Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
OhneAbsage

Каква памет и къде да я сложа при следната конфигурация?

Препоръчан отговор

Здравейте,обмислям да си сложа 1ГБ допълнителна памет при следната конфигурация...

Вид на компютъра ACPI x86-based PC
Операционна система Microsoft Windows 7 Ultimate
Дънна платка
Тип централен процесор AMD Sempron 140, 2677 MHz (13.5 x 198)
Твърд диск 166GB
Дънна платка ASRock N68C-S  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, LAN)
Чипсет на дънната платка nVIDIA nForce 7025-630a, AMD K10
Системна памет 1024 MB  (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
DIMM1: Power Quotient 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM2: Power Quotient 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
Тип BIOS AMI (12/03/09)
Видеокарта NVIDIA GeForce 7300 GS  (256 MB)

Забелязах обаче,че слотовете ми за РАМ в момента са 2х512(DDR2) и два празни слота DDR3.Та въпросът ми е как да постъпя?
Вижда се,че конфигурацията е доста старичка,но все пак мисля да я вкарам в употреба.
Благоаря,предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти имате няколко.

Продавате вашата сегашна рам,добавяте парите и вземате нова ДДР3.

Продавате старата рам,и търсите втора употреба ДДР2.Вторият вариант ще ви излезе малко по-евтино.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти имате няколко.

Продавате вашата сегашна рам,добавяте парите и вземате нова ДДР3.

Продавате старата рам,и търсите втора употреба ДДР2.Вторият вариант ще ви излезе малко по-евтино.

Да и аз обмислям този вариант,защото ако искам да добавя 1ГБ ДДР2 вече няма къде,явно сега ще трябва да взема една 2ГБ цяла и да се отърва от старите плочки...А 1ГБ ДДР3 има ли?

Редактирано от OhneAbsage (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два гигабайта.В първият магазин в който погледнах е 33 лв и стотинки,доставката отделно.

Вариантът е да търсите втора ръка ДДР3.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два гигабайта.В първият магазин в който погледнах е 33 лв и стотинки,доставката отделно.

Вариантът е да търсите втора ръка ДДР3.

Благодаря Ви,а след като закупя 2ГБ отново трячбва да извадя 2х512-те плочки нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Marto_BG
      Здравейте Калдата маниаци,
      Извинявам се ако темата не е за тук!!Така на един фр има проблем с компютъра му. Сложихме 2 плочки рам памет едната 2GB другата 4. Дъното е asrock h81m vg4 r3.0. При стартиране на компютъра чухме 3 пискания от пищялката и на екрана излезе това:
      Така въпроса е какъв е точния проблем? Защо като сложим плочата на въпросния channel A слот не му отчита. Пробвахме да ги тестваме на другия слот и двете плочки си работят, но като сложим една на слот A не става чува се само пищене и се появява този екран. Благодаря за отзивите. 

• от Кристиян Кръстев
      така писах преди 2 дена сега мисля да купя това https://www.olx.bg/ad/danna-platka-protsesor-video-ram-ID7kjp5.html ама ако може да ми кажете какво хубаво захранване да му купя до 50лева
    • от Кристиян Кръстев
      Здравейте искам да попитам дали този процесор amd fx4300 и рам kingston hyperx 4gb ddr3 1600mhz black ще тръгнат ли на asrock n68c-gs fx по-принцип пише че ще тръгне ама изисква биос версия p1.30 а аз съм на p1.40 та видех че има програма за ъпдейт в сайт-а им ама да попитам че като се инсталира се дава default settings на биос-а а не знам да не се правят някакви настройки после  
    • от Сервиз За Компютри
      Бартеросвам   hynix 4Gb 2Rx8 PC2-6400U-666-12 hymp125u64cp8-s6  за подобни, но 2х2 GB или 4x1GB
      снимката е примерна
      ОСТАНА ЕДНА БРОЙКА 
      Manufacturer: Hynix HYMP125u64cp8-s6 Memory Type: 240 Pin DDR2 SDRAM Capacity: 4GB Bus Type: PC2-6400 Data Transfer Rate: 800Mhz гр.Пловдив - 0897 758 715 или елате в сервиза ми на ул. Арх. Дамаскин 6 - центъра, под света Марина - глухата уличка срещу подлеза на Понеделник пазара
    • от Ivanov IP
      Здравейте, може ли някой да ме запознае с основата на проблема при мен, а именно бавно нарастващата консумация на рам памет при отворен браузър (в моя случай хром). На какво се дължи това? Мога ли да го предотвратя?
      При мен конкретно отварям браузъра зареждам страница и не го пипам повече. Отварям си филм и гледам 2 часа, после затварям филма и виждам че браузъра ми черпи толкова много рам че е трудно да се борави с него!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.