Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
retaer

Как да преинсталирам NokiaBooklet 3G

Препоръчан отговор

Здравейте ... имам ядове със горепосоченият лаптоп .. не мога да го преинсталирам защото няма cdrom а преди да преминем към преинсталл от флашка не ми дава от biosa да променя нищо от boot menu-то ...то боотва от HDD : Toshiba mk12356GSL-(PM) и не мога да променя нищо от там не ми дава ... сякаш няма други опции ... 

Искам да го преинсталирам защото показва син екран от време на време... бил е залят със кафе  и след това му е сменен само харда.Та рекох да му фърля един преинсталл да видим дали ще има подобрение ...някакви идеи ка да го преинсталирам ?(ОС- е XP ...залят е с кафе преди 5-6 месеца)

Редактирано от retaer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поставете първо флашката,изчакайте лаптопа да я разпознае.Тогава рестартирайте,влезте в БИОс и погледнете дали има промени по отношение на устройствата за буутване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам сте наясно,че флашката трябва да е специално приготвена за буутване,не става просто да запишете исо файла на нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерете си външно оптично у-во или обикновено със захранване за него и интерфейсен кабел . Опитайте отново :)

Редактирано от dr.dechev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да да .. изтеглил съм си WinSetupFromUSB 0-2-3 после чрез програмката до колкото разбрах като маутна с даемон тоолс после чрез програмата избирам iso файла и тя авт ще форматира и флаша ... намерил съм една тема от там ще се водя да го преинсталирам ... ако имам пак питанки ще питам после ... хайде за сега толкоз хех :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 ли ще слагаш ? Защото ако ще слагаш него това е далеч по-лесен вариант http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/ (Windows 7 е на края на листа в програмата).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

xp ще слагам колега таман върви записа на xp то на флаша ще видим какви ще ги опетла :Д иначе за win7 аз ползвам Windows 7 USB DVD Download Tool

абе колеги по време на зареждането там на файловете преди изобщо да премина към формата на системата излезе ми за някаква грешка waitbt maximum files reached (накрая така пишеше само това видях) ... това колко голям проблем е ? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е пичове пробвах два релийзка на махерз единия от който е : Microsoft Windows XP Professional SP3 (x86) Integrated January 2014-Maherz и ми забива на опр. проценти ... защо така ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото инсталирането на ХР от флашка си е доста сложно и не винаги се увенчава с успех.

Опитайте с инструмента Rufus

Какви са показателите на лаптопа,че толкова държите на Хр? Не става ли директно да сложите една седмица и да се отъувете от всичките ядове?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото инсталирането на ХР от флашка си е доста сложно и не винаги се увенчава с успех.

Опитайте с инструмента Rufus

Какви са показателите на лаптопа,че толкова държите на Хр? Не става ли директно да сложите една седмица и да се отъувете от всичките ядове?

Ами мислех да му сложа и win7 но не е ли малко слаб за него .. със 1гб рам и 1.60процесор..видеото не знам какво е но няма да еп овече от 256 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай все пак да видим какво ще стане с Rufus.

Този лаптоп ваш ли е,или някой ви го даде,и каза ,че има проблеми с него? Възможно е да е имал хардуерни проблеми,пък човек да си е мислел,че преинсталиране ще помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще видя чакай ,че стигна до installing network дано не забие :Д на вуйчо ми е каза ,че го е залял с кафе и показва син екран реших да му тегля 1 преинсталл да видим ... иначе е напълно възможно да има хардуерни проблеми

О, Windows!

Три дена храбро инсталирах
Трих, слагах, регистрирах.
Не тръгваш и не тръгваш сам,
показваш само син екран.

Първо ми съсипваш FAT,
преминавам през Format,
но не стига таз беля,
нов дял трябва да ти заделя.

Хоп, пак не се получи
работата се закучи,
драйвер някакъв незнаен,
искаш в цикъл най-безкраен.

С Wizardа отново споря,
но не мога да го сборя.
Нямам Plug And Play модем,
разбери го бе кретен.

Изнервям се, та чак треперя,
CDто искам да намеря,
та да тръгнеш най подир,
а не под DOS да пиша Dir.

Уж тръгна, пуснах Service Pack,
О, не - ще инсталирам пак.
Най-после посред нощ,
използвах софтуера лош.

На сутринта от шлаката изрових,
процесор спечен и пророних:
Да бе мирно си седяло,
не би от Setup-a умряло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,след заливането почти винаги има хардуерни проблеми.За сервиз сте най-вероятно.

Тия сини екрани си имат кодове с грешки на тях,по това може да се познае какво е причината за синият екран.Избързал си с преинсталацията значи.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ве взех да се нервя ! стигна до saving settings и показа син екран :@ Сигурно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да инсталираш 7,някоя по-лека дистрибуция. Starter например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре...става да ползвам rufus и за 7 нали?

Да, но по добре UUI или Windows 7 DVD Image Download.

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси пичове но не става и тва е... забива си при win7 starter даже по-бързо :ДПробвах с 3 различни xp-та по 2 пъти и не стана .. за малко да стане оставаха 4-5 мин но тогава показа синята гадинка :Дявно ще трябва да го носи на сервиз..може нещо рамта,видеото знам ли кое може да се ****** ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.