7 Ultimate
Дънна платка
Тип централен процесор AMD Sempron 140, 2677 MHz (13.5 x 198)
Твърд диск 166GB
Дънна платка ASRock N68C-S  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, LAN)
Чипсет на дънната платка nVIDIA nForce 7025-630a, AMD K10
Системна памет 1024 MB  (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
DIMM1: Power Quotient 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM2: Power Quotient 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
Тип BIOS AMI (12/03/09)
Видеокарта NVIDIA GeForce 7300 GS  (256 MB)

Забелязах обаче,че слотовете ми за РАМ в момента са 2х512(DDR2) и два празни слота DDR3.Та въпросът ми е как да постъпя?
Вижда се,че конфигурацията е доста старичка,но все пак мисля да я вкарам в употреба.
Благоаря,предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти имате няколко.

Продавате вашата сегашна рам,добавяте парите и вземате нова ДДР3.

Продавате старата рам,и търсите втора употреба ДДР2.Вторият вариант ще ви излезе малко по-евтино.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти имате няколко.

Продавате вашата сегашна рам,добавяте парите и вземате нова ДДР3.

Продавате старата рам,и търсите втора употреба ДДР2.Вторият вариант ще ви излезе малко по-евтино.

Да и аз обмислям този вариант,защото ако искам да добавя 1ГБ ДДР2 вече няма къде,явно сега ще трябва да взема една 2ГБ цяла и да се отърва от старите плочки...А 1ГБ ДДР3 има ли?

Редактирано от OhneAbsage (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два гигабайта.В първият магазин в който погледнах е 33 лв и стотинки,доставката отделно.

Вариантът е да търсите втора ръка ДДР3.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два гигабайта.В първият магазин в който погледнах е 33 лв и стотинки,доставката отделно.

Вариантът е да търсите втора ръка ДДР3.

Благодаря Ви,а след като закупя 2ГБ отново трячбва да извадя 2х512-те плочки нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Marto_BG
      Здравейте Калдата маниаци,
      Извинявам се ако темата не е за тук!!Така на един фр има проблем с компютъра му. Сложихме 2 плочки рам памет едната 2GB другата 4. Дъното е asrock h81m vg4 r3.0. При стартиране на компютъра чухме 3 пискания от пищялката и на екрана излезе това:
      Така въпроса е какъв е точния проблем? Защо като сложим плочата на въпросния channel A слот не му отчита. Пробвахме да ги тестваме на другия слот и двете плочки си работят, но като сложим една на слот A не става чува се само пищене и се появява този екран. Благодаря за отзивите. 

• от Кристиян Кръстев
      така писах преди 2 дена сега мисля да купя това https://www.olx.bg/ad/danna-platka-protsesor-video-ram-ID7kjp5.html ама ако може да ми кажете какво хубаво захранване да му купя до 50лева
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.