Премини към съдържанието
FD GOD

Компютъра забива при включване на лампа

Препоръчан отговор

Значи при старата ми конфигурация го нямаше този проблем.След като подмених повечето части и оставих само старото захранване(така ме посъветваха в сервиза,защото му нямало нищо и било напълно достатъчно за новите части)се появи следния проблем.При включване на осветлението в стаята ми или в съседната стая,за момент мишката се изключва(даже спира да свети) и след 2-3 секунди се оправя.При изключване на лампите,се получава същото,но по-рядко.Възможно ли е да е от захранването?Компютъра си е слабичък - intel pentium G2030  3ghz  ,  4 GB DDR3  ,  Geforce 210 1 gb ddr2.И ми е интересно как при тази конфигурация ще върви едвам едвам Counter Strike 1.6 ????  Пробвал съм с какви ли не операционни системи и драйвери,но резултат няма.Да не би да не достига захранване?То е доста старо и е някакво си Vikings 350W.П.П. - Някой модератор ако може да редактира заглавите,че го обърках.... исках да напиша,че мишката забива.

Редактирано от FD GOD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени го с ново. Ето едно евтино, но пък добро - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-FSP500-60GHN--500W

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени го с ново. Ето едно евтино, но пък добро - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-FSP500-60GHN--500W

А сигурно ли е,че е от захранването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логиката сочи захранване, но е малко смущаващо включването само на лампа да предизвиква подобни смущения. Пробвали ли сте да включите в стаята друг по-голям консуматор? Например прахосмукачка или нещо друго? Ако е от захранването ви, то би трябвало да се случат "по-страшни" неща от просто замръзване/изключване на мишката (което между другото се дължи на прекъсване на захранването, което тя получава през USB-то). Интересен проблем иначе :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А 

това

това

това

това,

дали пък не са по-евтини,и също толкова добри?

Да ме извиняват модераторите,че не тагнах линковете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теоретично кръговете на електричеството в жилищата основно се правят кръг за осветление, кръг за контакти в тази стая, кръг в онази стая, за да ти правят проблеми и лампите в съседната стая според мен някой някъде е вързал контакта към кръг за осветление, отгоре на това има някъде проблем в този кръг. Ако можете - вземайте компютъра и пробвайте в друга стая - на друг контакт, то ще си смените захранването - това ясно, но е според мен за електротехник този проблем.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.