Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

От няколко месеца имам следните проблеми, а лаптопът е на една година:

- бавно включване - първо ми се появява черен екран, и след около 10-15 сек. десктопа, а няколко секунди по-късно и иконите (доколкото съм забелязал с Уиндоуса се стартират UTorrent, Bluetooth-а, Dolby Advanced Audio и антивирусната - avast). Докато стане лаптопа годен за ползване минават око 5 минути...

- интернетът ми понякога спира - но проблемът не е от рутера или доставчика, а от самия компютър (предполагам), защото като го рестартирам всичко се оправя. Иначе повторно свързване към рутера не помага.

- без да пускам никакви програми или игри, използваемостта на RAM паметта се вдига до 60-70 %, а веднъж достигна и 90 %, при положение, че имам 8 GB RAM

- когато натисна с десен бутон на някой файл се появява кръгчето (уж че мисли) за около 10 сек. и чак тогава се отваря падащото меню, но това не е винаги. Изобщо понякога компютърът ми става много бавен, дори и да няма отворени игри или програми.

Извинявам се, ако мястото на мнението не е тук.

Lenovo G580

RAM 8GB (DDR3 SDRAM)

Процесор: Intel Core i3-3110M 2,4GHz (двуядрен)

Видеокарта: NVidia GeForce GT 630M (в AIDA64 пише 2GB, а в самия Уиндоус пише 1632MB)

ОС: Windows 7 Ultimate 64bit (Service Pack 1)

Мрежова карта: Atheros AR8162/8166/8168 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.20

BIOS: Insyde (8/16/2012)

Ако трябва допълнителна информация - казвайте.  :) Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, посети Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове колегите там, ще ти дадът съвети и насоки за решаване на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да помогне?

http://www.kaldata.com/forums/topic/132819-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B8-%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%B0/

[*]Създайте своя собствена тема в подфорума Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове, използвайки бутона Нова Тема.

[*]По възможност в заглавието на темата, напишете името на зловредния софтуер, с който смятате, че вашата система е компрометирана. В случай, че са няколко, избройте ги.

[*]Детайлно обяснете какъв е вашият проблем, какво се случва със системата ви.

[*]Уточнете дали разполагате с компакт диск за вашата операционна система.

[*]Като за начало са необходими следните лог файлове, които ще предоставят важна информация, необходима за установяване на вашия проблем:......

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне за това не можете ли да помогнете:

- бавно включване - първо ми се появява черен екран, и след около 10-15 сек. десктопа, а няколко секунди по-късно и иконите (доколкото съм забелязал с Уиндоуса се стартират UTorrent, Bluetooth-а, Dolby Advanced Audio и антивирусната - avast). Докато стане лаптопа годен за ползване минават око 5 минути...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако уиндоуса ти зарежда за по-малко от минута - всичко е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако уиндоуса ти зарежда за по-малко от минута - всичко е ок.

Зарежда поне 5 минути. Иначе ако отворя нещо преди да се е заредил изцяло може и след десет минути да го отвори...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е възможно причината за това да е наличието на вируси или други зарази. Двама човека ти казаха да си пуснеш тема в раздела за изчистване, защо не го направи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирай avast , много тромава и бъгава програма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирай avast , много тромава и бъгава програма.

И коя да сложа на нейно място? Но да ми върши работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи оптимизация на операционната система.Точно така напиши в Гугъл и следвай съветите.

Инсталирай си програмата HDTune ,пусни я да сканира за лоши сектори и грешки.Погледни и в таба Health на програмата.

От кога не е преинсталирана машината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И един съвет от мен-ако чак толкова те дразни това време,направи така,че бутона за вкл/изкл,като го натиснеш да ти влиза в hibernate лаптопа.Аз на моя съм така(който също е g580).И друго,самата конструкция на този лаптоп изобщо не е мислена за игри-изключително слабо охлаждане !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри SWAP фаела

Направи оптимизация на операционната система.Точно така напиши в Гугъл и следвай съветите.

Инсталирай си програмата HDTune ,пусни я да сканира за лоши сектори и грешки.Погледни и в таба Health на програмата.

От кога не е преинсталирана машината?

тая програма не върши нищо полезно едно елементарно дефрагментиране може да е в пъти по полезно

провери как е SMART на твърдия диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въпрос само: как да направя така, че дадена програма да не се включва заедно с компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въпрос само: как да направя така, че дадена програма да не се включва заедно с компютъра?

пп. Тази тема определено не е за тука!

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да ти реши проблема със зависванията на Window$. Преинсталацията и оптимизациите са временни решения.

Имах същите симптоми на моя лаптоп - бастардисах му един формат, и му турих един Mint. Това беше последнто копие на Windows което някога съм имал на моя машина. От тогава ни забивания, ни зависвания и подобни главоболия ! Сега наситина усещам що е то живец под капака ! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри SWAP фаела

тая програма не върши нищо полезно едно елементарно дефрагментиране може да е в пъти по полезно

провери как е SMART на твърдия диск.

по точно да ти прецака информацията ако по диска има лоши сектори. дефрага прецаква дискове, особено като се има в предвид какви боклуци са от няколко години насам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно е, че темата не е за този раздел... Предвид, че се говори предимно за преинсталация/оптимизация, както и отявленият отказ да се направи сканиране за вируси, то темата отива на едно друго място!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.